1

Temat: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

To komodore, więc bałagan ;). A teraz pytanie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma "dwójkę" tego carta i uruchomił sterowanie po telnecie? (np. na putty) Pytanie wynika stąd, że generalnie działa mi to do pewnego momentu - mogę np. zamontować i uruchomić obraz dysku i wszystko jest ok, ale już samo montowanie powoduje, że dysk zostanie zamontowany a komunikacja po telnecie zerwana i opatrzona komunikatem: "Network error: software caused connection abort".

W sieci jest to błąd opisywany w wielu przypadkach, ale żadne działania zaradcze nie przynoszą pożądanego skutku.

Teoretycznie wszystkie ustawienia putty sprawdzone milion razy ... i nic mi już do głowy nie przychodzi. Pytanie też wynika stąd, że szukam nawet jednej osoby u której to poprzez putty działa, wówczas będzie przynajmniej wiadomo że problem znajduje się około 60cm przed monitorem a nie w sprzęcie, czy oprogramowaniu :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2024-10-24 10:31:59)

Kontakt: pin@usdk.pl

2

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

Ja mam 2+ ale nie ten najnowszy tylko poprzedni (2-ka nie ma sieci, z tego co kojarzę).  Jakoś nie kojarzę, żeby mi to się tak zachowywało. Ale nie używam putty tylko linuksowego telneta. Mogę spróbować odtworzyć to co robisz tylko po południu. Masz wgrany najnowszy firmware?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

perinoid napisał/a:

Masz wgrany najnowszy firmware?

Na razie tego nie robiłem i mimo wszystko poczekam na twój test. Mam po prostu prywatnie kilka złych doświadczeń z update'ami ... a w życiu zawodowym, w pracy to generuje to średnio jeden poważny problem w miesiącu :D

tak, tak - chodzi o II+ oczywiście

Ostatnio edytowany przez Pin (2024-10-24 12:12:23)

Kontakt: pin@usdk.pl

4

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

Niniejszym donoszę, że u mnie nic takiego nie ma miejsca. Nie rozłącza mnie, nie zrywa połączenia itp. Wszystko działa.

     *** Ultimate-II Plus 3.11 (11E) *** Remote ***
────────────────────────────────────────────────────────────
┌──────────────────────────────────────────────────────────┐
│Version Information:                                      │
│====================                                      │
│Software version:   3.11                                  │
│   Build date:      2023-12-28 18:12                      │
│   Build machine:   thebeast                              │
│Ultimate FPGA core: 11E                                   │
│Flash Type: Winbond W25Q32                                │
│Git tag:    v3.11                                         │
│Git branch: tags/v3.11                                    │
│Git hash:   f283e1ec                                      │
│Git date:   2023-12-28 15:24:36 +0100                     │
│                                                          │
│Drive Status:                                             │
│=============                                             │
│Drive A:      Enabled                                     │
│Drive Bus ID: 8                                           │
│Drive type:   1541                                        │
│Drive ROM:    JiffyDOS_1541-II_6.00.bin                   │
│Mounted disk:                                             │
└──────────────────────────────────────────────────────────┘
/                                                  ─F3=Help─
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

czyli w opcji "mount" BEZ opcji run nie wywala, tak?

u mnie wersja 3.10h

Dobra, spróbuję ten update zrobić.

Kontakt: pin@usdk.pl

6

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

Pin napisał/a:

czyli w opcji "mount" BEZ opcji run nie wywala, tak?

Nie. Działa bezproblemowo. Właśnie ten ficzer to jedyna metoda, żeby nagrać filmik z wielodyskowego dema bez konieczności edycji i wycinania fragmentów z menu przy wyborze kolejnego dysku. Ale to zapewne wiesz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

nie jedyna. Jak przytrzymasz środkowy przycisk przez około 2s to przełączy sekwencyjnie na następny dysk, ALE .... :) - po update to działa.

.... no i zauważyłem coś, co nie wiem dlaczego nie zwróciłem na tu uwagi - assembly64, czyli możliwość wyszukania z sieci i podmontowania z chmury czegokolwiek i zbootowania z tego komody. Wow ;)

Dzięki w takim razie, to postulat o update okazał się być słusznym i pomogło to rozwiązać problem!

:):)

Kontakt: pin@usdk.pl

8

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

Jeszcze jedno pytanko. Dane z pierwszego dysku bootowanego na tym carcie powinny teoretycznie zostać wrzucone bezpośrednio do pamięci, następnie jeśli program ma swoje procedury odczytu to czyta sobie już przez seriala. U mnie jest tak, że od razu czyta przez serial i trwa to niemiłosiernie długo. Coś mam źle ustawione w tym U1541_2+?

wiadomo, można użyć jakiegoś action replay'a i fastload, tylko pytanie po co mając carta j.w.

Kontakt: pin@usdk.pl

9

Odp: ULTIMATE 1541-2 cart, pytanie.

Wybacz ale nie rozumiem o co ci chodzi. Jakiego "pierwszego dysku bootowalnego"?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.