Temat: [S] ATARI ST z blitterem, konkretnie ATARI MEGA 1 rozbudowane do 2MB

ZDJĘCIA: https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

Wystawiam na licytację. Cena wywoławcza 260 PLN, postąpienie co najmniej 10zł. Wygrywa oferta zapisana poniżej do najbliższego wtorku, 8.10 do 21:00:00 włącznie.

Jest to ATARI MEGA 1, z pamięcią rozszerzoną do 2 MB jeszcze w epoce, sądząc po zastosowanym rozwiązaniu. Tak do mnie trafiło kilka lat temu.
W płycie BYŁA też zamontowana karta ATBUS TOS CARD 2 z kontrolerem IDE i przełącznikiem TOS 2.06. Karta została ZDEMONTOWANA (a dzięki temu rozpracowana i odtworzona przez wiadomo-kogo :-) a dokumentacja upubliczniona). Po karcie została na przedniej ściance odłączona dioda od HDD oraz nieużywany przełącznik na tylnej ściance. Jest on zamontowany na tej-takiej ruchomej zaślepce, więc można ją wyrzucić i włożyć inną zaślepkę, albo tę dziurawą sobie "zaszpachlować" (nie takie rzeczy mistrz szpachlował).
Płytka na procesorze, jest fabryczna. Zdaje się że montowali ją w modelach z blitterem.
W płycie są też inne modyfikacje, których przeznaczenia nie znam. Może są potrzebne do rozszerzenia pamięci?

W każdym razie w obecnym stanie, po obsadzeniu oryginalnego TOS 1.02 DE komputer działa normalnie.

Przetestowane:
- Wyświetlanie przez wyjście monitorowe na monitor SCART LCD
- Działanie myszy - OK
- Uruchomienie kartridża diagnostycznego - OK
- Ładowanie programów z dyskietki - OK
-- SysInfo - OK
-- YAART - test pamięci, chyba uznawany za najlepszy - OK
-- ST_DIAGNOSTIC - test obrotów dyskietki, klawiatura - OK
-- gra (jakaś która była pod ręką) - OK (dźwięk i działanie joysticka też)
- Formatowanie dyskietki - OK

Stacja dyskietek nie jest oryginalna, ale czyta i formatuje sprawne dyskietki. Mały minus za to że przycisk wysuwania dyskietki trochę mało, jak na mój gust, wystaje po włożeniu dyskietki, ale oczywiście wysuwanie działa.

Brak górnego blaszanego ekranu nad płytą. Zapewne TOS CARD poprzedniemu właścicielowi nie mieściła się pod ekranem.

Oprócz diody hdd i wyszlifowanego wycięcia na fdd, to obudowa jest bez innych modyfikacji czy uszkodzeń, wyczyszczona pianką, w środku odkurzona. Skręcona kompletem śrubek.

Licytacja dotyczy TYLKO komputera. Jeżeli ktoś ma klawiaturę i/lub mysz (lub woli np. Eiffel czy Tom, itp), to nie chcę mu niepotrzebnie podnosić ceny, ale:

1. Zwycięzca licytacji może dokupić oryginalną klawiaturę za ok. 20% ceny komputera, ale dogadamy szczegóły na końcu.
Klawiatura działa (patrz ekran z ST_DIAGNOSTIC), ale część klawiszy czasem wymaga kilkukrotnego naciśnięcia aby "załapały", albo po naciścięciu "łapią" po dwa-trzy razy. Może to tylko kwestia otwarcia i przemycia gumek i folii. Nie wiem.
Klawiatura nie ma kabla. Testowałem na swoim. Kabel można zrobić samodzielnie. Wymaga dwóch wtyczek RJ (rj-12 czy rj-13 chyba?) dostępnych w sklepach elektronicznych. Sam też dorabiałem taki kabel do swojej MEGA.

2. Pewne też mógłbym sprzedać oryginalną mysz, ale muszę przejrzeć karton z zapasowymi. Można przy ofertach dawać dopisek o zainteresowaniu myszką. Do dogadania na końcu.

Dla potrzebującego, kabel zasilający +5zł (zwykły jak do PC)

Wysyłka paczkomatem po zapłacie (Revolut, Blik, przelew bankowy) i przysłaniu opłaconego kodu do paczkomatu. Wysyłam w 1 dzień.
Ew. można zamówić i opłacić własnego kuriera z odbiorem ode mnie.

Na tę chwilę nie mam kartonu mieszczącego razem komputer i klawiaturę, więc MOŻLIWE że klawiaturę będę musiał wysłać osobną paczką.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2024-10-03 11:12:55)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: [S] ATARI ST z blitterem, konkretnie ATARI MEGA 1 rozbudowane do 2MB

Na start 500
Dopiszę że z klawką chętnie :)

Ostatnio edytowany przez drygol (2024-10-03 16:29:26)

3

Odp: [S] ATARI ST z blitterem, konkretnie ATARI MEGA 1 rozbudowane do 2MB

Klawiatura gwarantowana dla chętnego zwycięzcy licytacji komputera, za maks. 20% ceny komputera i... powiedzmy nie więcej niż 260zł.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: [S] ATARI ST z blitterem, konkretnie ATARI MEGA 1 rozbudowane do 2MB

pincet po raz pierwszy!

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.