1

Temat: Magnetofon od atari

Wiatm!
Mam zamiar zepsuć magnetofon od atari, gdyż znajomy potrzebuje tej wtyczki od magnetofonu, mi zostanie reszta. Chcę go podłączyć pod ładowarke od komórki(5V) i zrobić wyjście na głośniki. magnetofon ma służyć do słuchania muzyki, co, gdzie i jak podłączyć aby to działało. proszę o jakiś prosty schemat/opis, dla kogoś kto nie studiował elektroniki. Czy przycisk play, będzie startował bez komputera?

2

Odp: Magnetofon od atari

Odpusc sobie, jakosc dzwieku bedzie gorsza niz z dyktafonu.

3

Odp: Magnetofon od atari

Wiem, że jakość będzie kiepska, ale jaki fajny design :-)

4

Odp: Magnetofon od atari

... i będzie grał tylko jeden kanał ztcp

5

Odp: Magnetofon od atari

Dwa będą grać. Nagrywać będzie tylko na jednym.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Magnetofon od atari

No weźcie, pomóżcie koledze, a nie tak po jednym zdaniu? Np. na ile wykonalna/trudna jest taka modyfikacja elektroniki, żeby to dobrze grało (ew. też nagrywało)? Ja myślałem kiedyś przełożyć elektronikę od starego walkmana.

Odp: Magnetofon od atari

Wsadż do obudowy z magnetofonu "WALCMENA" lub ipoda i wyprowadż na głośniki.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Magnetofon od atari

Jakość rzeczywiście nie będzie zbyt dobra a to na przykład dlatego, że na wejściu magnetofony mają zwykle filtr górnoprzepustowy, który tłumi niskie częstotliwości.
Ale na upartego można. Ja kiedyś podłączyłem atarowski magnetofon do karty dźwiękowej PC-ta, bo chciałem przerobić zawartość kaset do nauki angielskiego na mp3. I udało się.
ataka7: A jaki to magnetofon dokładnie? Ja używałem XC-12 i znam się trochę na jego budowie.
Silnik magetofonu można włączyć bez problemu - wystarczy +5V na wyprowadzenie Motor ON i to cała filozofia.

Ostatnio edytowany przez asal (2006-09-30 10:40:06)

9

Odp: Magnetofon od atari

Odnośnie tych "filtrów" to faktycznie magnetofon ten był budowany z takim zamiarem aby nie nadawał się do muzyki :(
Co oczywiście nie jest przeszkodą.

Ja np. pisałem sobie demka na małe atari z muzyką puszczaną z kasety :P powaga ! (robiłem to dla własnej zabawy i satysfakcji)

Inna sprawa to program jaki zrobił (dawno !) temu niejaki bzyk (jest tu na forum ale się nie udziela):
Zrobił program który samplował (jedno bitowo) sygnał z magnetofonu a następnie można było się zabawiać tym co było w pamięci.
Czyli taki sampler dla ubogich ;P a ja własnie takim ubogim byłem ;)
Z tego co pamiętam w takich magnetofonowych eksperymentach najlepiej się sprawdzały określone typy muzyki a inne zupełnie się nie nadawały (prawie nic nie było syłychać). Jeśli dobrze pamiętam to najlepiej wychodziła muzyka z dużą ilością gitar (np. Hard czy Heavy itp.).

Jak widać w szkole podstawowej zabardzo się nie nudziłem :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P