Temat: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Powiedzcie mi bo mam taki problem.Tym razem nie temat podłączenia do tv.
Moja jedna z atarynek ma kilka małych ubytków..widać że ktoś wcześniej kiepsko się obchodził z tą konsolą.
Potrzebowałbym informacji czym uzupelnić ubytki w plastiku obudowy atari 2600? Jest jakaś pasta/plastelina coś co jest skuteczne i dobre?
Potrzebowałbym też kleju do plastiku ale solidnego.No i na końcu po uzupełnieniu ubytków w plastikowej obudowie atarynki musiałbym te miejsca pomalować no i teraz pytanie jaki oryginalny kolor czerni według symbolu katalogowego. RAL ma Atari 2600?

Dziękuję za wszystkie informacje

2

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Co do uzupełniania ubytków to nie wiem ale kiedy muszę coś skleić używam kleju w rodzaju super glue i popiołu z papierosów w miejscach niewidocznych.  Trzyma super. Popiół robi taką twardą warstwę, że trzeba to pilnikiem szlifować, właściwie ubytki też by to załatało ale na pewno trzeba pomalować. Nie wierzyłem w tą metodę ale od kiedy spróbowałem uważam, że jest najlepsza.

3

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Nie palę więc zamiast popiołu polecam sodę oczyszczoną. Można żonie z kuchni zwinąć lub kupić w sklepie spożywczym.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Ja też nie palę ale zawsze można zlecić jakiemuś palaczowi pozbieranie trochę. Widziałem filmik na YouTube gdzie ktoś próbował wytrzymałości tej metody z różnymi proszkami, oprócz tego co napisaliśmy jeszcze mąka, cement. Wyszło na to, że nie wszystko jest równie wytrzymałe ale każdy proszek się nadaje.

5

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Co do klejenia, to trzeba by ustalić conto za rodzaj tworzywa. Ostatnio obudowę Amigi kleiłem acetonem, bo jest z ABSu. Pięknie złapało (Aceton zmiękczył/nadtopł brzegi)

grzybson/SSG^NG

6

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Popiół generuję w ilościach hurtowych w zimie :) Ale drzewny, może być zamiast tytoniwego? :D
A tak naprawdę, to trzeba w acetonie rozpuścić czarny ABS aż to takiej średnio lepkiej kleistej lejkiej masy. A fakturę robią ludzie z silikonu. Leją silikon tam, gdzie nieuszkodzone i po zsieciowaniu nakładają tam, gdzie klejone. Tak robił Drygol ze słynnym zdeptanym Atari 800XL.

7

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Są też aktywatory w sprayu do SuperGlue.
Aktywator, popiół czy soda działają na tej samej zasadzie, przyspieszają sieciowanie kleju cyjanoakrylowego które nastepuje w środowisku lekko alkaicznym.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

8

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Skąd wziąć dobry aceton? Kiedyś w bardzo odległych czasach kiedy nie było komputerów a telewizory były tylko czarno-białe i tylko dwa kanały w telewizji ludzie mieli inne rozrywki np. mój tata czasami kleił modele samolotów i robił klej z acetonu tylko, że wtedy to był Aceton a nie to ekologiczne, zdrowe badziewie, które można kupić teraz. Podobnie sytuacja ma się np. z rozpuszczalnikiem nitro albo naftą - to co mamy teraz to są jakieś siki. Kupiłbym jakiś dobry, sprawdzony aceton.

9

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Klej do rur PCW to w zasadzie czysty aceton, jeśli dobrze pamiętam. Mogę się mylić bo kupowałem 5 lat temu a do teraz to się mogło pozmieniać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

A w jakiejś Castoramie nie da się kupić?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Klej do rur to roztwór pcv w acetonie zapewne. To lejkie jest.

12

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Nie wiem jak z acetonem w Castoramie ale moje doświadczenia z naftą i nitro są właśnie z tego sklepu. To się do niczego nie nadaje.
Klej do rur można by wypróbować, interesujące.

13

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Można by jeszcze wypróbować klej modelarski rozpuszczalnikowy. Miałem to w planie, ale właściciel sklepu leciał sobie w kulki (czyt. 3 razy odwiedzałem sklep i trzy razy był zamknięty w deklarowanych godzinach otwarcia).

Aceton z Dragona jest w Casto, Obi, itp... Na ile jest warty, nie wiem. Można poszukać w jakimś mniejszym sklepiku z farbami.

grzybson/SSG^NG

14

Odp: dobry klej do plastiku,masa/pasta do uzupełnianie ubytków w plastiku

Do proponowanych tutaj dodatków do cyjanopanu (popiół, soda ...) dorzucę jeszcze grafit:

Testowałem dzisiaj w terenie słuchawki które mi się złamały, do tego powodując ubytek wielkości lekko ponad centymetr kwadratowy. Udało mi się je skleić powyższą metodą, dodatkowo łatając ten ponad centymetrowy ubytek (bo było tam trochę oryginalnego plastiku, na który bez problemu dało się sypać grafit i oblewać cyjanopanem) i efekt wstępnie wygląda na niezniszczalny :D (tfu, tfu)

Ostatnio edytowany przez jury (2024-08-07 16:16:17)