Temat: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

Witam,

mam 65XE z zamontowanym Ultimate (przy włączaniu sprzętu zachowuje się on losowo - tzn co jakiś czas pojawia się tylko brązowy obraz, nie ma menu U1MB. Wystaczy wyłączyć i włączyć i jest.

Niestabilnie działa również podczas pracy - np. podczas grania w Prince of Persia potrafił się zawiesić (losowo).

Oba objawy są raczej rzadkie.

Chcę oddać to komuś kto się zna, kto rozpozna co może być przyczyną, wymieni i odda gotowy, działający sprzęt.
Do kogo --> zaufanego i doświadczonego! <-- mogę się zwrócić?

Z góry dzięki za sugestie.

2

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

Napisz skąd jesteś.

Poza konkursem - kto zakładał?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

Szczecin, ale mogę wysłać dobrze spakowane/zabezpieczone.

Kupiłem od tej osoby Atari, z zakładanym na zamówienie. W mailach nie znalazłem, musiałbym poszukać na forach.

4

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

Operujesz lutownicą? Bo może wystarczy prosty fix, przepięcie jednego przewodu w inne miejsce.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

Tak, mam stację lutowniczą i umiejętności.

Kupiłem też O2 fixer, ale nie chcę z tej naprawy robić projektu, tylko chcę albo sam naprawić jak ktoś powie co to (z góry dzięki!) albo dać komuś kto to zrobi.

6

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

u mnie ultimate było źle "osadzone"  podstawka też miała zimny lut, producent 6 x poprawiał 100 innych rzeczy i nic,  wreszcie kolega z forum pomoģł w 5 min

.

7

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

rmachlanski napisał/a:

Tak, mam stację lutowniczą i umiejętności.

Kupiłem też O2 fixer, ale nie chcę z tej naprawy robić projektu, tylko chcę albo sam naprawić jak ktoś powie co to (z góry dzięki!) albo dać komuś kto to zrobi.

Zanim się władujesz w O2fixer, zacznij od najprostszego - najpewniej masz sygnał O2 do Ultimate podpięty pod nogę procesora albo przelotkę koło niego, jak to jest napisane w instrukcji Lotharka. Odlutuj i przylutuj do nogi 29 Antica. I wtedy sprawdź. A zamiast O2fixera lepiej założyć 74F08. Fixer to już broń atomowa, wymaga dodatkowych przeróbek w innych miejscach jeśli ma robić coś więcej od 74F08 (który się zwykle lepiej sprawdza).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

@perinoid
Przy okazji zapytam: czy podobne know-how dotyczące alternatywnego montażu (coś inaczej niż w instrukcji u Lotharka) występuje też dla VBXE?

9

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

Muszę przeczytać co tam obecnie jest w temacie VBXE. Nie pamiętam. Ale generalnie do U1MB I innych wynalazków należy używać zbuforowanego sygnału O2 a nie surowego wychodzącego z procesora. I 74F08 zamiast LS ratuje z wielu opresji - chociaż nie zawsze jest niezbędny.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2024-08-20 07:45:58)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

u mnie natomiast w przypadku niestabilności było tak, że oprócz wymiany bramki na 74F08 pomogło doprowadzenie dodatkowej masy do U1MB - bez niej komp pracował bardzo niestabilnie z IDE plus.Problematyczne bywały też taśmy, generalnie lepiej je wlutować w płytę główną niż obsadzać w podstawkach.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Niestabilnie działające 65 XE z Ultimate - zaufany serwis?

Ideplus, zwłaszcza na dysku talezowym jakiego używasz, ciągnę sporo prundu więc dodatkowa masa wskazana. Dodatkowa linia zasilania też by pomogła. Ale komp Pinokia to przypadek szczególny w skali wszechświata ;-) Autor tematu ma inny problem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.