Temat: plik xex

mam problem! nigdy nie bawiłem się w takie rzeczy... ale mam grę hansa klosa z rozszerzeniem .xex, i nie wiem jak zrobić aby on mi chodził na PC.? dzięki za rady!

2

Odp: plik xex

Odpal go pod emulatorem Atarynki. Tu masz linka: http://tiny.pl/xwx5

Loading... Please wait!

3

Odp: plik xex

qurwa szukac sie juz leniom nie chce: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=1474 ....bosz ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: plik xex

stryjku: zawsze latwiej kogos spytac ;)
a to ze latwiej bylo by spytac google/aa forum search - tak juz ludzie sa wychowani
ze pomyslec sie nie chce ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: plik xex

http://www.atari8.info/artykul.php?art=atari800win

6

Odp: plik xex

proponuje nowy dzial: najbardziej lamerskie pytania na forum. Ten post (#1) wygrywa! Ja wszystko rozumiem ale zeby az do tego stopnia nie wykazac sie uzyciem mózgu i google'a? Ten swiat umiera ....

7

Odp: plik xex

nie wiem czy umiera, ale na pewno przecietna inteligencja ludzka spadla chyba do poziomu inteligencji myszy ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: plik xex

I tam, dajcie spokoj facetowi. Dorwal sie pewnie do gierek na atari i chce sobie pograc, to gdzie mial zapytac...
Wiadomo, ze pytanie lamerskie, ale wystarczyloby przekierowac kolesia do odpowiedniego miejsca (jak zrobil Vasco) i skonczyc temat.
A Wy od razu schodzicie do poziomu prywatnych wycieczek, wstyd.

: 404. Stopka not found

9

Odp: plik xex

Zauważyłem ostatnio, że coraz więcej osób wraca do gierek z lat swojej młodości - po paru-kilkunastu latach braku styczności ze sprzętem nie dziwi mnie brak umiejętności z ich strony w podstawowej obsłudze emulatora czy też sprzętu. Dlatego utworzenie działu na forum (z lamerskimi jak to określił mikey) pytaniami i odpowiedziami na nie to jak najbardziej strzał w 10!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: plik xex

i kolejny czlowiek, ktory sie tylko zapytal, i juz uslyszal ze jest lamer .....ehhh..ludzie - co sie z wami dzieje ??

ps. USE GOOGLE, LUKE. USE GOOGLE

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: plik xex

Alp: naucz sie czytac ze zrozumieniem zanim zaczniesz szczekac.

12

Odp: plik xex

Drugą rzeczą którą można byłoby dodać to baza softu dla seri ST/030. Ostatnio 3 dni walczyłem z różnego rodzaju obrazami dyskietek ST dim/st/msa. Na pieca jest troche oprogramowania które ułatwia te operacje niestety nie ma jednego dobrego i fajnie byłoby zebrać to do kupy.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: plik xex

szczekac ? co to kuerwa ma znaczyc ? proponujesz ranking lamerskich pytan, i co ? gosciu ma sie poczuc uszcesliwiony ze ktos mu cos takiego napisal ? zyczliwosc na tym forum zdechla

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: plik xex

O co Ci chodzi alp?
1. Czlowiek ma plik .xex
2. wie ze tyczy sie to emulacji (bo tu zadaje pytanie)

To dlaczego nie sciagnal sobie emulatora i nie przeciagnal na niego tego pliku PRZED zadaniem glupiego pytania?
Chyba nie tak trudno jest samemu chwile pomyslec i sprobowac....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

15

Odp: plik xex

o nic mi nie o chodzi.... juz o nic. cokolwiek ktos tu zapyta, nawet leń i szczekajacy tepak, dostanie zyczliwa odpwiedz i moze sie poczuc mile widziany.......

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: plik xex

Wiecie co ? Napijcie się razem ;) Wypijcie razem jakieś winiacze, spalcie jakieś zielsko, polubicie się, zapanuje zgoda i pokój ;) Zgoda buduje, niezgoda rujnuje ;)

17

Odp: plik xex

a kto powiedzial ze tacy co nawet pomyslec nie chca (juz o uzywaniu googli, czy ,,szukaj'' nie wspominajac) sa tu mile widziani?
alp: na jakiej podstawie wysnuwasz az tak mylne wnioski? ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: plik xex

bezpodstawnie sie nie wnioskuje.... zreszta - fajnie jest :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: plik xex

Myślę, że biedakowi w ogóle żeście nie pomogli. Będzie nadal przekonany, że na PC może sobie uruchamiać pliki .xex Trudno zaakceptować taki poziom świadomości, dlatego:

grunger666:

Po pierwsze: na PC uruchamiamy pliki .EXE
Po drugie: pliki .XEX są to pliki przeznaczone dla emulatora (trudne słowo) Atari 8bit, który był kiedyś dostępny w sklepach Pewexu, a obecnie na Allegro.

Stąd propozycja zapoznania się z emulatorem, który udaje Atari (w tym uruchamia gry .xex). Uruchamianie plików .xex jest jego dodatkową funkcją...

I'm not so bad, once you get to know me.

20

Odp: plik xex

piotrv: czego to sie czlowiek nie dowie...
z twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac ze emulator Atari 8 bit byl kiedys dostepny w sklepach pewexu, a obecnie na allegro ;)

do do ,,po pierwsze'' - pliki o rozszerzeniu .exe (z reszta jak i .com) uruchamiane sa zarowno pod PC, jak i pod Atari - wazne jest co w takim pliku siedzi...
po to masz atarowskim exekom przemianowane rozszerzenie na .xex aby dalo sie to rozszerzenie przypisac do jakiegos konkretnego programu (np. atari800win)

btw. emulator nie udaje czegos, a emuluje (poczytaj na czym polega roznica)
co wiecej - jesli program zapisany pod rozszerzeniem .xex rzeczywiscie jest plikiem dosowym Atari DOSa, to niekoniecznie musi byc uruchomiony przez Atari800Win bezposrednio (przez funkcje zaladowania pliku binarnego - tudzierz poprzez dwukrotne klinkniecie myszejem na nim) np. w wypadku gdy dany plik .xex wymaga zaladowanego PELNEGO dosa, a nie jego namiastki oferowanej przez wspomniany wyzej emulator...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: plik xex

jellonek, lubimy dyskutować, co?

ok, czemu nie...

Wypowiedź była skierowana do laika, wiem, że trudno to docenić komuś tak zaawansowanemu, ale spróbuj.

Emulator po ludzku "udaje", a nie emuluje. Tłumaczenie komuś, że samolot sam lata chyba nic nie daje?
Osobiście nie lubie rekurencji...

A co do Pewexu, to sorry, ale nie rozmawiam żargonem prawniczym i chyba ty również na codzień tego nie robisz, a może się mylę? Jesli tak to przepraszam, rzeczyście wypowiedź jest niejednoznaczna...

I'm not so bad, once you get to know me.

22

Odp: plik xex

Narzekacie, klniecie, a powinniście się radować, że są tacy ludzie, którym się nie chce szukać, czytać czy uczyć (ot takie czysto konsumpcyjne podejście do życia).  Ja osobiście mam nadzieje, że bezie ich coraz więcej,  bo m.in. na takich ludziach zarabiam i założę się, że sporo z was też.
Także nie złościć się, a cieszyć!

Ostatnio edytowany przez xray (2005-11-29 11:28:36)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

23

Odp: plik xex

xray ma racje!
Pigula zreszta tez. Ostatnio masa ludzi sie na forum pojawia z kilkoma postami w statach, ktorzy pytaja o podstawy.
Chcialby sie rzec, ze swieza krew...
Ale boje sie, ze po takich watkach, naprawde szybko zdobedziemy kiepska reputacje jako PMA (Partia Moherowych Atarowcow) zacietrzewionych, czepiajacych sie i zrazajacych ludzi...
No i ludzie nie beda sie tu pokazywac.

Proponuje wiecej usmiechu i ogolnej tolerancji, nawet dla ludzi, ktorzy nie wiedza co to google, albo sa wielbicielami MyIDE. To sie nam oplaci i zwroci w przyszlosci z nawiazka. A jak kogos nosi to niech nic nie pisze. Zawsze sie znajdzie ktos mietki (jak Pigula albo ja ;) kto odpisze.
Mikey, Draco, Miker, Vasco, tebe i inni - do Was naprawde naprawde trzeba przywyknac i Was polubic :) Pamietam swoje poczatki na forum. Wogole sie Was nie powinno pokazywac nowym bo pouciekaja z podkulonymi ogonami! Wychowanie i zasady - TAK, ale powoli ;)
Straszeniu nowych mowimy nasze gromkie, stanowcze, zdecydowane: RACZEJ NIE!

24

Odp: plik xex

xray - a propos zarabiania... Jesli mowisz o tym, ze wiecej atarowcow, to wiecej kolekcjonerow, wiecej chetnych na wymiane/kupno softu i sprzetu czy na przerobki to sie zgadzam.
Jesli nie, to wyjasnij jak zarabiasz? 8-O

25

Odp: plik xex

nosty: mowie generlanie o ludziach, którzy zamiast poszukać, poczytac, nauczyć się i zrobić samemu wolą wyłożyć gotówkę i dostać gotowca pod sam nos. Moja myśl NIE odnosi się wyłącznie do AA tylko generalnie do sytuacji spotkanych w życiu. Cieszę się, że są ludzie prości, leniwi i głupi, tacy których bawią prymitywne żarty i podniecają się byle gównianym gadżetem, na takich najłatwiej zarobić szybko, nieźle i małym kosztem własnym.   ... za głuptę trzeba płacić ... ot taki wniosek.

Nie chce ich naprowadzać na "dobrą drogę" nie chce im pokazywać jak co znaleźć, jak szukać i jak co zrobić, wolę im w miłej atmosferze podać wszystko na tacy. Ich edukacja jest mi nie na rękę,  a jak im wszystko podam gotowe, to ich od siebie uzależniam. wiem to bywa bardzo upierdliwe, ale można sobie i z ta upierdliwością poradzić.


ps. żeby nie było, nie prowadzę żadnych interesów związanych z atari. ;))  ale nie ukrywam, że typ wyzej wspomnianego człowieka jest źródłem moich dochodów.

Ostatnio edytowany przez xray (2005-11-29 13:09:04)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor