Temat: Klawiatura mechaniczna Atari 800XL konserwacja - czyszczenie

Mam klawiaturę mechaniczną z Atari 800XL jakiego środka użyć do konserwacji i czyszczenia tej klawiatury . Myślę nad IPA i Kontakt  . Ewentualnie jak rozebrać taki klawisz bo wydają się nierozbieralne . Taka klawiatura trafiła mi się pierwszy raz .

Ostatnio edytowany przez kismet75 (Wczoraj 07:03:12)

Post's attachments

5B30FF3C-77B7-42CF-9439-C5AC01D09B80_1_201_a_Easy-Resize.com.jpg 237.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_5576_Easy-Resize.com.jpg 231.93 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_5578_Easy-Resize.com.jpg 237.95 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_5580_Easy-Resize.com.jpg 243.94 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Klawiatura mechaniczna Atari 800XL konserwacja - czyszczenie

kismet75 napisał/a:

Mam klawiaturę mechaniczną z Atari 800XL jakiego środka użyć do konserwacji i czyszczenia tej klawiatury . Myślę nad IPA i Kontakt  . Ewentualnie jak rozebrać taki klawisz bo wydają się nie rozbieralne . Taka klawiatura trafiła mi się pierwszy raz .

Moim zdaniem ta klawiatura jest najlepsza, ale co kto lubi. Tutaj masz mój filmik instruktażowy, jak to się czyści. Nie próbuj rozbierać przełączników bo je połamiesz, zdecydowanie odradzam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Klawiatura mechaniczna Atari 800XL konserwacja - czyszczenie

A coś tym klawiszom dolega, nie działają? Bo to raczej do objawów należy dobrać metodę leczenia.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Klawiatura mechaniczna Atari 800XL konserwacja - czyszczenie

Bardzo dziękuj @perinoid za udostępnienie filmiku. Bardzo pomocny i konkretnie wyjaśnione. O to chodziło.

-uicr0Bee@ odpowiadam: kilka klawiszy mi się przycina raz działają, a raz nie, Czyli filmik wszystko wyjaśnia od a do z.