Temat: lista plików na dysku Atari XL/XE

Witam

Na początku zaznaczam, że Atari znam bardzo słabo więc moje pytanie jest lamerskie. Chodzi mi o komendę DIR i wyświetlanie listy plików, które są na dysku. Jeśli jest ich dużo i nie mieszczą się na ekranie, to do części z nich (tych, które "przeleciały" i ich nie widać) nie mam dostępu, nie mogę ich uruchomić, bo nie widzę ich nazw.
Co więc trzeba zrobić, aby zatrzymać listowanie plików albo żeby wszystkie wyświetliły się na ekranie i były widoczne?

2

Odp: lista plików na dysku Atari XL/XE

Nacisnac Control+1 w czasie wyswietlania listy. Ponowne Control+1 pusci wyswietlanie dalej.

3

Odp: lista plików na dysku Atari XL/XE

Albo podczas wyswietlania dlugiej listy plikow nacisnac klawisz Break.

4

Odp: lista plików na dysku Atari XL/XE

Są opcje pozwalające na listing w dwóch kolumnach, albo z przerwami, ale są one zależne od DOSu (nie w każdym są, a jak już są, to inne). Jakiego DOSu używasz?

[ Dodano: Wto Mar 29, 2005 16:50  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

5

Odp: lista plików na dysku Atari XL/XE

obawiam sie Jurgi - ze i w moim przypadku metoda ta niczego nie da; np 400 plikow w katalogu - a mam cos takiego  :P - albo inaczej; zawsze mozna uzyc jakiegos "commandera" - AtariCommander, Prof. Copy, czy BFC.. itd. - jesli chodzi oczywiscie o skopiowanie pliko/w, a nie uruchomienie czegos tam.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: lista plików na dysku Atari XL/XE

nie zapomne TomsComander-a....
na mydosie...

Piękna sprawa..
-nic się nie wpisuje wszytko intuicyjnie i było to już z 10lat temu w stacjach.. 8)

7

Odp: lista plików na dysku Atari XL/XE

używam emulatora Atari800Win, a dysk jest w formacie DOS II+/D version 6.4

8

Odp: lista plików na dysku Atari XL/XE

DIR -A listuje w dwoch kolumnach
ale jak ustawic zatrzymanie po zapelnieniu strony? - nie mam pojecia.
chyba pozostaje ctrl+1

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...