251

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Chcialbym zamowic od razu 2 sztuki VBXE (zakladajac ze aloo wygra konkurs, moze laoo napisze to co mowilem?;). Aby nie bylo! Moge zaplacic z gory...

A w przypadku masowego projektu by pigula - Piggul informuj na bierzaco!:)

252

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

jest duza szansa ze zajmę się produkcją tej zbawki, odpowiedni sprzęt juz do mnie leci kurierem, ale pcb mogę zamówić najwcześniej dopiero w połowie kwietnia... fundusze....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

253

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A to kolejny przykład:

http://images4.fotosik.pl/9/rg31jiow1izqa6sjm.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

254

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

moja wypowiedz w tym topicu bedzie krotka: JA PIERD...........szacunek.

jestem chetny na 1sztuke


ps. a co z xegsem ? malo miejsca po stereo..

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-03 22:16:20)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

255

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Wyglada jak robione na jakims studyjnym mikserze video. Troche trudno przywyknac ;)

256

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

przypominam, że jestem DRUGI :) (w kolejce) :) -


... a tak na serio - można by dostosowac do tego trs desktop. Jak by to jeszcze przypalic o te 14 mhz od Pasia?? - hehe - szybsze od emulatora wraz z F7 i za razem "przyjazna" platforma do pracy na starym sofcie.

Ostatnio edytowany przez Pin (2006-04-06 10:42:39)

Kontakt: pin@usdk.pl

257

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pin napisał/a:

przypominam, że jestem DRUGI :) (w kolejce) :) -

etam najpierw polnoc potem poludnie :-) wiec sobie troche poczekasz ;P

"wszystko się kiedyś kończy......."

258

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Stryjek - sam sobie poczekasz :) :P :D - noperzy w drugiej kolejności :P:P:P:P :D

Kontakt: pin@usdk.pl

259

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ekhm ... kolejka ? Co co ?

:)

Dostałem 5 szt. DAC. Razem mam ich już 9 luzem. Proszę żebrać sample HI1178JCQ z Intersila.
Po 5 szt dają.

Najpierw delikatna zmiana PCB.

Powiedzcie mi tylko, czy może być ta konfiguracja drugim portem joya ?
Bo to jest nie całkiem fajne - trzeba wylutować kondensatory filtrujące (z nimi nie działa) a poza tym jak podłączyć
joystick to mogą być kwasy ... nie popsuje się, ale może np. się wyłączyć.


Dely: pracuj dalej :)

pomidor

260

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

a do mnie sample jeszcze nie dotarły ehhhh....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

261

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Pigula: powinieneś dostać od intersila e-mail z danymi Twojego zamówienia, po zalogowaniu na ich stronie zobaczysz status zamówienia (czy wysłane) i numer przesyłki kurierskiej (DHL) a na stronie DHL możesz sprawdzić gdzie to teraz jest. Spokojnie - przesyłka idzie parę dni....

pomidor

262

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

wszystko na dobrej drodze... przesyłka opuściła punkt tranzytowy w USA.. także pewnie do wtorku dotrze....

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-04-08 10:48:49)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

263

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

Powiedzcie mi tylko, czy może być ta konfiguracja drugim portem joya ?
Bo to jest nie całkiem fajne - trzeba wylutować kondensatory filtrujące (z nimi nie działa) a poza tym jak podłączyć
joystick to mogą być kwasy ... nie popsuje się, ale może np. się wyłączyć.

a jest rozwiązanie alternatywne ?? - osobiście caly czas uzywam 2 portu dla myszy, a pierwszego dla joy'a. Może by inaczej rozwiazac ten problem - rejestry np. powyżej $d0xx, czy gdzie tam bylo mowione, oraz dodatkowy przelącznik ze SPRZĘTOWĄ blokadą zapisu ?? (coby przypadkiem fpga się nie "przeprogramowala" po uruchomieniu jakiegoś programu). Podobny problem miałem np. z ARCCLOCK'iem - do czasu zalożenia wspomnianej blokady. Po prostu niektore programy powodowały zapis do zegara śmieci - lub jego zwieche.

Dla portu joya jestem na nie - jesli oczywiście dobrze zrozumiałem temat :)

Kontakt: pin@usdk.pl

264

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Drugi port joya to zło. ja mam 2 podłączone cały czas.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

265

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

a ja nie rozumiem co w tym zlego? i tak programowanie vbxe bedzie sie odbywalo raz na ruski rok, a zmiany w projekcie na 100% opoznia premiere video blastera xe :) a tego nie chce. bardzo.

Ostatnio edytowany przez xxl (2006-04-08 13:24:32)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

266

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron napisał/a:

Powiedzcie mi tylko, czy może być ta konfiguracja drugim portem joya ?
Bo to jest nie całkiem fajne - trzeba wylutować kondensatory filtrujące (z nimi nie działa) a poza tym jak podłączyć
joystick to mogą być kwasy ... nie popsuje się, ale może np. się wyłączyć.

Electron, zrobiłeś taki profi sprzęt, to nie rób kichy na samym końcu; jeśli potrzebujesz portu joysticka do programowania tego, to po prostu dołóż układ I/O i port i po sprawie. Niewątpliwie konieczność ZEPSUCIA (bo do tego się rzecz sprowadza) jednego z portów joysticka zmniejszy liczbę chętnych na to cacko.

KMK
? HEX$(6670358)

267

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

... choć by i przeszkadzało by mi to maxymalnie przy TRS desktop - a myślałem o zaadaptowaniu możliwości VBXE dla GUI, że nie wspomne już o usuwaniu kondziorów z płyty - bez sensu ten joy na maxa.

Kontakt: pin@usdk.pl

268

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Absolutnie opcja z portem joya odpada. To, co napisał draco: Electron, zrobiłeś taki profi sprzęt, to nie rób kichy na samym końcu;

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

269

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Jestem tego samego zdania. I koniecznie należy pamiętać o lokalizacji gdzieś w obszarze $D0xx zamiast $D6xx !

270

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Dzięki za opinie. Też mam wrażenie, że to kicha. Po prostu musiałem "gdzieś" podłączyć linie programujące (już po zamontowaniu płytki w kompie), padło na port joysticka. Teraz to przemyślę. D0xx dla rejestrów może być jako opcja - trzeba wtedy mieszać na płycie kompa i to nie z winy vbxe, po prostu inaczej się nie da.

Albo zrobię osobny port programujący (znowu problem: pod jakim adresem), albo poszukam jeszcze czegoś w komputerze ... ale tam chyba nic mądrego już nie znajdę. Obaczym.

I dlatego właśnie jest 90% a nie 100% projektu.

pomidor

271

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ciekawe, jak VBXE zareagowalo by na przedluzenie "tasmą" podstawki spod GTIA - coż - malo już mam miejsca w XEGS...

Kontakt: pin@usdk.pl

272

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A tak poza konkursem: electron, dlaczego z kondensatorami nie działa, co one przeszkadzają? :)

KMK
? HEX$(6670358)

273

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron: jak D0xx będzie jako opcja to ludzie z racji swojego lenistwa będą montować to pod D6xx i będzie kicha, gdy część VBXE będzie chodzić pod $D0xx a część pod $D6xx, choćby z racji tego, że koderzy są leniwi i nie będą robić uniwersalnych procedur, tudzież nie będą mieli okazji przetestować softu na wersji z $D0xx. A chyba głupio byłoby, gdyby część softu działała pod jednym z $D0xx a część $D6xx, dlatego TERAZ jest JEDYNA I NIEPOWTARZALNA OKAZJA ŻEBY TO USTANDARYZOWAĆ.

274

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

mac: tak, tak, wiem. :)

drac030: kondki przeszkadzają ponieważ obniżają dopuszczalną częstotliwośc sygnałów na liniach, w efekcie nie da się prawidłowo skonfigurować fpga. Bez nich nie ma żadnego problemu.

Pin: nie kombinuj ;-)

pomidor

275

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

i to jest racja. Jeśli chodzi o wypracowanie standartu - lepiej zrobić to raz, a dobrze. Ja tam zaczekam - lepiej później nie miec problemow ...

Kontakt: pin@usdk.pl