Temat: 5200

No wlasnie jak w tytule Czy ktos posiada ta konsole? Z tego co udalo mi sie zorientowac to na allegro nikt jej nie sprzedawal... Czyżby to w Polsce byl taki rarytas? Na ebayu owszem sa a u nas tylko 2600 i 7800

2

Odp: 5200

Nie jestem pewien czy byly wogole sprzedawane w Europie (w wersji PAL).
Moze to jest powod.

3

Odp: 5200

Poza tym to takie okrojone Atari 400.

W ogóle to bardziej się opłaca nabyć XL/XE + SIO2PC na początek - można sobie pograć w dużo gier (także tych z 5200 - jest coraz więcej konwersji), a po drobnych modyfikacjach obejrzeć niejedno ciekawe demo. :)

A 5200 - to w zasadzie taki efektowny przycisk do papieru. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: 5200

bardziej się opłaca... pod warunkiem ze nie szukasz konsoli :D

5

Odp: 5200

zawsze pozostaje konsola Atari XEGS z "drobnymi modyfikacjami" - można oblookac demka, oraz zobaczyć przeportowane produkcje z 5200 :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: 5200

Wlasnie pare dni temu przylecial do mnie moj pierwszy XEGS z Tasmanii (powaga - w Australii XEGS byla bardzo popularna, a transport jest znosny :).
I po oblukaniu i przetestowaniu uwazam te "konsole" za jedna wielka pomylke!

Szczegolnie, ze sprzedawana byla glownie w komplecie z klawiatura. Czyli niczym praktycznie sie nie rozni od komputera XE a tylko zajmuje wiecej miejsca na biurku i pewnie jej wyprodukowanie kosztowalo wiecej (ze wzgledu na osobna klawiature).
Jaki byl sens marketingowy wprowadzania konsoli konstrukcyjnie identycznej z komputerem obecnym na rynku od kilku lat? Skoro w komputer tez mozemy wsadzic sobie carta i pograc rownie latwo. Innymi slowy Atari 130XE + carty ma funkcjonalnosc konsoli.

Podobny manewr zrobil Commodore. Wypuscili pod koniec lat 80-tych konsole C64GS, ktora byla praktycznie zwyklym C64 ale bez klawiszy i niektorych portow.
Sprzedawana byla tylko w GB i chyba Danii i okazala sie klapa. Dlatego dzis dosc trudno ja kupic ;)

7

Odp: 5200

z tego co pamiętam to Amstrad zrobił podobne posunięcie konsolo-komputery seri plus i konsola gx4000 bedaca modyfikacja 6128

8

Odp: 5200

Ja uwazam, ze XEGS ma lepszy obraz TV, przynajmniej tak jest u mnie, dlatego glownie jej uzywam.

9

Odp: 5200

imho xegs to nie konsola. to komputer atari z 'ulatwieniami' dla graczy.
nie ma padow, ma klawiature. ot komputer.

10

Odp: 5200

nosty napisał/a:

Jaki byl sens marketingowy wprowadzania konsoli konstrukcyjnie identycznej z komputerem obecnym na rynku od kilku lat? Skoro w komputer tez mozemy wsadzic sobie carta i pograc rownie latwo. Innymi slowy Atari 130XE + carty ma funkcjonalnosc konsoli.

Pytanie o sensowne działania marketingowe w firmie, która w ciągu 18 lat dwa razy zbankrutowała, jest chyba trochę ... nieetyczne :P

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: 5200

Ja mam 5200. Miałem dwie czy trzy, część opchnąłem mcadamowi z "kupy złomu".
Były produkowane w dwóch typach: cztero i dwuportowej (mowa o portach manipulatora). Dwuportowa była produkowana również w wersji PAL.