1

Temat: Klika w Allegro ??

Otrzymałem właśnie taki oto link:
user z problemami
Dotyczy tekstu od "Dodano 2006-10-26 05:54".

Ta znajoma nie bardzo się zna np. na HTMLu (co bardzo widać !) lecz ma kłopoty które mnie bardzo zadziwiły :(
A z drugiej strony jest taki oto user którego przypadkiem znalazłem:
"Smarkacz" a już jest Super sprzedawcą

Porównajcie osiągi u tych dwóch sprzedawców - mnie to ... dziwi...

Chyba z allegro jest już bardzo źle... :(
Co o tym sądzicie ?

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Klika w Allegro ??

A wiesz w jaki sposób zdobywa się tytuł SS na Allegro? Bo tu nie o ilość transakcji, czy komentarzy chodzi.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: Klika w Allegro ??

Ogolnie tak, allegro to jest dziwna bestia, spotkalem sie sam z dziwnym zachowaniem i trudnosciami w jakimkolwiek egzekwowaniu praw usera oraz bezwzglednosc w sciaganiu kasy, nadgorliwosc, usuwanie aukcji bez podania konkretnej przyczyny itp. itd. U znajomych tez takie akcje sie zdarzaja... coz, moze to zabrzmi prosto, ale robia kase, nie trzeba miec kalkulatora zeby policzyc...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

4

Odp: Klika w Allegro ??

Lizard: kiedyś czytałem na jakich zasadach (więc mam mgliste pojęcie) lecz tu jest problem z niejasnymi zasadami nieudzielania SS... oraz inne dziwne zachowania :(

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

5

Odp: Klika w Allegro ??

Rak toczy tę firmę  :(

Przy tym wszystkim tak naprawdę ekipa z allegro może czuć sie bezkarnie.

Mialem przykre doświadczenie dwa lata temu kiedy zostalem naciągnięty na aukcji na blisko 300 zyla.
Jak chciałem odzyskać siano na podstawie programu ochrony to sie na mnie wypieli pomimo, że spełniłem wszystkie warunki (to była głosna sprawa, koleś z Opola naciągnął kilkaset osób).

W końcu machnąłem ręką i od tego czasu wisze im 100 zyla za wystawione aukcje, których nie zapłace (chyba że uznają moje roszczenia lub zablokują mi konto :D ale wtedy pozostaje konto żony jakby co)

I tak sie boksujemy już jakiś czas ;) Oni mi wezwanko a ja im na to roszczonko ! :D

Ostatnio edytowany przez szary331 (2006-11-13 01:44:56)

ogólnie to k...a jesień idzie!

6

Odp: Klika w Allegro ??

szary331: no nie ! ale macie zabawę...
Pocieszające jest to że na razie Ty też możesz się czuć bezkarnie :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: Klika w Allegro ??

Przy okazji moge Wam opowiedzieć zabawną anegdotkę związaną pośrednio z tą sytuacją a w dobitny sposób obrazujący stare powiedzenie, że świat jest mały  :D

Otóż czytam sobie jakieś dwa miesiące temu Bajtka (nr 3/87).
Czytam go od "dechy do dechy" łącznie z rubryką "Indywidualny Bank Danych"  i nagle...

Przedostatnie ogłoszenie:

Pan X Y, uczeń 17 lat, Mikrokomputer : Commodore PC-128, stacja dysków...............itd.

Dalsza cześć mało istotna  ale X Y brzmi znajomo   :D i ten adres....  ;)
Chwila zastanowienia i już wiem :D To dane kolesia, który przed dwoma laty naciągnął mnie na allegro na zakup dysku twardego, kórego nigdy nie ujrzałem.

Przyznacie, świat naprawde jest mały   :)

ogólnie to k...a jesień idzie!

8

Odp: Klika w Allegro ??

No to już wiemy kto tak szaleje po tym allegro - to commodore'owcy ! :D ;)

A swoją drogą to masz bardzo dobrą pamięć - wszyscy powinni mieć to na uwadze ;)

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-11-13 03:22:19)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

9

Odp: Klika w Allegro ??

Tdc: :)

Jak sie przez blisko trzy miesiące koresponduje z gościem to można zapamiętać jego dane :D
Do tego co pewien czas przychodzą pocztą kolejne zawiadomienia o "postępowaniu w sprawie" to też działa jak utrwalacz :)

Sprawa była naprawde głosna, gdzieś na onecie zrobieni w bambuko założyli na temat tego Pana własne forum :D

Więc uwierz, że zapmiętanie danych gościa w tym wypadku to żaden fenomen :D

ogólnie to k...a jesień idzie!

10

Odp: Klika w Allegro ??

szary331: :)
Co się zaś tyczy sprawy to kumam :) Choć i tak masz dobrą pamięć bo ja bym nie pamiętał takiego jegomościa zapewne już po kilku tygodniach :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

11

Odp: Klika w Allegro ??

Zeby dostac SS na Allegro trzeba spelnic 3 warunki: w kazdym z ostatnich 3 miesiecy ilosc sprzedanych przemiotow musi byc wieksza niz 10, suma sprzedazy >1000zl za miesiac o trzeba miec ogolna liczbe punktow > ilus tam.
To sa warunki konieczne ale nie wystarczjace - mnie juz 2-krotnie odrzucili (choc sie nie staralem) mimo ze spelnialem te warunki, bo place im prowizej z opoznieniem (przez zapominalstwo, ale fakt).
Tak wlasciwie to chyba sam zrezygnuje na przyszlosc z udzialu w tym SS. Kto mnie ma znac to mnie juz zna, a moze takimi SS interesuja sie urzedy skarbowe w pierwsej kolejnosci... kto to wie.

12

Odp: Klika w Allegro ??

Z tymi US to coś w tym jest :)
Podobno właśnie wprowadzono że każdy kto sprzedaje musi mieć kasę !! Czyli każdy Allegrowicz też ! Ale jazda... powariowali !
Sam widziałem jak policja znęcała się nad biednymi pijaczkami sprzedającymi na sławnym Wolumenie !!! No tego to nawet za gierka nie było !! :D

A tak nawiasem mówiąc podobno właśnie likwidują Wolumen...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

13

Odp: Klika w Allegro ??

A nie Stadion???

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: Klika w Allegro ??

Wolumen likwidują ze względu na budowę stacji metra.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: Klika w Allegro ??

hehe... :D

allegro agituje na rzecz otwarcia sie na transkacje z tzw. "kopertkami"
Sami nawołują do odstąpienia od zasad bezpieczeństwa dla sprzedających na rzecz własnego zysku.

Tacy "laooo" i "Pioootrek" znów bedą mieli pole do popisu :D

ogólnie to k...a jesień idzie!

16

Odp: Klika w Allegro ??

drac030: oczywiście masz rację.
Jednak zastanawiające jest to w jaki sposób się to odbywa - a w jaki ?? W POLSKI... :(
Fakty są takie że sam widziałem tłumy policji szukającej nie wiadomo czego - od lat jakoś ich nie było. A jak policja to mało to mają też ataki ze skarbówki (choć Ci to naprawdę nie wiadomo czego szukają - bo dawne czasy już dawno minęły). Mam te wieści od sąsiada który tam od lat pracuje - oni nic u niego nie znajdą (bo pracuje w pełni legalnie) ale tych nalotów ma już dość.

szary331: :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P