Temat: Kupię uszkodzne Atari ST lub obudowę

Cześć, właśnie zacząłem moją przygodę z Atari ST.
Niedawno wszedłem w posiadanie płyty głównej w stanie nieznanym od Atari STE.
Udało mi się ją przywrócić do życia. Dlatego szukam obudowy z klawiaturą najlepiej od STE lub innej wersji ST (wiem, że będą konieczne przeróbki dolnej części (audio z tyłu i porty joysticka z lewej) lub martwego atari jako dawcy części.
Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-06 10:08:33)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

2

Odp: Kupię uszkodzne Atari ST lub obudowę

Niejednokrotnie się  tak zdarza, że jak tutaj ktoś poszukuje fragmentów komputera, to na znanym portalu aukcyjnym taka rzecz w niemałej kwocie się pojawia. I teraz też tak jest ;)

3

Odp: Kupię uszkodzne Atari ST lub obudowę

JLS napisał/a:

Niejednokrotnie się  tak zdarza, że jak tutaj ktoś poszukuje fragmentów komputera, to na znanym portalu aukcyjnym taka rzecz w niemałej kwocie się pojawia. I teraz też tak jest ;)

masz na mysli tą obudowę do krótkiego ST520 za 300zł? czy inny portal i inne ogloszenie? bardzo proszę o podpowiedź :) innej nie znalazlem na znanych poratalach :)

Ostatnio edytowany przez dragon_x (2024-08-05 19:36:24)

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

4

Odp: Kupię uszkodzne Atari ST lub obudowę

dragon_x napisał/a:

wiem, że będą konieczne przeróbki

Jeżeli już masz zapędy modelarskie, to mogę oddać dwie obudowy od serii XE - tylko że to będzie dosyć ambitny projekt(powiedzmy na poziomie drygola) ;)

wszystkie trzy strony świata

5

Odp: Kupię uszkodzne Atari ST lub obudowę

Lt_Bri napisał/a:
dragon_x napisał/a:

wiem, że będą konieczne przeróbki

Jeżeli już masz zapędy modelarskie, to mogę oddać dwie obudowy od serii XE - tylko że to będzie dosyć ambitny projekt(powiedzmy na poziomie drygola) ;)


to były level super hard :)

zajmuję się modelarstwem RC i myślałem jak odbudować dolną pokrywę ale niestety jest w opłakanym stanie. gdybym miał mozliwość zrobienia silikonowego odlewu to myślę ze spokojnie bym odbudował z użyciem żywicy i laminowania dla wzmocnienia. niestety stan jest jak na zdjęciach. Bardzo dziękuję za propozycję, jeśli nic nie uda się zdobyć będę się poważnie zastanawiał nad Twoją propozycją.
w sumie gdyby mieć obudowę można by zrobić odlew w silikonie i potem wykorzystać go jako formę do zrobienia całej obudowy z żywicy i miejsca newralgiczne wylaminować matą szklaną tak jak robię laminaty w łódkach na przyklad. powierzchnia jest bardzo wytrzymała dzięki temu. można to potem pomalować. niestety nie mam nikogo znajomego w okolicy z atari st ;(
szukam aktywnie obudowy, ew druk 3d.
napisz mi prosze na priv na wszelki wypadek cenę za te obudowy.
Dziękuję raz jeszcze
i pozdrawiam serdecznie
Daniel

PS. klawiaturę już zdobyłem, jest w drodze (QWERTY) mam nadzieję sprawną

Post's attachments

IMG_2867.webp 146.87 kb, liczba pobrań: 13 (od 2024-08-06) 

IMG_2868.webp 124.65 kb, liczba pobrań: 10 (od 2024-08-06) 

IMG_2869.webp 94.01 kb, liczba pobrań: 6 (od 2024-08-06) 

IMG_2870.webp 162.31 kb, liczba pobrań: 5 (od 2024-08-06) 

IMG_2871.webp 144.66 kb, liczba pobrań: 4 (od 2024-08-06) 

IMG_2872.webp 55.64 kb, liczba pobrań: 1 (od 2024-08-06) 

IMG_2873.webp 90.43 kb, liczba pobrań: 6 (od 2024-08-06) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD

6

Odp: Kupię uszkodzne Atari ST lub obudowę

wątek do zamknięcia, dziękuję bardzo

Atari Revive (STE UK) - TOS 2.06 / 4MB RAM / ASCI2STM / SD