Temat: Bosman....

ehm...coś pięknego; http://www.allegro.pl/item138237568_kom … sman_.html wrescie pojawił sie na Allegro ;-) tyle ze cena pewnei tez bedzie spora :-( ;-(

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Bosman....

polskie atari st (;

3

Odp: Bosman....

ue, ale ze stacja 5.25".
ja uzywalem bosmana z podwojnym flopem 3" (nie 3.5").

pierwsze programy w trupo paszczalu (3.0 wtedy jeszcze) na nim pisalem. dobry bosman.
i nie pierwszy raz juz na allegro, kiedys tez sie pojawil.

--
= krap.pl =

4

Odp: Bosman....

niom: http://www.allegro.pl/item126931858_mik … atowa.html  ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Bosman....

Tak szczerze mówiąc nazwa "BOSMAN" kojarzy mi się z piwem a nie z komputerem ;)

Btw. To jakiś kolejny klon Z80 po "Meritum" i innych wynalazkach ?

6

Odp: Bosman....

Cytat ....

"Bosman 8 był wyposażony w mikroprocesor Z80A, pamięć RAM 512 kB i ROM 16 kB, napędy dysków elastycznych 3" 2 x 200 kB. Współpracował z monitorem Neptun 159. Jego podstawowe parametry, to równoległe 8-bitowe interfejsy Centronics i DZM-180 oraz szeregowe V-24 (RS232). System operacyjny CPM/R kompatybilny z CPM2-2."

Czy nastepny "Polski" spektrus

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-10-31 13:31:24)

7

Odp: Bosman....

monsoft: po czym wnosisz?
to ze ma z80, ram, rom i da sie na nim odpalic cpm nie robi z niego spektromny...
a co z kompatybilnoscia np. ukladow graficznych?

takie uproszczanie bywa mylace. to tak jakbys na atari st powiedzial - amiga, bo tez ma 68k ram/rom/stacje dyskow

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Bosman....

No w sumie zgadzam sie z toba.

No ale przyznasz mi razje, iz zazwyczaj jesli Z80 procek byl to byla to maszyna spektrumopodobna.

BTW. Ciekawsotka. Caly komputer nie jest zawarty w klawiaturze (tak jak jest w przypadku innych - Timex, Spectrum, itp.). Glowny CPU znajduje sie w oddzielnym "podelku", tam gdzie jest stacja dyskow.

No to mnie zaskoczyli ;)

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-10-31 20:43:46)

9

Odp: Bosman....

Swego czasu wpadł mi w ręce polski komputer "Jantar", posiadał dwie wbudowane stacje dysków 5,25 - i to tyle co wiem na jego temat. Nie miałem do niego ani monitora ani klawiatury. Było to ładnych parę lat temu, PG pozbywało się ich hurtowo. Wstyd się przyznać, ale ze względu na wymiary i braku na niego miejsca, wylądował na śmietniku - dziś tego bardzo żałuję. Został mi po nim tylko jeden z tych napędów i chyba niekompletna płyta główna.
Co do z80 - to nie mam pojęcie jak jest z jego dostępnością - jak by co mam jedną sztukę (o ile to na obrazku to właśnie z80), jak by co śmiało walić :)
http://img424.imageshack.us/img424/6393/z80rb9.th.jpg

10

Odp: Bosman....

Z80 (tudzież klony) są jeszcze produkowane i możesz je kupić w pierwszym lepszym sklepie.

Ostatnio edytowany przez epi (2006-10-31 22:06:20)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: Bosman....

Wstąpiłem do rzeźnika. Nie mają Z80. Wniosek: Z80 nie dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie. Musisz wstąpić do elektronicznego sklepu. Epi, precyzyjnie sie wypowiadaj.

12

Odp: Bosman....

pamięć RAM 512 kB i ROM 16 kB

Dziwi mnie ten stosunek...
Jak do Atari 260 ST dodać 512 kb RAM to ma to swój sens, ale do takiego kompa ??
Miał on spełniać rolę jakiegoś sterownika (z dużym buforem) do jakiegoś sprzętu czy co ?

procek na peryferiach też jest ORYGINALNYM rozwiązaniem...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

13

Odp: Bosman....

hmmm.... aukcja zakończona , a ja widzę tego samego Bosmana na aukcji :

http://ssl.allegro.pl/item140007580_kom … sman_.html

czyżby hurtownia ?

no gdybym ja wiedział że te komputery będą tyle warte to bym zorganizował skup 20 lat temu, zamknął w szafie a w 2006 ...$$$

Ostatnio edytowany przez BTC (2006-11-06 19:22:50)

14

Odp: Bosman....

to jest ten sam.... poczytaj treść....
i tak duzo bys ich nie kupil...bo ich w sumie malo wyprodukowali :P

"wszystko się kiedyś kończy......."