Temat: Kości mamuta...

Ostatnio w związku z grypowym urlopem,zatopiwszy się w starotkach,wygrzebałem kasetę...Na podstawie zawartych tu informacji wgrałem je do blaszaka,wav2cas,makeAtr i efekt widoczny :D .Bez waszej pomocy pewnie by się to rozleciało ze starości,a tak parę rzeczy ponownie ożyło 8) .Nie są to programy na miarę sceny,ale nie śmiejcie się-byłem wtedy w podstawówce.Jest to pierwsza publiczna prezentacja(a tyle lat minęło...) :D  :D  :D

[ Dodano: Pon Gru 27, 2004 22:22 ]
To jeszcze raz ja.Jeżeli tak można to jak  dodać załącznik z rozszezeniem .atr?znów olsnienie: po ściągnięciu pliku zmień rozszerzenie na  .atr :D .Jezeli komus namieszałem to przepraszam ;)

2

Odp: Kości mamuta...

moze zip

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Kości mamuta...

eee ... a gdzie mam kliknac aby download ?

4

Odp: Kości mamuta...

EEEEEEEEEEEE-nie wiem,mogę tez na maila..

5

Odp: Kości mamuta...

hmmmm.... a gdzie download ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Kości mamuta...

eee ... a gdzie mam kliknac aby download ?

mmmm.... a gdzie download ?

Hehe, ale z was (?). Prawopuk na RAMOTKI.JPG, zapisz obrazek, a potem zmienić rozszerzenie na ATR. :D
Wojtku76 - następną razą spakuj zipem, będzie 'download' dla mass a i plik będzie mniejszy.

[ Dodano: Pon Gru 27, 2004 00:00:00 ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

7

Odp: Kości mamuta...

Jak to zmienić rozszerzenie i jeszcze spakować? Przecież to jest obraz dyskietki, a wiadomo, że najalepiej opbrazki pakować jpegiem. ;)

Najlepiej jak klikniecie se na http://atariarea.histeria.pl/forum/files/ramotki.jpg :)

[ Dodano: 28.12.2004 04:03:32 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: Kości mamuta...

;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: Kości mamuta...

wrrr.. moze jeszcze kilka razy zamiescicie? ;) Albo lepiej: wklejcie listingi

10

Odp: Kości mamuta...

o tak!!!
ja również poprosze listingi!!!!
można się wtedy duuuuużo nauczyć.

Pozdrawiam
Marcin

11

Odp: Kości mamuta...

Prawopuk

Przypomina mi sie Terminator Terminologiczny z magazynu Komputer. Wiem ze lepiej po polsku niz po angielsku, ale dla mnie takie silenie sie na poprawnosc i polskosc jest akurat w dziedzinie komputerow zenujace. Czy na myszke tez mowisz manipulator stolokulotoczny??

12

Odp: Kości mamuta...

Hehe, ale z was (?). Prawopuk na RAMOTKI.JPG, zapisz obrazek, a potem zmienić rozszerzenie na ATR.

No tak, tylko najpierw powinien pokazać sie obrazek, co ? Inaczej nie działa.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: Kości mamuta...

dziala. kliknij na napis ramotki.jpg. bosz.

[ Dodano: Wto Gru 28, 2004 3:31 pm ]
dla inteligentnych inaczej (no-offence) wgralem wersje zip. TERAZ JUZ MOZNA KLIKAC!!!!!!!! Grr!

14

Odp: Kości mamuta...

wrrr.. moze jeszcze kilka razy zamiescicie?

Wedle życzenia. A ile razy kolega sobie życzy? ;)

Prawopuk

Wiem ze lepiej po polsku niz po angielsku

To miał napisać right-click? Masz rację, ja tam wolę mlaskać i mówić prawymlask. ;)

Czy na myszke tez mowisz manipulator stolokulotoczny??

Jasne, i dodaję na początku jeszcze "ręczny".

[ Dodano: 28.12.2004 15:15:06 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

15

Odp: Kości mamuta...

dziala. kliknij na napis ramotki.jpg. bosz.

o bosze. tepy nie jestem i dawno sciagnalem w inny sposob kolego. kliknac to sobie moge ... Jedyny sensowny sposob zapodal Lizard (przez RMB->Właściwości itd...) a ty mi nie sciemniaj ;) Być może któraś z opcji IE nie pozwala mi na save as ... :idea: co innego gdy faktycznie plik jest obrazkiem ....

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

16

Odp: Kości mamuta...

Przypomina mi sie Terminator Terminologiczny z magazynu Komputer. Wiem ze lepiej po polsku niz po angielsku, ale dla mnie takie silenie sie na poprawnosc i polskosc jest akurat w dziedzinie komputerow zenujace. Czy na myszke tez mowisz manipulator stolokulotoczny??

To było żartobliwe panie-strasznie-poważny-filologu. :D Na myszkę mówię myszka, bo to po polsku, panie Myszej :D

dla inteligentnych inaczej (no-offence) wgralem wersje zip

...i zrobiłem szpagat, żeby kliknąć myszką :P

Przecież to jest obraz dyskietki, a wiadomo, że najalepiej opbrazki pakować jpegiem.

Ale jpg to kompresja stratna, lepiej gif, albo png? Bo potem wektory będą krzywe.

[ Dodano: Pon Gru 27, 2004 00:00:00 ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

17

Odp: Kości mamuta...

Lizard napisał:
Przecież to jest obraz dyskietki, a wiadomo, że najalepiej opbrazki pakować jpegiem.


oj nie rysowało sie w życiu za dużo,co?;) dżojpega w kontekście swoich prac używają tylko masochiści lub dewianci  (ewentualnie masochiści w głebokiej dewiacji)..no chyba że obrazki chcesz wyświetlić np na flaszcze,co by nie komplikować sprawy przed kompotami...

co do języka polskiego...czasami budzi sie we mnie instynkt morderczy gdy wpada mi w ręce polska wersja jakiegoś zagranicznego programu ewentualnie gry...z reguły nie da sie tego normalnie uzywać...bo tłumaczący byli na gazie chyba...

gep/lamers^dial

18

Odp: Kości mamuta...

A co do zawartości? 8)  Rozszerzenie .jpg nie ma nic wspólnego z obrazem dysku,po prostu to pierwsze dozwolone rozszerzenie jakie mi przyszlo do głowy :lol:

19

Odp: Kości mamuta...

Być może któraś z opcji IE nie pozwala mi na save as ...

Niom, aż się pokusiłem na odpalenie IE. Faktycznie prawymlask ręcznym manipulatorem stołokulotocznym nie działa, tzn. opcja Zapisz obrazek jako... jest nieaktywna.

Ale jpg to kompresja stratna, lepiej gif, albo png? Bo potem wektory będą krzywe.

Nie krzywe, tylko będziesz miał d razu efekt motion blur. ;)

A co do zawartości?

A no tak, zawartość. Już zerkam. Oj, znów trzeba odpalić Atarkę, a tam nie ma Łindołsa. Stara! Wskakuj na rower, klient się awanturuje. Uwaga wuonczamy farsę... ;)

Nie jest tak źle jak na początki. Chociaż ta MUZYKA.BAS... Hm, mam nadzieję, że nie słyszeli tego komodziarze. ;) Ale programik do obliczania powierzchni i objętości figur jest fajny. W grzbobranie nie grałem z braku joysticka. :)

Rozszerzenie .jpg nie ma nic wspólnego z obrazem dysku,po prostu to pierwsze dozwolone rozszerzenie jakie mi przyszlo do głowy

Dziwi mnie, że nie ma ATR-a w doawolonych rozszerzeniach. Nie każdy obraz dyskietki daje się na tyle skompresować, by było sens to robić. Choć z drugiej strony, to nawet dobrze. Za dużo krąży nie spakowanych DOC-ów, czy o zgoro BMP. :rolleyes:

[ Dodano: 28.12.2004 18:40:18 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

20

Odp: Kości mamuta...

bedzie offtopic

Być może któraś z opcji IE nie pozwala mi...

popatrz w moja sygnaturke

21

Odp: Kości mamuta...

popatrz w moja sygnaturke

Popatrz mi w oczy... (oko).
Popatrz w regulamin, punkt 8.  :rolleyes:

MW: POPATRZ W REGULAMIN PKT: 6 ZANIM ZACZNIESZ KOGOS UPOMINAC

[ Dodano: Pon Gru 27, 2004 00:00:00 ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

22

Odp: Kości mamuta...

xan: spox MF mam ale rzadko używam (cholera wie dlaczego  :rolleyes:) . fucktycznie przez MF daje się zapisywać ...

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

23

Odp: Kości mamuta...

a ty mi nie sciemniaj

fucktycznie przez MF daje się zapisywać ...

Sciemnialem?

24

Odp: Kości mamuta...

mikey:  ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

25

Odp: Kości mamuta...

Nasunely mi sie pewne spostrzezenia:
autor chyba z rocznika 77 i dawal sobie dobrze rade w szkole z matma. ;)
Jeszcze taka uwaga: programy generalnie krotkie i po upchaniu ich w liniach nadawalyby sie na tutejszy konkurs "5 zlotych", a chyba szczegolnie "Mozaika".