1

Temat: Switch video i zasilacz (pomoc w identyfikacji)

Witam szanownych entuzjastów szesnastobitowego Atari.

Jakiś czas temu, mój brat kolekcjoner retro sprzętu wszedł w posiadanie urządzenia "Pal Interface III-2" będącego moim zdaniem swego rodzaju "switch-em" video z wbudowanym modulatorem. W załączniku zdjęcia.

Z racji takiej, że aktualnie brat chciałby uruchomić/sprawdzić to urządzenie, potrzebuje odpowiedniego zasilacza, gdyż aktualnie nie posiada właściwego. O ile dobrze pamiętam na urządzeniu nie ma informacji jakie napięcie i natężenie prądu jest dla niego nominalne. Jedyne co mogę stwierdzić to, że zasilacz takowy powinien mieć wtyk jack-mono 3,5mm (jak w zasilaczach do Atari 2600/VCS/klony wszelkiej maści "Rambo"). Na kondensatorach wlutowanych w płytkę we wnętrzu jest napięcie 25V, więc można domniemywać, że napięcie zasilacza powinno oscylować w granicach 12V-15V.

I tutaj moja prośba. Czy może ktoś z szanownej atarowskiej Braci posiada/używa podobne/identyczne urządzenie tego typu i byłby w stanie podzielić się informacją, jaki zasilacz (domniemywam że DC, jakie napięcie i minimalne natężenie, oraz biegunowość wtyku) jest właściwe dla takowego sprzętu?

Pozdr. gkd_82.

Ostatnio edytowany przez gkd_82 (2024-06-25 09:12:17)

Post's attachments

img00.jpg 1.8 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

img01.jpg 1.64 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

img02.jpg 1.15 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

img03.jpg 1.21 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Switch video i zasilacz (pomoc w identyfikacji)

Stabilizowane 12V, a biegunowość łatwo sprawdzić, wystarczy zobaczyć co łączy się z masą gniazd RCA.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

3

Odp: Switch video i zasilacz (pomoc w identyfikacji)

@_tzok_

Dzięki za odpowiedź. "Przedzwoniwszy" miernikiem urządzenie okazało się, że biegunowość wtyku zasilacza (zgodnie z moimi przypuszczeniami) jest identyczny jak w zasilaczach do Atari 2600/VCS czyli "tip" wtyku jest plusem. Znalazłem zasilacz stabilizowany 12V/1,25A i odprawiłem jack z właściwą biegunowością. Urządzenie po jego podłączeniu pracuje jak najbardziej poprawnie.

Temat został zatem wyczerpany a problem rozwiązany. Proszę więc administratora o zamknięcie tematu.

Pozdr. gkd_82