1

Temat: Temat legenda: 65C816 ...

... Tak, tak; udało się!!! I tak oto jestem szczęśliwym (?) posiadaczem w/w procka ... wyprułem owo cudo z w pełni działającego APPLE II GS ... gdyby nie ThePink to by c(?)huja z tego było ... niestety procek nie jest kwadratowy jak u Pasia, ... heh ale ten pinek wybredny. Pozostaje jeszcze pytanie co z tym zrobić? Hmmmm. PASIU; jest tam kto?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

No Pin, masz szczęście... Jesteś w otyle dobrej sytuacji, że masz procka właśnie w takiej obudowie. Po pierwsze trzeba ustalić producenta i znaleźć info odnośnie wyprowadzeń. Jeżeli wśrod nich będzie noga -BE (bus enable), to żeby procek działał w atarce musiałbyś zrobić układzik składający sie z trzech scalaków (o ile pamietam: LS04, LS74 i LS00). Jeżeli takiego pinu nie będzie posiadał, to musisz zastosować jeszcze trzy bramy LS245. Zajrzyj do ostatniego numeru Seriousa, gdzie opisałem podpięcie procka 65c02, nie mającego właśnie wyprowadzenia -BE.

3

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Pasiu - podeślij mi wersję schematu wewnętrznej sparty w formacie Protela (bo chyba pod tym tworzyłeś schemat ideowy) gdyż znalazłem na nim 2 błędy przy układzie 74ls175 sygnały A2 i A3 powinny dochodzić do nogi 12 i 13 a nie jak jest napisane 2 i 3

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Będzie dopałka i adresowanie 16M ? 8O

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

5

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

witam!

a w zasadzie, to co teraz rzadzi jezeli chodzi o modyfikacje atarki
o 65C816? kiedys bylo takie ustrojstwo jak Turbo816 i przepisany
na jego okolicznosc OS XL'ki... a teraz?

--
= krap.pl =

--
= krap.pl =

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Ja tylko dodam ze jezeli ktos szuka 65C816 to najlatwiej mozna go znalesc w Super NES Nintendo .

bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

7

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

bitman napisał/a:

Ja tylko dodam ze jezeli ktos szuka 65C816 to najlatwiej mozna go znalesc w Super NES Nintendo .

... no tak, mając w rękach Nintendo prawdopodobnie łatwo; tyle że niełatwo owo ustrojstwo znaleźć. A tera do Pasia; czy twój '816 będzie zgodny z sweet16, turbo'816 ... czy ze samym sobą? Konkretnie chodzi mi o SpartaDOS X (v.4.22/FTE 1995) i fakt, iż system ten widzi 65c816...???

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Co do schematu Sparty, to rzeczywiście wkradł się mały błędzik  :oops: . Nie sądzę jednak, żeby komuś na tyle przeszkodził, by nie wykonać tej dopałki. Mogę wszystkich zapewnić, że już niedługo, po wypuszczeniu najnowszego numeru Seriousa, wyjdzie uaktualniony opis z małym, acz przydatnym dodatkiem  8) .
Jeżeli chodzi o '816. Swet16 była pierwszą, komercyjną próbą podłączenia procka 65816 do naszego malucha. Zmiana polegała jedynie na wymianie procka i dodaniu paru układów. Nie dawała możliwości pracy z pamięcią powyżej podstawowej (od adresu $10000 wzwyż). Karta  Turbo-816 natomiast już to umożliwiała. W zależności od wersji miała od 128 do 512kB szybkiej pamięci statycznej, co pozwalało na to, by przyspieszyć pracę procesora. I tak też było: z chwilą wystawienia na magistralę adresu powyżej $10000, procesor był już taktowany częstotliwością 5MHz. Dla ciekawości: powstała jeszcze jedna karta turbo. Mam tu na myśli HyperSpeed, gdzie procek (65c816) pracował już na maksa (14MHz - czyli tyle, ile fabryka dała). Karta ta posiadała jeszcze dodatkowe dwa złącza ISA 8bit.
Osobiście jeszcze nie próbowałem odpalać Sparty 4.22 pod tym prockiem. Wątpię jednak, czy oprócz kilku (najwyżej) prcedurek wykorzystuje wpełni możliwości procesora.

9

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Teraz tylko czekać aż epi będzie to miał w swojej atarce...
Ale bedziecie mieli OS'a :)
...
hm....

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Oj nie wiem, czy cos takiego bedziesz mial szybko w swojej Atarce. Znalezienie procka tj. Appla lub w SNESa graniczy niemal z cudem (zdarzaja sie one jednak - patrz. Pin), a zamowienie prockow od producenta (WDC) jest nietyle trudne, co kosztowne (okolo $100  :cry: ).

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Dorwalem wczoraj SNES ( 2 euro ) zaplacilem za gola na jakims jarmarku
Nie mjalem otpowiedniego srubowkreta wiec mlotiem ja potraktowalem .
Na wszystkich procach jest tylo logo Nintendo ( no na jednym pisze tez CPU ) wiec mysle ze to o tego chodzi .

Pasiu mozesz podac ile nog ma ten procek ?

p.s

Na allegro jest aktualnie kilka sztuk SNES .

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

12

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

65c816 w obudowie DIL (stonoga) ma 40 pinów (nie mylić z Pin-ami  :) ). W obudowie PLCC (kwadratowa) jest ich 44.

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

No to juz naprawde nie wiem co siedzi w SNES jest procek ale ma 100 pin
a na wszystkich stronach o SNES bebnia ze jest to 65c816 .
No na jednej pisza o CPU Custom :
"CPU: 16-bit Custom 65C816 running at 1.79, 2.68 or 3.58 MHz (changeable)"

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

14

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

Oj nie wiem, czy cos takiego bedziesz mial szybko w swojej Atarce. Znalezienie procka tj. Appla lub w SNESa graniczy niemal z cudem (zdarzaja sie one jednak - patrz. Pin), a zamowienie prockow od producenta (WDC) jest nietyle trudne, co kosztowne (okolo $100  ).

Co nie znaczy, że jest niemożliwe...
co to jest 100 zielonkawych banknocików dla fanatyka?... ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

15

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

No to juz naprawde nie wiem co siedzi w SNES jest procek ale ma 100 pin
a na wszystkich stronach o SNES bebnia ze jest to 65c816 .
No na jednej pisza o CPU Custom :
"CPU: 16-bit Custom 65C816 running at 1.79, 2.68 or 3.58 MHz (changeable)"

pozdrawiam
bitman

Praca domowa ;-)
Polecam www.xs4all.nl/~ganswijk/chipdir - sprawdz co to to i pochwal sie

16

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

100 nóżek? 8O . A czy jest możliwość przesłania mi zdjątek płyty SNESa?

Odp: Temat legenda: 65C816 ...

No oczywiscie Pasiu , oto zdjecie :
http://home.freeuk.net/markk/Consoles/s … modif2.jpg

pozdrawiam
bitman

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź