Temat: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Witam !!
Czy znalazl by sie ktos na napisanie nowej wersji TTP lub cos na jego wzor ? :>

Konstrukcja (elektronika) z tego co widac na stronie Pasia jest bardzo prosta http://hardware.atari8.info/ttp.php

Przydaly by sie jakies nowe progsy w stylu AC, jakis player, cos do grafiki, itd...

jezeli chodzi o koszt budowy to bylby bardzo niski bo mam dostep do goscia ktory owe epromki sprzedaj bardzo tanio ;-)

Jezeli ktos by sie tego podjal to moge mu z 10 takich zamontowac ;-) za free ...

pozdro. i czekam na odzew mega kodero-elektronikow ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Stryker - fajny pomysl.
A ja mialbym inna prosbe - tak polukalem na rozne schematy na stronie Pasia, przypomnialem sobie to i owo i mamy 3 rozszerzenia (co najmniej), ktore montuje sie przez nalutowanie na standardowy OS:
- Sprata
- Qmeg (2 wersje najlepiej)
- TTP (zajmujacy cala kosc 512)

Czy moznaby wziac wiekszy epromik (np 256kB x 8, 27C020?) i wlutowac zamiast oryginalnego OS? Znaczy nie dokladnie "zamiast", bo w plytke nie wlezie, ale w podstawke. A dodatkowe adresy na przelaczniki ofkorz.
Spis epromow elegancki jest na stronie: http://www.meditronik.com.pl/el/b4720.htm

W takim 256kBx8 to by wlazl drugi TTP z innymi programami nawet...

Sie da?

3

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

pewnie sie da zapytaj Pasia ;-) tyle ze roboty pewno z tym duzo no i taka epromka droga a ja mam te "tanio" ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

eee lepiej zaprojektowac zabawke w oparciu o jakiegos flasha a nie eproma.... duzo sympatyczniej sie to potem uaktualnia!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

cos byc moze lepszego od ttp szykuje sie - jak na razie powoli; ale idzie juz bardziej do przodu, niz do tylu :) Jedyny "problem" to fakt, ze bedzie potrzebny szybki twardziel + Sparta X do odpalenia tegoz. Bedzie zorientowane stolokulotocznie :D - podobno to ostatnio modne jest, więc czemu nie?... hehe

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

I oto chodzi, aby każdy mógł mieć to co najbardziej potrzebuje , używa na epromie a nie na dyskietce etc... Popieram i zachęcam zdolniejszych.
RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Wlasnie. TTP raczej sie nie przyjelo, bo mialo na sztywno wszystkie programy. Kiedys gadalem z Gumim i powiedzial, ze To co upchneli w TTP jest najbardziej optymalne itpd, ale w sumie dla kogo? Po cholere mi QA jak go nie uzywam? Albo BiboDos? Dlatego mysle, ze lepszym rozwiazaniem od robienia innego zestawu programow (w mysl zasady "jeszcze sie taki nie urodzil coby wszystkim dogodzil") proponuje rozwinac TTP do urzadzenia z pamiecia Flash, zeby kazdy mogl sobie wrzucic co tam tylko chce. A taki flash 1 MB to juz bylby wypas i ja bym nie wiedzial czym go zapelnic ;)

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

PIN: a bedzie saper? ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Nie Robbo  :D

10

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

River Raid!

11

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

a`propos sapera, to miałem gdzieś w dyskietkach taką fajną wersję (na JIL ofkorz), która polegała nie tyle na rozbrojeniu wszystkich min na polu minowym, ile przez przejście cało przez to pole i dojściu do "skarbu" :)

a może by zrobić jakieś write-a-game-for-new-TTP(or łotewa) compo, co? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Wy chceta wbudowac do srodka taki cart Flash, po prostu co to go jeden koles ze swiata sprzedaje za $40 - tylko ze tam jest 1Mbit zdaje sie.
Nie pomne linka...

Czyli flash-drive do Atari programowalny RS232 z pieca? czy wewnetrznie przez Atari (kopierek jakis)?

A powiedzcie mi, jak to jest, ze ten TTP startuje ZAMISAT standardowego OS??? O ile dobrze zrozumialem schemat. Czy te programy nie potrzebuja do dzialania OS? Misa czegos nie rozumiec  8O

13

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Nosty: programowalne z Atari.

A TTP wymaga OSa, bo to nie jest zastepnik systemu, ale dodatkowy program, ktory odpala sie po nacisnieciu przycisku. Umozliwia on wczytanie z wlasnej pamieci innych programow. Cos ala nieulotny ramdysk z inicjalizerem + odpalanie przyciskiem. Ale nie ma dostepu do tego jako dyskietka.

14

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

nosty tez chcialbym zeby ktos to zrobil na flashu ale to bedzie drogie i malo ludzi to se zamontuje ;] ...
a uzywajac te epromke (oczywiscie bez mozliwosci pozniej skasowania jej ) koszt calosci wyjdzie okolo 5 moze 6 zł ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

stryker - ty Ty chyba masz z przemytu? ;) U mnie w miescie najtansze po kilkanascie zeta chodza...

16

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Ale 5-6 zeta to koszt calego TTP? Czy koszt epromow, bo juz nie rozumiem...

17

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

calosci gdy uzyjemy tych epromek co ja mam ;-) ... a moge ich miec sporo ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Czy moznaby wziac wiekszy epromik (np 256kB x 8, 27C020?) i wlutowac zamiast oryginalnego OS? Znaczy nie dokladnie "zamiast", bo w plytke nie wlezie, ale w podstawke

No, o ile wiem, to w moim kompie TTP i Rom Changer+ (4 OSy) są razem na jednym epromie? I w ogóle wszystkie rozszrzenie są w miarę możliwości 'razem', a nie każde z osobna.

19

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

...w moim kompie TTP i Rom Changer+ (4 OSy) są razem na jednym epromie

podobnie ma ten od gumi jagod...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

20

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

a bedzie saper? ;)

jak go zainstalujesz - to bedzie  8O  :)  :twisted:  :twisted: jest pomysł, jest sporo napisane, i co najważniejsze - przez najbliższe 20 dni mam wolne od BABY. hehehehe-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

to jak znajdzie sie jakis madry i kumaty koder co to zlozy w calosc ? :> bo jezeli nie to zamknijcie ten temat.... :cry:

"wszystko się kiedyś kończy......."

22

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Str: składam;- jak dobrze pójdzie niebawem preview :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

stryker> to jak znajdzie sie jakis madry i kumaty koder co to zlozy w calosc ?

pinokio> składam

Tekst roku :) :) :)

24

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

pomyślałem, że być może chodzi o ten mój wynalazek  :twisted:  :twisted: - więc nawet kosztem zmiany znaczenia słów Stryjka zdecydowałem się napisać coś właśnie takiego. hehehe :- Ale stary poczciwy Dziadzia nie dał się oszukać - no i prosze; masz ci babo placek :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: COS w stylu TTP (Tight Tools Packet) ...

Flasha zamiast oryginalnego romu to mam już od dawna - chciałem dołożyć Qmega i nie chciało mi się nalutowywać Romu na Rom więc wypierniczyłem oba romy - OS i Basic a w miejsce sygnałów cs prosty dekoder - docelowo ma być gal16v8 ale nie mogę w Tarnowie zdobyć takaowych układów więc nie mam i projekt stoi w miejscu. Acha Flash ma 128 lub 256 Kb więc sporo można by tam zmieścić - do tego jest przełącznik na 3 pozycje i wszystko hasa. Jak będzie GAL to dorobię możliwość programowania z poziomu Atari i wtedy będzie wszystko ok.
Jak ktoś ma dostęp do tanich gali 16v8 - najlepiej Lattice'a to pisać do mnie na maila lub priv. (w tej chwili potrzebuję 3-4 szt.)

Najważniejsze że takie kości Fash występują w starych płytach głównych więc ich koszt jest nie większy niż 5-10 zł , koszt gala ok 6 zł co daje razem w sumie ok 15-20 zł (podstawka, przełącznik i kabelek)