Temat: Stereo (psełdo i nie)

Tak wlasnie sie zastanawiam i dziwie (bo sie nie znam) dlaczego jest taka roznica w odbiorze dzwieku, przy utworze odgrywanym w mono (czyli sygnal jest wysylany na pierwszego pokey'a i elektrycznie przekierowywany na drugi za pomoca przelacznika) a w pseudo stereo (czyli wysylanie muzy na rejest starego pokeya i nowego). To drugie jest tak jakby przestrzenne i brzmi lepiej, chciaz to w sumie to samo co to pierwsze rozwiazanie.

Czy to moze chodzi o jakie minimalne opoznienie ze wzledu na to, ze za zawyczaj zapis do drugiego pokey'a dokonuje sie zaraz po pierwszym ???

2

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Tak, właśnie o to chodzi.
Poza tym niektóre playery (np MegaPlayer) celowo odtwarzają dźwięk na drugim pokeyu z opóźnieniem.
Rozwinięciem tej idei jest R3S (Real Spatial Stereo System), w którym dwa kanały dźwięku mają opóźnienie w prawo, a dwa w lewo (czyli dwa są nadawane z opóźnieniem na prawym pokeyu, a dwa z opóźnieniem na lewym). Ponadto opóźnione kanały grane są nieco ciszej (ale to już niekoniecznie). Taki dźwięk jest w intrze Ars Mori (i chyba tylko tam). Opis był w Syzygy (bodaj nr 5).

3

Odp: Stereo (psełdo i nie)

MegaPlayery zawsze robiły w ten sposób, że o 2 ramki opóźniały przesunięcie między dwoma POKEY-ami. Kiedyś nawet miało to być dynamicznie ustawiane... może w MP 3.0 to się pojawi ;)

4

Odp: Stereo (psełdo i nie)

w MP 3.0 to się pojawi

a jednak  8O  :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Stryjek: co miałeś na myśli pisząc słowa "a jednak" ?

6

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Charlie zaczął kiedyś pisać playera (Morpheus chyba miał się nazywać), w którym można było ustawić opóźnienie dodatkowych kanałów i ich wyciszenie (oczywiście w R3S), ale nie skończył...
Miałem tylko wersję przed-alpha...

7

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Stryjek: co miałeś na myśli pisząc słowa "a jednak" ?

to ze bedzie nowsza wersja MP ;-) .....

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Stereo (psełdo i nie)

macgyver: zmien lepiej podpis na: napisze nowego megaplayera jesli nie wybierzecie na prezydenta leppera.
bo obecny tekst ostro prowokuje  :P

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

9

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Stryjek: planuję do 2010 zrobić Mega Playera 3.0. ;)

10

Odp: Stereo (psełdo i nie)

no to masz raptem 4,5 roku - ja już bym się pośpieszył... :D

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Wlasnie. A tym bardziej ze wybory prezydencki tuz tuz i jak Leppera wybiora to niestety ale nowy Megaplayer byc musi (a jak nie wybiora to 1.01.2010 czekamy na linka do downloadu MP3.0).

12

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Mac - widzę, że scena dość ostro stara się Ciebie namówić na megaplayera 3.0 a wiem, że w poprzedniej wersji dość mocno cisneły Cię ograniczenia pamięciowe.
Ponieważ większość sceny posiada już twardziele do małego Atari - to chyba najlepszym rozwiązaniem byłby mega player 3.0 z budową modułową na wzór Dos Control'a. Klikasz na plik *.mpt ładuje się player mpt i odtwarza muzole, klikasz na jakąś grafę to wczytuje się pod określony obszar pamięci moduł wyświetlający dany typ grafiki..

Wydaje mi się że to rozwiązanie byłoby najbardziej przyszłościowe bo zakładając do tego dobrą instrukcję (jak samemu tworzyć kolejne moduły/pluginy) program mógłby się dość szybko rozwijać i obsługiwać kolejne typy plików (a pisaniem takich dodatkowych pluginów zawsze mógłby zając się jakiś inny koder który napisał np. swój własny program muzyczny, czy też graficzny...

Drugim plusem byłaby też zapewne lepsza strona wizualna takiej  mega odgrywaczki ze względu na większą ilość wolnej pamięci podstawowej.

Aby przyspieszyć ładowanie konkretnych pluginów/modułów mogą owe wtyczki znajdować się na Ramdysku w przypadku stwierdzenia większej pamięci na pokładzie.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Pigula: no w sumie taka budowe ma miec NeoPlayer, ale ja juz powoli trace nadzieje....  :?  :|

14

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Ponieważ większość sceny posiada już twardziele do małego Atari

Smiem watpic.

15

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Piguła: widzę, że masz już w pełni opracowaną koncepcję programu... a ja jej nie mam w ogóle (poza kilkoma nowymi pomysłami), więc proponuję, abyś to ty napisał MP3.0 ;) Wiesz co gdzie ma być - ja nawet się nad tym nie zastanawiałem, więc działaj stary.. bo szybciej pewnie to napiszesz niż ja ;)

A wiecej dlaczego do roku 2010 ? Bo przypuszczam, że do tego czasu przynajmniej połowa ludzi na scenie będzie miała 65816 ;)

16

Odp: Stereo (psełdo i nie)

taaa... Macgyver ile razy mam Ci powtarzać, że nie jestem koderem i raczej się nie zanosi aby ten stan rzeczy miał ulec zmianie...
Zasugerowałem tylko ogólny zarys programu nie wiem na ile % jest to wykonalne...

ps Mikey - ile osób liczy scena w Polsce ?!!100-200, jeżeli tak to na pewno połowa już posiada jakiś interfejs ze wzlędu na koszty podejrzewam że króluje SIO2IDE chociaż niebawem może się to zmienić...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

17

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Ale starszyzna dosc konserwatywna  8)

18

Odp: Stereo (psełdo i nie)

ile osób liczy scena w Polsce ?!!100-200

Optymista.... ;)

19

Odp: Stereo (psełdo i nie)

tak i wiekszosc z nich ma jakis kontroler hdd :) to ja dalej pozwole sobie powatpic.

20

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Mikey były już przynajmniej 2 partie płytek sio2ide 4.x każda z nich liczyła chyba około 50sztuk. Około 25 gotowych interfejsów 4.4 zrobiłem sam, dolicz do tego osoby które ową zabawkę zrobiły sobie same... dalej śmiesz wątpić?!

[ Dodano: Sro Cze 22, 2005 11:55 pm ]

Optymista.... ;)

100 jest nas na pewno, wystarczy popatrzeć na ilość ludzików na party....Quast lub wcześniej Lato Ludzikuff)

[ Dodano: Sro Cze 22, 2005 11:57 pm ]

Ale starszyzna dosc konserwatywna  8)

A jak dziadku tej sceny odpaliłeś w końcu to sio2ide?!!! Jeżeli nie to zabierz je koniecznie na Quast'a - dokonam jeszcze małego upgrade'u!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: Stereo (psełdo i nie)

Mikey były już przynajmniej 2 partie płytek sio2ide 4.x każda z nich liczyła chyba około 50sztuk. Około 25 gotowych interfejsów 4.4 zrobiłem sam, dolicz do tego osoby które ową zabawkę zrobiły sobie same... dalej śmiesz wątpić?!

Tak.
Na scenie nie ma tylu osob majacych kontroler hdd. NA SCENIE. O tym mowiles i do tego sie odnioslem. To o czym piszesz to nie scena.

22

Odp: Stereo (psełdo i nie)

btw. moze ktos mi wytlumaczyc co to jest ,,scena''?
jak do tad kojazy mi sie jedynie z piciem,
bluzganiem na ,,lamerie'', przechwalaniem sie
wlasnymi zdolnosciami i czasem (choc baaardzo
zadko) z jakas produkcja...

jak to wlasciwie jest z ta ,,scena''?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: Stereo (psełdo i nie)

scena to część budowli teatralnej będąca miejscem gry aktorów, składająca się z przestrzeni widocznej dla publiczności i z ukrytych urządzeń teatralnych.

a jeśli nie o to chodziło to zawsze można w googlach zapytać: "scena komputerowa", "demoscena", poczytasz, sie dowiesz.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

24

Odp: Stereo (psełdo i nie)

czuje ze ktos tu nie zlapal sensu mojego pytania...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: Stereo (psełdo i nie)

jellonek: trollujesz.

ps. standardowo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Demoscena