1

Temat: radiowe SIO2PC

hmmm..mam taki pomysl..mam uwalone myszke radiowa (totalna smierc mechniczna..nadajnik i odbiornik dobry)..a gdyby tak to miedzy SIO2PC wpiac. Moze udalo by sie przynjamniej na 2-3 metry od grzyba odejsc...a moze tak sobie fantazjujej.Jest to realne ??

ale chyba jest to mozliwe, co nie ??

2

Odp: radiowe SIO2PC

Idea nieglupia, ale niech sie elektronicy wypowiedza.

3

Odp: radiowe SIO2PC

Na mój chłopski rozum, tak z pozoru: PS/2 to w sumie to samo, co COM, więc z podłączeniem odbiornika 0 (słownie: zero) problemu, myślę, przejściówki PS/2-COM są w sklepach. Nadajnik? trochę trudniejsze? ale wykonalne?

Tylko jeden problem widzę, za to duży. Mysz chyba tylko nadaje, a SIO2PC musi i nadawać i odbierać. Chyba tak się nie da?

[ Dodano: Pią Mar 18, 2005 23:36  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

4

Odp: radiowe SIO2PC

Ja się też od jakiegoś czasu zastanawiam nad taki rozwiązaniem. Myślałem o układach Chipcon'a (CC1000 albo lepiej 1010 bo to nadajnik z procem '51 :) ), które nie wymagają tylu elementów zewnętrznych i w dodatku są w postaci gotowych modułów. Wadą (a może nie) jest to, że potrzeba jeszcze dodać jakiś sterownik transmisji (uproc z odpowiednim programem,a najlepiej wcześniej przeze mnie wymieniony CC1010 :) )
Bo transmisja radiowa w przypadku tych układów się trochę różni od tego co wysyła poprzez port SIO Atari. No i przedewszystkim układy te mogą nadawać jednorazowo 64b danych ( z czego faktycznie tylko 54b bo reszta to "identyfikacja" pakietu danych) . Nie wiem tylko jakie prędkości transmisji można na tych układach uzyskać. W marcowej EP jest taki tor transmisji radiowej z układem CC1000 (ale z USB), w którym prędkość jest ustalona na 9600kbit. (do naszych celów potrzeba więcej). A może ktoś zna lepsze rozwiązania (układy) niż te od Chipcona.

A z odbiornikiem (nadajnikiem) myszy rozwiązanie jest :D
Potrzeba drugiej zdechłej myszy radiowej :D ze sprawnym torem radiowym :D.

5

Odp: radiowe SIO2PC

Owszem przejściówki są ale one nie zawsze działały prawidłowo by wręcz powiedzieć, że współpraca myszki z przejściówką miała miejsce sporadycznie! Ale pomysł zacny mnie się podoba

Żyję bo Bóg tak chciał.

6

Odp: radiowe SIO2PC

a z gownem to sie juz wszyscy dzisiaj widzieli?
mozna wszystko, pytanie czy to ma sens - przenosne atari?
co? akumulator i monitor lcd dokleicie?
proponuje sobie kupic st-booka

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: radiowe SIO2PC

a z gownem to sie juz wszyscy dzisiaj widzieli?
mozna wszystko, pytanie czy to ma sens - przenosne atari?
co? akumulator i monitor lcd dokleicie?
proponuje sobie kupic st-booka

nie...nic z tych rzeczy...ale mozna np....przejsc do pokoju obok tylko z atarka, podlaczyc do tv i zagrac z zona w dynablastera.. :-)
zobaczyc numenka....albo..sam sobie dopisz.
tu nie chodzi o zrobienia z atarki notebooka, ale danie mu szybkiej  (pseudo) mobilnosci via sio2pc.

8

Odp: radiowe SIO2PC

Na foreverze gostrk z czech (atarowiec) miał LCD z PS1 i było to naprawde w dechę. Łatwy transport obraz żyleta i cena ok 150 zł !!!! tylko u mas tego jeszcze nie spotkałem :cry:

Żyję bo Bóg tak chciał.

9

Odp: radiowe SIO2PC

Na foreverze gostrk z czech (atarowiec) miał LCD z PS1 i było to naprawde w dechę. Łatwy transport obraz żyleta i cena ok 150 zł !!!! tylko u mas tego jeszcze nie spotkałem :cry:

no fajnie...ja widze ze tu sasiad jezdzi na party..i nie nie mowi.
moze nestpnym razem by sie udalo wyjechac razem ? koszty gazu lepije dzielic na 2 lub 4 nawrt niz samemu jechac na koniec Polski.

PIEKARY POZDrAWIAjA !!

10

Odp: radiowe SIO2PC

A co złego byłoby w bezprzewodowym SIO2PC ? Jak ktoś będzie chciał to sobie może nawet zabudować AKI z klawiaturą bezprzewodową :) I co z tego. Hobby to hobby, tutaj nie liczy się zdrowy rozsądek :D.

11

Odp: radiowe SIO2PC

A co złego byłoby w bezprzewodowym SIO2PC ? Jak ktoś będzie chciał to sobie może nawet zabudować AKI z klawiaturą bezprzewodową :) I co z tego. Hobby to hobby, tutaj nie liczy się zdrowy rozsądek :D.

no ladnie....nawet BYTOM tuta jest reprezentowany...a ja myslalem ze z odludzia jestem.. :-)

12

Odp: radiowe SIO2PC

Sukkor - z CC1000 mialem doswiadczenie. Robilismy w firmie proby transmisji, przy czym nam zalezalo na odleglosciach rzedu 200m i byl duzy klopot. W przestrzeni mieszkania powinno byc ok. ALE moim zdaniem gra nie jest warta swieczki - ciezko toto zestroic, jest kaprysne, i jeszcze trzeba jakos tym sterowac, wiec dochodzi procek (chocby najtanszy). A sam uklad tez kosztuje. Nie warto...

13

Odp: radiowe SIO2PC

Jak ktoś będzie chciał to sobie może nawet zabudować AKI z klawiaturą bezprzewodową :)

?o ile wiem (i pamięć mnie nie myli), AKI z klawiaturą bezprzewodową zostało już zbudowane. W czymś co nazywa się XE-Box.

[ Dodano: Sob Mar 19, 2005 16:23  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

14

Odp: radiowe SIO2PC

ekstremisci moga tez rozgrzebac klawiatury bezprzewodowe...
przeciez to nic innego jak rs-232, tak wiec na 100% sie da w obie strony...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: radiowe SIO2PC

widziales ty sygnal clock w rs232?

przechodze na tumiwisizm