Temat: synchromesch

witam, mam kilka pytan dotyczacych trybu synchromesch na golej LDW 2000 :)

1. Czy da sie odpalic ten tryb pod jakims innym dosem, niz xl 2.30 ?
2. Czy jest mozliwe wczytywanie w tym trybie skladanek gier itp.,  ?
3. Czy transmisja przy wlaczonym synchromesch przyspiesza we wszystkich gestosciach, czy tylko w podwójnej?

nie marudz

2

Odp: synchromesch

ad1 afaik sparta 3.x , sparta X oraz bewedos
ad2 jesli chodzi ci o bootowalne menu-atr to nie. (chyba ze loader potrafi przeprogramowac stacje)
ad3. afaik wszystkich.

pewnie sie gdzies pomylilem, ale czujniejsi poprawia ;)

3

Odp: synchromesch

2. Czy jest mozliwe wczytywanie w tym trybie skladanek gier itp.,  ?

Synchromesh to nie jest program dla komputera, ale dla stacji. Więc jak go raz wczytasz, to jest w niej do wyłączenia jej zasilania. W tym czasie ewentualny loader może współpracować ze stacją w trybie turbo. Zobacz http://drac030.krap.pl/xdir-original.tar.gz, plik XDIR_LDW.SYS.

3. Czy transmisja przy wlaczonym synchromesch przyspiesza we wszystkich gestosciach, czy tylko w podwójnej?

Powinna we wszystkich.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: synchromesch

Synchromesh to nie jest program dla komputera, ale dla stacji. Więc jak go raz wczytasz, to jest w niej do wyłączenia jej zasilania. W tym czasie ewentualny loader może współpracować ze stacją w trybie turbo. Zobacz http://drac030.krap.pl/xdir-original.tar.gz, plik XDIR_LDW.SYS.

kombinuje tak:
1. odpalam DosXL 2.30, potem gtsync on
wlacza mi sie synchromesch
2 resetuje kompa i probuje wczytac dysk np serious #15 :)
i dupa - wczytuje  w normalu - straasznie dlugo

acha - link jakos nie chodzi za bardzo :(

nie marudz

5

Odp: synchromesch

Pomin przecinek to pojdzie =)

6

Odp: synchromesch

2 resetuje kompa i probuje wczytac dysk np serious #15 :) i dupa - wczytuje  w normalu - straasznie dlugo

No bo komputer sam z siebie nie umie rozmawiać ze stacją w turbo - to rozmawia w normalu. Do turbo potrzebny jest programik, który się przyczepia do przerwań serialowych i dokonuje niezbędnego szacher-macher (jak w TOMS-ie, ale programik z TOMS-a nie pójdzie). Takowy programik ma doczepiony wspomniany loader XDIR_LDW.SYS i z tego co pamiętam to działało.

Aha, XDIR jest do formatu SpartaDOS :-)

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: synchromesch

Istnieje tez dedykowana do LDW przerobka MicroDosa odpalajaca synchromesha, ale kto ja ma... pewnie nikt...

CO do przyspieszania - warto wspomniec, ze wczytywanie dyskow nagranych zwyczajnie nie przyspiesza sie szczegolnie mocno z powodu innego przeplotu w synchromeshu. Tak organoleptycznie to moze jest z 30-50% szybciej. Dopala dopiero wczytywanie w trybie synchromesh dyskietki sformatowanej w trybie synchromesh.

Kiedys popelnilismy programik Synchrocopy do szybkiego kopiowania w te i we wte (uwzgledniajacego przeploty itp.). Ale czy gdzies istnieje? Nie wiem...

pozdrawiam,

pawel

http://www.5oft.pl/

Odp: synchromesch

U mnie skladanki gier dzialaly tak:
- boot chaos loadera
- uruchomienie turbo
- po powrocie wczytywal sie ponownie chaos, juz w turbo

Dzialo sie to na Ca-2001, ale to nie powinno przeszkadzac.

9

Odp: synchromesch

Kiedyś jak miałem gołą LDW to zdaje się używałem tego co w załączniku. ZTCW to trzeba nagrać na sformatowaną (z synchr.) dyskietkę gierki, odpalić INITGL.COM który przygotowuje loadera, na dysk trzeba też nagrać AUTO.SYS (synchromesh), który będzie odpalany razem z loaderem.

Przy szukaniu znalazłem też coś takiego "DOS 2.5 Command Processor with synchromesh engager" :D

10

Odp: synchromesch

vasco, jak sie nazywal ten programik dla ca2001 i ldw2000, ktory dzialal z praktycznie kazdym dosem? wojtus?
takie zielone okienko z suwaczkiem :)
pozniej w dupach sie poprzewracalo i zapanowal toms...

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

11

Odp: synchromesch

informuje formalnie, ze dop. w łykend powalcze i odpisze cos pewnie  :cry:

nie marudz

12

Odp: synchromesch

Axe: nazywal sie... turbo.com :) Wydaje mi sie, ze nie dzialal na LDW i dlatego Jurgi z Tkaczem pojechali do Caspera, zglwalcili go tak, ze przerobil go na LDW. Zreszta potem ten prog przerobil Charlie. Automatycznie wlaczalo sie turbo (bez suwaczka) - i chyba zepsul caly urok tego programiku :)

13

Odp: synchromesch

fakt! zmasowany atak jurgi+tkacz byl swego czasu nie do odparcia  :P
ale za czasow suwaczka (rulu!) w okienku bylo cos zwiazanego z wojtusiem.
tak czy owak, szpiegu ma teraz pole do poszukiwan.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

14

Odp: synchromesch

Tak, w zielonym okienku był napis "Turbo by Wojtuś". Nie pojawiało się przy pracy z LDW, bo ta źle odpowiadała na jakąś komendę, czy coś i program uznawał, że stacja nie obsługuje synchromesha. Popatrzę po dyskach, może mi się gdzieś wala...

[ Dodano: Czw Mar 17, 2005 06:53  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

15

Odp: synchromesch

Na VPDL pewnie bedzie :)

16

Odp: synchromesch

A czy ktoś wie, co to jest "super synchromesh" i czym się różni od zwykłego synchromesha? Znalaszłem coś takiego na tej stronie. BTW - jest tam oryginalny stuff do Indusa GT, czyli lamerykańskiej wersji LDW 2000. Może ktoś sprawdzi, jak to wszystko działa z LDW?

[ Dodano: Pią Mar 18, 2005 07:45  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

17

Odp: synchromesch

Zassalem te utilsy do Indusa GT i pouzywalem troche, zle mam mieszane uczucia co do Super Synchromescha.... Otóz wedlug moich testow jest to poprostu synchromesch, ale w wersji 3.0, predkosc odczytu chyba taka sama, tylko stacja "pierdzi" jakby inaczej (przy zwyklym synchro slychac takie wysokie pikanie). Generalnie ta wersja jakas taka jałowa troszke jest, bo niekompatybilna z poprzednią, i ze sparta tez raczej kiepsko sobie radzi.

Acha i mam pytanie co do sparty. Odpalam sobie sparte w wersji 3.2x spod SIO2PC i śmiga, po przegraniu na dyskietkę nie chce się wczytac - przegrywalem My Copierem oraz Copy 2000, ale jeżeli wczesniej zbootuje kompa spod XL 2.35i i następnie zabootuje sparte, to siw wczytuje, z tym, że nie formatuje dyskietek - tzn. zaczyna formatować jakieś 3x szybciej niż normalnie, ale na drugim rpzebiegu wiesza stacje !!!???

O co tu moze chodzić?

nie marudz

18

Odp: synchromesch

Może o to, że stacja z załadowanym synchromeshem (czy też super synchromeshem, bo nie napisałeś jasno, w jakich dokładnie warunkach się to dzieje) jakoś źle reaguje na próby komunikacji w ultra-speedzie. Bo Sparta 3.2 chyba tylko ultrę zna (ale może się mylę).

Jak to się zachowuje pod Spartą X?

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: synchromesch

Sparta X ma coś takiego jak DEVICE INDUS, które dane w config.sys dopala LDW do 62 kbps (albo 70 - nie pomnę).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: synchromesch

Aye, sir. Ale przede wszystkim Sparta X *zna* ten protokół transmisji, a Sparta 3.2 (o ile mi wiadomo) - nie. I stąd moje pytanie.

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: synchromesch

uściślam, że chodzi o zwykły synchromesch (v2.1 jeśli mnie pamięć nie myli), a pod super synchro w ogole nie che ruszyć.
SpartyX nie testowałem, bo nie mam:(

nie marudz