151

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Plik jedec dla gala 16v8 zastępującego standardowe mmu w xegs jest tu: http://pasiu.krap.pl/temp/xegsmpd.zip .
Różnica polega na zastąpieniu sygnału PB6 (pin 13) sygnałem MPD. Należy pamiętać o tym, że nogę z tym sygnałem należy odgiąć i podciągnąć rezystorem (np. 10k) do zasilania. To samo tyczy się sygnału extsel (pin 3 freddiego), który w xegs jest na stale podłączony do zasilania. Oczywiście włożenie nowego mmu uniemożliwia z korzystania z wbudowanej gry. Możliwe nawet, że trzeba będzie podmienić cały rom (jak ktoś będzie to sprawdzał niech da mi znać).

152

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

super Pasiu ze dales linka - wlasnie zrobilem rozpiske pinow do podlaczenia IDEa wewn. kompa na ATARIKI - moglbys zerknac czy sie gdzies nie walnalem...
http://atariki.krap.pl/index.php/IDEa/P … _przelotki

a co do sprawdzenia czy XEGS odpali wbudowana gre - nie wypowiem sie, bo u mnie siedzi os*2 i basic *4

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-22 20:33:59)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

153

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Alp, czy ty nie umiesz pisać po ludzku? Dodałeś tekst do Atariki, ale jak on wygląda? Brak polskich liter, kupy literówek, ogólne niechlujstwo. Masz 24h na poprawienie tego, albo (z bólem serca) to skasuję.

KMK
? HEX$(6670358)

154

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

caly czas te byki edytuje....easy...

2 piwa pozniej ;-)

już :-)

btw: ogolnie nie uzywam polskich liter, ale to chyba nie problem na forum ??

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-23 05:13:01)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

155

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Przyjęło się, że tam, gdzie nie ma większych problemów z kodowaniem znaków (a na forum, a tym bardziej w Atariki, nie ma), można, a raczej NALEŻY stosować polskie znaki.
Polecam http://bykom-stop.avx.pl/

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

156

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

jeśli nawet ja sie mogłem do tego dostosowac (na ircu sie nie potrafie :P ) to i alpinista da rade ;)
zobaczycie - on sie jeszcze wpasuje tu i ówdzie ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

157

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

jellonek: No, jeszcze interpunkcja, duże litery na początku zdania, "się" zamiast "sie" i będą z ciebie ludzie! ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

158

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

eeetam - nie tak szybko
w najbliższej 5cio latce nie planuję dzieci :)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

159

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

No a nieplanowane? ;)
A w ogóle na becikowe się nie skusisz? Na kilka zlotów można pojechać! ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

160

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

mam kolejne pytanie co do pracy KMK/JZ / IDEa - czy mozna pod Atari OS zbootowac komputerek z partycji innej niz 1 ???

d2: mam zainicjowana sdload`em z masa gier i dem, a d1: inidosem.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

161

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Oj.... musze szybko Micro SpartaDOS poprawic, wtedy odpalasz go z D1: (czy dowolnego innego miejsca), wybierasz D2 i wczytujesz sobie gry... :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

162

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Właśnie, SZYBKO.

Alp: W tej chwili tylko pod DracOS.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

163

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

dely kłamie.

mnt -p 2
cold /n

I już bootujesz się z dwójki.

Jeżeli masz tam sdload, to zadbaj o to, żebyś miał spod niego dostęp do MNT.COM - potrzebny, jeżeli chcesz z powrotem odpalać z 1:
mnt -p 1

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

164

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

bardziej chodzilo mi o cos w rodzaju menu z wyborem z ktorej partycji wystartuje kompik. i tu chyba dely ma racje. ciekawi mnie jednak co oznacza opcja "C" przy mbr w fdisku...poza tym cos mi sie kiedy o oczy obiło, ze stary fdisk - 1.4 ??- pozwalal na wybor partycji bootowalnej...ale sie moge mylic.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

165

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Pod QMEGiem 4.04 można tak uruchomić z innej partycji (2-8) :
- SELECT+RESET
- shift+nr_partycji
- ESC (musi być cold zapalone)

166

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Trub: dzieki za pomoc - ale o qmegu wiedzialem. bardziej mnie interesuje opcja pod atari OS. Pod Qmegiem nie wszystko dziala, a moje idea z diskonmodule laduje mi sparte /inidos, config, autoexec z tdpl../ szybciej niz sie obraz na monitorze pojawi.  Brakuje mi czegos "do wyboru na stacie" po RESECIE.

poza tym jak chce zbootowac gierke z d2: to wtedy select+reset (czemu tak dlugo trwa pojawienie sie planszy tytulowej qmega ?? ), SHIFT+2, TAB i RESET.

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-26 05:16:07)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

167

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

FDISK II: Ctrl/C, następnie wybierasz partycję, z której bootujesz (to ta z literką "B"), potem Ctrl/W.

<reklama>
Poza tym SDLOAD zabootowany z dowolnego dysku pozwala przejść na inny, klawiszologia opisana w Atariki ...
</reklama>

Zresztą FDISK też.

KMK
? HEX$(6670358)

168

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Dlatego właśnie dla mnie Qmeg jest niezastąpionym narzędziem.... plus picodos ......

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

169

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Swego czasu używałem monitora Qmega do debugowania i wygrywania w różne gry. ;) Od ponad dwóch lat go po prostu nie mam i nigdy raczej nie odczuwałem braku. Na wszystko są sposoby, które po przyzwyczajeniu stają się nawet wygodne.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

170

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

dla mnie Qmeg jest niezastąpiony ( po odpaleniu Atarki po kilku latach z nowym Tomsem przyjmniej wiedziałem że trzeba wciśnąć U+ dobrze zresetować ) ..

171

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

zauwazyłem kolejną dziwną rzecz używając IDEa. Bruce Lee - gra z nieśmiertelnością ze strony AHT - działa odpalona z ATR (sio2ide) 16mb zainicjowanego SDLOADEM. Ta sama gra i ten sam inicjalizer na partycji KMK  powoduje, że po uruchomieniu gry pokazuje się tylko czarny obraz.
Dziwne wydaje się także (nawiązując do wypowiedzi Drac030) iż Qmeg 4.04 potrafi wylistowac zawartość partycji w formacie ATARI-DOS i następnie uruchomić program.  Jak pisał już chyba Pigulasty, uruchomienie czegokolwiek w ten sposób kończy się powrotem do planszy Qmega. A podobno orgynalne KMK/JZ nie ma takiego problemu. Czy ktoś mógłby sprawdzic czy to prawda ??
Może oprogramowanie KMK/JZ jest nie do konća zgodne z IDEa Pasia ?? takie moje domysły.

Poza tym prośba do Drac030 o OS dla 6502 z opcjami botowania z dowolnej (1 z 16) partycji IDEa oraz z BASICIEM domyslnie wylaczonym. (powtórnie - tylko się przypominam).

Tak poza tym połączenie IDEa (Pasiu) + SDLOAD (Drac030) to IHMO idealny mariaż dla kogoś, kto lubi sobie czasem w coś zagrać lub zabaczyć jakieś file`owe demo. BASH ROXX !!  3 sekundy ładowania !

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

172

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

Z tym QMEG-iem może mi się jednak tylko wydaje, że to działało. To było dawno, QMEG-a używałem raz na rok, więc mogło mi się coś pomylić. Nie mam wyobrażenia, dlaczego loader miałby nie działać - może np. wywołuje bezpośrednio procedury szeregowe zamiast używać adresu w tablicy skoków (czyli błąd w QMEG-u).

Co do Bruce Lee, trudno powiedzieć. Może gra coś grzebie nie tam gdzie trzeba i zakłóca ładowanie. Trzeba byłoby spojrzeć, co się tam dzieje. Jakbyś dał jakiś link, to zobaczyłbym, czy u mnie działa.

Co do OS-u, jak pisałem poprzednio, mogę spróbować w wolnej chwili

KMK
? HEX$(6670358)

173

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

sluze uprzejmie linkiem do BRUCA LEE

http://atariarea.krap.pl/aht/gamez/Bruce.Lee.zip

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

174

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

a nie mowilem?

od poczatku mowilem ze lodar tez swoj czlowiek i sie z nim dogadacie ;)
a teraz nawet draco "zajmuje sie zleceniami" od pana "myj dzide" :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

175

Odp: Interfejs KMK by Pasiu

jell - napisz cos a nie fandzol ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey