Temat: Dwie stacje dysków w ST/TT

Witam !
Chcę podłączyć dwie stacje dysków do kontrolera w TT-tce (na jednej taśmie). Doczytałem, że należy doprowadzić sygnał (drive1 select) do 12 żyły na taśmie. W normalnej blaszakowej taśmie na 2 napędy, między 1 a 2 złączem żyły 10-16 są odwrócone kolejnością. Moje pytanie: sygnał należy doprowadzić do żyły 12 przed czy za obróceniem taśmy. Może ktoś już miał podobny dylemat ?

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Dwie stacje dysków w ST/TT

Widzialem takie cos zrobione w STku, dawno temu. Byl odwrocony fragment tasmy, ale ktore konkretnie zyly to nie pamietam Proponuje sprobowac z blaszakowym ustawieniem na poczatek, STkowi nie powinno sie nic stac (jakby to nie bylo tak).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Dwie stacje dysków w ST/TT

W STku zdaje sie ze nic nie trzeb bylo robic (w odroznieniu od PCetowego kabelka z odwrocona tasma) procz przestawienia zwroki. Tak mialem kiedys podpiete dwie stacje i gralo. Jako ze TTka ma tak samo jak ST wyjscie na druga stacje to mniemam ze dokladnie tak samo podpiac mozna druga stacje. Czyli przelaczyc numer urzadzenia zworka. Tylko ze po jaka cholere podpinac druga stacje do TTki!???

W Falconie natomiast aby wogole podlaczyc druga stacje trzeba domonatowac jakis ukladzik. Ale to tez jest srednio rozsadne, bo niby po co?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

4

Odp: Dwie stacje dysków w ST/TT

http://www.hardwarebook.net/ - tam masz opis złącz i kabli (do stacji też jest) w formacie pdf albo html. Sciągnij se go na przyszłość bo się przydaje.