176

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

no przeciez caly czas tu na forum trolluje :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

177

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Jell, masz napisać a nie NAPISAĆ :)

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2006-05-08 20:33:12)

178

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Piguła/Shpoon napisał/a:

Pin niedługo przelotowość interfejsu będzie pewnie zbędna! (w styczniu nowe pcb pod ram,sparte i ttp).

ja odnośnie tego tekstu. Pigula - rozwiń myśl

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

179

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

No miało być all in one, jak kupowałem pcb od Piguły.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

180

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Próbuje zmusić Interfejs KMK do pracy z adapterem cf-ide ( http://tiny.pl/g1lm ) z karta Kingston Elite Pro 50x ( http://tiny.pl/g1lg ). Po włączeniu pali sie dioda na interfejsie oraz adapterze (power i activ) - jednak fdisk2 nie moze nic z dyskiem zrobic(nie widzi go). Ta sam zestaw z sio2ide działa bez problemu. Czy to wina karty? Czy adapteru? Czy czegoś innego?

181

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

podlacz zasilanie do przelotki, ustaw na mastera

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-05-09 21:41:10)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

182

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Lukasso - pamiętaj że Sio2ide pracuje na partycji FAT16/32 a Idea/KMK używa partycji w formacie Mydosa/Sparty!!
Takie przelotki mam dostać na dniach z gotronika (kartę CF mam taką samą i z interfejsem działa na 100%) - w chwili obecnej mam tylko przelotkę inną i u mnie wszystko śmigało aż miło! Ale jak tylko ją dostanę to sprawdzę na swoim egzemplarzu.
ps. czy bez adaptera i karty kmkdiag wykrywa Ci interfejs?!

Acha jak możesz podaj mi jeszcze swoją konfigurację bo może zasilacz od Atarki już Ci nie wyrabia!

Lotharek mam gotowe projekty paru rozszerzeń (no może są jeszcze do podopieszczania) i chciałem wszystko zapodawać oczywiście wewnątrz compów razem z Idea, adapterem CF.  Ale projekty chwilowo leżą na dysku z braku czasu a w gotroniku raczej ich już nie wykonam bo firma przegieła pałe z pcb do mojej magisterki.. więc zamierzam współpracować z inną jeszcze nie wiem jaką...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-05-09 23:47:30)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

183

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Sprawdzę (bez włączonego adaptera nie próbowałem).Moc zasilacza raczej ok 1,5A na zwykłych 2 atarkach i wzmocniony zasilacz na atari przerobionej made by lotharek - dzwiga spokojnie twardziela. Po południu będę próbował i dam znać.

Ostatnio edytowany przez lukasso (2006-05-10 06:07:51)

184

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Piguła - naprawdę warto przemyśleć, czy przy okazji rozszerzeń w wersji nazwijmy to "combo" nie przeprojektowac wszystkiego co się da na SMD a logikę i GALe zastępować tanimi CPLD (jak np. EPM3032A / EPM3064A ALTERY). Można by zrobić dużooo mniejsze i zgrabniejsze płytki.

A co do PCB to polecam firmę BAZEKO (nie robiłem, ale widziałem ich plytki) lub TECHNOSERVICE (w tej firmie robiłem PCB do vbxe)

Ostatnio edytowany przez electron (2006-05-10 12:12:54)

pomidor

185

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Electron ! moment- jak sie programuje ww uklady ? ISP? specjalny programator ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

186

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

z przelotkami to też miałem podobnego zonka - i generalnie rzecz ujmując - po doprowadzeniu zasilania do przelotu nie spotkałem karty CF, której nie dało by się zmusić do dziłania z IDE'a/KMK.

a pomysł na kombo z SDX itd. - rewelacja. IDE'a bez SDX to marnotrawstwo, że tak powiem - bo jest to jedyny dos, pod którym można pracować w sposób komfortowy ;)

Kontakt: pin@usdk.pl

187

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Pinek - mam inne zdanie na ten temat.... no ale cóż.. naleciałości z używania Tomsa 720 u mnie są nie do pokonania

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

188

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

lotharek napisał/a:

sluze uprzejmie linkiem do BRUCA LEE

http://atariarea.krap.pl/aht/gamez/Bruce.Lee.zip

Chodzi, tylko po odpowiedzi na pytanie, czy "Unlimited lives", trzeba przytrzymać Shift.

KMK
? HEX$(6670358)

189

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

electron napisał/a:

A co do PCB to polecam firmę BAZEKO (nie robiłem, ale widziałem ich plytki) lub TECHNOSERVICE (w tej firmie robiłem PCB do vbxe)

Electron - Bazeko jest pewne i sprawdzone (połowa wydziału elektroniki z PŁ tam robi pcb, dodatkowym plusem jest to, że firma jest z Łodzi... Gotronik jest dla mnie już spalony.

Lotharek - gdzie kupowałeś przelotkę CF-IDE?? Masz jakieś namiary?! Bo na allegro są tylko te z gotronika...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-05-12 12:42:23)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

190

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

http://allegro.pl/item87403271_87403271.html

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

191

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Tak - BAZEKO zostało już przeze mnie sprawdzone - obsługa oraz jakość na najwyższym poziomie! (koszty dokumentacji oraz cena pcb niższa niż w Gotroniku).

Dlatego planuję na początku września zrealizowanie u nich drugiego projektu (drugiej wersji przelotki do IDEA)
która bez problemu pomieści oryginalne carty takie jak np. Sparta, a jeżeli cena będzie znośna to będzie zawierała pozłacane styki co zapewni większą trwałość.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

192

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Mam pytanie a właściwie prośbę do Pasia a może do kogoś kto ma ten interfejs a właściwie dokumentacje. Kupiłem kiedyś komplet płytek ale nigdy nie skończyłem, teraz mnie naszło na dokończenie ale nie mam dokumentacji. Z góry dziękuję.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

193

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Tu poczytaj http://atariki.krap.pl/index.php/KMK/J%C5%BB_IDE a potem wskazane na dole tekstu odnośniki też

194

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

to jeszcze ja sie pobawie w archeologie
jako ze trwaja prace nad nowym, chcialem sobie obejrzec jak dziala stary - w tym celu dostalem od electrona egzemplarz idei ktora zostala zlozona, ale nie zostala podlaczona do atarki
i coz... nie dziala

kompletnie nie da sie uruchomic atari gdy w interfejsie tkwi kosc pamieci
bez tej kosci komputer sie uruchamia
kmkdiag zwraca, ze owszem, znalazl interface, ale juz test ram i rom interfejsu konczy sie bledem
ram - wiadomo - w koncu go fizycznie nie ma
rom - pod losowymi adresami, ale zawsze w obrebie pierwszych 16 bajtow
sprawdzone na dwoch atarkach

przechodze na tumiwisizm

195

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

moge kiedystam podjechac do ciebie z atarka ktora mam od macgyvera - ma stare kmk/jz (to nawet nie idea - to dopiero archeologia ;) )

Ostatnio edytowany przez jellonek (2009-09-04 13:34:23)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

196

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

jell, ty juz raz jechales po io-board, a pozniej musialem je nadac poczta w niezwykle dluga podroz o lacznej dlugosci 8km
jak widzisz szanse na to, ze tym razem bedzie inaczej? ;]

przechodze na tumiwisizm

197

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Candle - zasilacz...za dlugie kable...trefna plyta ATARI....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

198

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

lotharek: nie, nie, i.. nie
chyba ze wszystkie trefne plyty robia
zasilacz daje 2.5A pradu, napiecia sa stabilne, ponadto ani dlugie kable ani trefna plyta atari nie tlumaczy zachowania z wlozona pamiecia

przechodze na tumiwisizm

199

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

no coz...
uszkodzona okazala sie jedynie pamiec 6116, po wymianie na 62256 calosc ruszyla
dziwi mnie jedynie fakt, ze kmkdiag podczas testowania romu pokazuje bledy w banku 0 jesli w idei w ogole nie ma pamieci, a nawet z uszkodzona (po wyizolowaniu uszkodzonej linii adresowej) przechodzi test romu, po czym konczy test na ram bank 0

po wymianie kostki na 62256 wszystko ruszylo, ale...

dyski typu DOM bardzo czesto sie wieszaja
to samo z dyskami mechanicznymi - kontroler przywiesza sie i troche trzeba powylaczac zasilanie dysku i poczekac az sie rozkreci
pozniej uruchomic fdisk (co on robi przeszukujac magistrale?) ale po tej operacji wystarczy wcisnac reset aby dysk magicznie pojawil sie spowrotem
czasami rowniez cos kopiuje na ten dysk i... to znika

no coz, do stabilnej pracy temu jeszcze sporo brakuje, ale byc moze to moja niewiedza

za wszelkie dalsze rady (a inne od zmien tasme/zasilacz/dysk/atari) bede wdzieczny

przechodze na tumiwisizm

200

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

często pomaga zrobienie #1 z http://www.mathyvannisselroy.nl/stabiliz.txt