276

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Na miłość boską: STANDARDU!!!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

277

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron - może mimo wszystko lepiej programować przy pomocy jakiegoś prostego kabelka przez PC (zabawka byłaby rozwiązana tak jak ma to miejsce przy sio2ide... wszystkie potrzebne elementy bierne są na płytce.. wystarczy zrobić prościutki kabel z wtyczką LPT i programuje się za pomocą prostego programu na piecu...)
Rozwiązanie to zapewni sprawne oba porty joy'a bo sam przyznam, że często korzystam z obu.... mysz, pad, czasami multijoy....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

278

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ależ Piguła ... To zaprzeczenie idei tego urządzenia. Właśnie chodzi o to, że program używający ustrojstwa wgrywa własną (dowolną) konfigurację. Poza tym po włączeniu zasilania urządzenie jest głupie jak but. Trzeba wgrać konfigurację. Nie może być więc przez PC tylko lokalnie.

pomidor

279

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

w takim wypadku również jestem za rozwiązaniem zasugerowanym przez Draco.

ps. 5 układów dotarło..... kolejną partię zamówie na zin'e za 2-3 dni...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-04-10 13:01:45)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

280

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

i to popieram - bo program uzywający VBXE może na własny użytek przeprogramować urządzenie, a - tak mi wpadło właśnie do (głowy :) ) - że np. przy starcie SDX można by ładować w konfigu emulacje stan(d)atrowego (jo Epij :)  ) - GTIA.. - i przy okazji problem niezgodności mamy z "głowy" :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2006-04-10 13:10:18)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

281

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pin napisał/a:

stan(d)atrowego (jo Epij :)

Co to za KOSZMOŁ?!!! ;]

A właśnie - ciekawi mnie taka rzecz: ile trwa wgranie całego pliku konfiguracyjnego?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

282

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

plik ma 59KB (dla układu ep1k30) lub 90KB (dla układu ep1k50) Są to dwie wersje różniące się dostępną ilością elementów logicznych. Docelowo chcę stosować ep1k50, w prototypie jest ep1k30.

Ostatnio edytowany przez electron (2006-04-10 20:48:59)

pomidor

283

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No dobra, ale jak to się przekłada na CZAS?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

284

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

dobrze czytam? 59 kb przy kazdym powerupie? to moze automatyczne inicjowanie ukladu ep z jakiejs pamieci flash ktora to w potrzebie moze byc nadpisana nowym konfigiiem, reset ukladu video i nowy konfig automatycznie sie doladuje...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

285

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

z KMK to w najgorszym razie do 2 sekund ładowania ?? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

286

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

a jak ktos ma sio2ide to nawet 20 sekund.....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

287

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A po co wgrywac przy każdym przy powerupie ? Tylko kiedy trzeba. Nie będzie ładowania z zewnętrznego FLASH, to zupełnie niepotrzebna komplikacja. U mnie póki konfig nie jest wgrany to w telewizorze działa wejście Composite Video (a tam standardowy obraz z GTIA), a po wgraniu konfiga atarka wystawia sygnał włączający w telewizorze wejście RGB. I to wszystko za pomocą jednego SCARTA.

pomidor

288

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron dopieść tylko tą sprawę z drugim portem joy'a i jedziem z koksem... bo ja już nie mogę się doczekać!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

289

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

czyli zle przeczytalem, myslalem, ze po zaniku zasilania konfig vb 'idzie sie pasc'

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

290

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

No bo electron tak napisal, cycuje:
"po włączeniu zasilania urządzenie jest głupie jak but. Trzeba wgrać konfigurację"...

291

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

My tu gadu gadu, a updejt dokumentacji cos sie nie pokazuje... a mnie juz skreca z ciekawosci jak dokladniej dziala ta mapa kolorow...

292

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

poza tym - co do tego - co pisalem. Mozna zawsze zrobic jakis czeksum programu w VBXE - i jesli suma sie nie zgadza - robic update na etapie np. stera SDX :) - ktory wspomniana sume moze sprawdzic na starcie dosa. to oczywiscie propozycja dla użyszkodników Sparta DOS X.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

293

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

jak dokladniej dziala ta mapa kolorow

No jak to jak, tak jak w C64 ZTCW

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

294

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pin napisał/a:

poza tym - co do tego - co pisalem. Mozna zawsze zrobic jakis czeksum programu w VBXE

Dane do VBXE mozna tylko zapisywac, odczyt nie jest mozliwy. Z tego co rozumiem, po uruchomieniu VBXE nic nie potrafi i te 59 k trzeba zaladowac.

dely napisał/a:

No jak to jak, tak jak w C64 ZTCW

Ja przynajmniej nie wiem wielu rzeczu. Np skąd bierze sie kolor PLAYFIELD w trybie przezroczystości. Czy VBXE kopiuje zawartość rejestrów GTIA, $D016 do $d01a? Jeśli nie, to które rejestry za to odpowiadają? Pula rejestrów wybranych przez CBANK_ADR? Jeśli tak, to dlaczego dokumentacja mówi, że wartość 0...31 CBANK_ADR określa jeden z 32 banków kolorów PLAYFIELD używanych przez mapę koloru. Czy zatem te rejestry są aktywne tylko gdy używamy mapy kolorów? A jak włączymy tę mapę kolorów co oznaczają wartośći mapy kolorów w odpowiednim CMAP_PAGE. Czy jest to indeks do wspomnianego banku kolorów? A dlaczego jest w takim razie tylko 32 banki (z ktorych zerowy jest nie uzywane. dlaczego?)? Każda mapa kolorów ma rozmiary 128*64. Jak się to ma do pokrycia PLAYFIELDA w poszczególnych trybach pracy (4*4 i 8*8). Pixele playfileda sa 2 bitowe. A co z GR.8? Czy to juz tryb GTIA i nie jest wspierany?

Sytuacja jest jasna tylko jak jest postawiony sprajt, bo wiadomo ze to indeks do palety, ale gdy jest tam 0 albo 255 to naprawde z dokumentacji nie wynika co sie wyswietli

295

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pin napisał/a:

z KMK to w najgorszym razie do 2 sekund ładowania ?? :)

Nie, do diabła. Ile trwa przerzucenie tego do układu? Skoro był do tego wykorzystywany port joya, to zapewne było to szeregowo. A ~60 kilosów szeregowo to nie jest czas pomijalnie mały.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

296

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

trwa z 10s

pomidor

297

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pin napisał/a:

z KMK to w najgorszym razie do 2 sekund ładowania ?? :)

Epij :) - a czy pisałem o porcie Joya?? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

298

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

trwa z 10s

Hmm... To nawet całkiem nieźle... Już się bałem, że będzie trzeba pisać muzaki na czas ładowania konfigu. :]
Ale na wymyślone przez pinokia przeładowywanie przy każdym starcie - stanowczo za dużo. ;]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

299

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Podepne się pod temat. Nie banować ! :)
Electron: gdzie można kupić te fpga ? nie mogłem wygooglać... Będe bardzo wdzięczny za info.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

300

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

epij - (mi) chodzi o to, że dobrze byłoby mieć możliwość stwierdzenia, jaki konfig wgrany jest do układu - i; jeśli na starcie systemu okaże się, że jest inny, niż np. emulacja "starego" GTIA - automatyczne wgranie emulacji wspomnianego układu. Chodzi wyłącznie o WYGODE użytkowania, jesli można to na tym etapie tak nazwać;- czyli - odpalamy kompa, program na FPGA emuluje GTIA - wszystko działa normalnie - na wyjściu RGB karty mamy 100% tego - co mamy normalnie z Atarki. Odpalamy później np. coś, co i tak sobie przeprogramowywuje karte wg. własnego uznania, robimy restart, odpalamy dosa po raz kolejny. Dos stwierdza, że coś się zmieniło - i wymusza wgranie emulacji GTIA.

Oczywiście coby nikt nie powiedział, że zmuszam usera do znoszenia fanaberii oprogramowania - zaznaczam; proponuje napisanie czegoś takiego w postaci drivera dla Sparta DOS X.

Całość ma oczywiście sens w chwili, gdzie układ dopuszcza takie działanie. A na tym się nie znam :) . Po prostu mam takiego pomysła, domniemam że może być to wygodne rozwiązanie, a jesli może to w czymś pomóć - szczególnie w chwili, w której układ jest "dopiero" na ukończeniu - to czemu by tego nie zrobić

:) - Electron;- dało by rade z czymś takim ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info