1

Temat: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Hi jak w temacie nie uruchamia mi się fujinet na atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl. Usunołęm C77 i C78 bo taka była sugestia i... nic się nie zgłasza. Mogę wejść do fujinet poprzez adres IP. Widzę jakieś druciki czy to może być przyczyna problemu czy coś innego?

[update] podmienione zasilacze - nic
działa sio2sd i magnetofon - fujinet nie..

Ostatnio edytowany przez ptyku (2024-07-24 21:12:38)

Post's attachments

20240724_201621-EDIT.jpg 1.88 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Wejdź przez IP na stronę konfiguracji FN i zmień "High Speed SIO" z 0 na ... powiedzmy 3.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2024-07-25 07:41:24)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Pecus napisał/a:

Wejdź przez IP na stronę konfiguracji FN i zmień "High Speed SIO" z 0 na ... powiedzmy 3.

było na 6 zmieniałem na najniższą i też nic z tego

4

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Bo to właśnie na wyższą wartość trzeba zmienić. Tyle, że na 3 i wyższych to w każdym przypadku powinno działać.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Pecus napisał/a:

Bo to właśnie na wyższą wartość trzeba zmienić. Tyle, że na 3 i wyższych to w każdym przypadku powinno działać.

no niestety nie zadziałał na tych dwóch, była podpowiedź żeby usunąć kondensatory C77 i C78 co zostało zrobione w 130Xe i nie pomogło..

6

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Fujinet jest przelotowy - spróbuj podłączyć go za pomocą kabla sio-sio do komputera.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Uruchom flasher i w oknie terminala będziesz widział co się dzieje, kiedy się uruchamia Atari. Sprawdź, czy w ogóle jest jakaś komunikacja.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

dely napisał/a:

Uruchom flasher i w oknie terminala będziesz widział co się dzieje, kiedy się uruchamia Atari. Sprawdź, czy w ogóle jest jakaś komunikacja.

komunikację mam, łącze się z ustawieniami poprzez adres IP fujineta. czy flasher wymaga podłączenia wifi czy w inny sposób?

9

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Flasher wymaga jedynie podpięcia fujineta do usb na PC. Chyba, że chcesz zobaczyć komunikacje z Atari. Wtedy musi być skonfigurowane połączenie wifi.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2024-07-25 21:49:44)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Flasher wymaga podłączenia przewodem USB Fujineta z PC. W oknie terminalu zobaczysz komunikację.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

dely napisał/a:

Flasher wymaga podłączenia przewodem USB Fujineta z PC. W oknie terminalu zobaczysz komunikację.

no to ten fujinet nie ma wbudowanego portu usb.. zaprzestaję walki z nim załątwiłem inny i zobaczę czy ten będzie działał z 65 i 130.. dzięki za podpowiedzi...

12

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Dziwne, że nie ma. Co to za (wy)twór? Bez USB nie da się zupgrade'ować oprogramowania.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

13

Odp: fujinet nie działa z atari 65xe i 130xe ale działa z 800xl

Były takie fujinety w najprostszej wersji, na początku powstania, były diy, były różne projekty, x_angel np. takie też robił i kilka poszło do ludzi z tego co wiem, nawet Borg kiedyś taki prezentował parę lat temu. Sam posiadam takiego fujineta bez USB i śmiga jak marzenie, a żeby mu firmware podnieść, to trzeba taki programator TTL za 5zł tylko mieć do tego dodatkowo i wtedy pod USB normalnie się programuje.