Temat: Mega STe i stacja HD

Temat poruszany na forach do znudzenia, ale mam pytanko i może ktoś mnie na coś naprowadzi.
Kupiłem MegęSTE (chyba tak się odmienia :-) ) Była to starsza wersja z TOS-em 2.05 i stację DD.
Zmieniłem TOS-a na 2.06, zmieniłem kontroler stacji dyskietek na AJAX-a. Znalazłem stację TEAC, za pomocą jumperów na stacji ustawiłem stację jako pierwszą, oraz sygnał "HD Out" na PIN 2 (wszystko to dało się ustwić jumperami). Podłączyłem i odniosłem połowiczny sukces. Stacja zachowuje sie jak gdyby była napędem typu "READ ONLY". Dyskietki sformatowane na PC czyta bez problemu, ale sama nie chce formatować ani nagrywać (włączyłem oczywiście przełącznikiem DIP7 opcję formatowania dyskietek HD pod TOS-em). Uruchomiłem nawet program zmieniający "czas odczytu (czy jak to zwał, zapomniałem)" z 3ms na 6ms bo tak ma być aby działała stacja HD, no a stacja dalej tylko czyta. Domyślam się co jeszcze należy zrobić, ale nie napiszę bo nie chcę sugerować. Może ktoś się zetknął z takim przypadkiem.
Z góry dzięki za pomoc.

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: Mega STe i stacja HD

A przestawiles na odpowiednia pozycje dip switcha numer 6 (teraz spojrzalem iz napisales, ze to numer 7. Hm.. nie mam juz niestety megi aby to zweryfikowac) no i najwazniejsze, czy masz odpowiednia wersje GALA w srodku? Na stronie czuby znajdziesz przydatne pliki (http://www.czuba-tech.com). Sprobuj rowniez z inna stacja, u mnie polowiczny sukces odnioslem dopiero na trzeciej z rzedu.

Ostatnio edytowany przez Dracon__ (2006-01-08 11:12:00)

ślamk!