26

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Ale ECHO dodane przez FTe do SDX 4.22 - to dopiero jest totalny badziew :/

27

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

kolejne pytanko : jak zmusic sio2pc do pracy w trybie ultra pod sdx ?? ( atari os - tak wiec sterownik truba dla procedur qmega odpada).

device sio jak i sio2 daja efekt taki, ze dziala w trybie normal...nedza.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

28

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

U mnie turbo działa tak: oczywiście w config.sys jest "device sio", bo ztcp musi być, a teraz: flopkę z Tomsem Turbo przyspiesza ossio.sys Lizarda z Syzygy #8 (niezależne od Qmeg-a, ale z APE nie chodzi), a APE - toms.sys (chyba to: http://www.umich.edu/~archive/atari/8bi … /toms.arc, ale nic sobie nie dam uciąć).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

29

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Uhm, epi, wydawało mi się, że atari.archive.umich.edu zlikwidowali tak z 9-10 lat temu ... :P

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Alp: zobacz jeszcze sio2a.sys (powinno byc u Truba). Rozne wersje tego roznie dzialaja.

31

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

kolejny problem:

na dysku d1: mam katalog tools,  w ktorym mam troszke ....toolsow :-)  (AC,TV, CMC, VIS27)/
odpalam je w roocie:

a:>x ac

i sie uruchamiaja.....natomiast kiedy jestem w katalogu, np

a:\cmc>

wpisanie x AC daje : FILE NOT FOUND
+++++++++++++++++++++++
Moj konfig:

USE BANKED
SET PATH=1:TOOLS;CAR:
SET COMSPEC=CAR:COMMAND.COM
SET PROMPT=$L$P>
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO2
DEVICE ATARIDOS
DEVICE ARCLOCK.SYS /T

Ktos moze mi mi tu wytlumaczyc jak to sie dzieje ze bedac w katalogu glownym szlak poszukiwan wiedzie przez d1:tools i car: , a bedac w podkatalogu SDX nie znajduje programow z katalogu tools...a dziala menu z car:

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

32

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

SET PATH=CAR:;:;D1:;D1:\TWOJKATALOG1;D1:\TWOJKATALOG2 itp.

Nie miałeś biezącego katalogu po prostu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

33

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Dzieki KIERO !!! zadzialalo ofkozzz ! i dzieki za nicka

ps. o co chodzi z tym pekaniem ? chyba nie o atarcie od pigula ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-05-02 11:10:32)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

34

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

drac030: pierwsze w goglach było. :]
dely: w mojej _subiektywnej_ opinii, car: jednak lepiej jest mieć na końcu.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

35

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

lotharek napisał/a:

a:\cmc>

wpisanie x AC daje : FILE NOT FOUND

SET PATH=1:TOOLS;CAR:

Ktos moze mi mi tu wytlumaczyc jak to sie dzieje ze bedac w katalogu glownym szlak poszukiwan wiedzie przez d1:tools i car: , a bedac w podkatalogu SDX nie znajduje programow z katalogu tools...a dziala menu z car:

Ja bym powiedział, że to dlatego nie działa, bo w ścieżka dostępu musi być podana od katalogu głownego, czyli A:>TOOLS>. Inaczej będzie przeszukiwał względem katalogu bieżącego dla danego dysku, czyli A:>CMC>TOOLS> w podanym przypadku.

epi: no 404 tak czy owak.

KMK
? HEX$(6670358)

36

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Ha. Bo trzeba zabrać przecinek z tego linka. :]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

37

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Dziekuje wszytskim z pomoc. Postaram sie umiescic w atariki kilka zagadanien w FAQ - dla takich poczatkujacych jak ja.


meanwhile:

w instrukcji SDX pisze  jokerach i ich stosowaniu. Dlaczego wiec polecenie

arc x *.arc

powoduje tylko rozpakowanie tylko jednego pliku, a nie wszystkich w biezacym katalogu ?

poza tym zastanawiam sie nad jedna rzecza - sparta oferuje mozliwosc wrzucenia do katalogu 1423 pliki...skoro mamy takie udogodnienie, czym odtworzyc 65 z kolei plik *.mpt ??
albo czegos nie dopatrzylem, albo uzywam zlego oprogramowania..(MP 2.0)

pozdrawiam, Lotharek

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

38

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

1) ARC potrafi rozpakować tylko 1 archiwum na raz
2) Używasz złego oprogramowania, które ma bufor na mniejszą liczbę plików
3) Najnowsza wersja XSIO (w 4.2x najpierw musisz zainstalować SIO, żeby odczytać XSIO ;)) - ta wersja utrzymuje tryb US, nawet jeśli komunikacja się rozsynchronizuje.