1

Temat: ATARI on powerbank - SDX wont boot

i have problem with boot to sparta dos (u1mb, side 3) with atari running on powerbank.. what can be wrong?

Ostatnio edytowany przez w1k (2024-06-13 08:40:40)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

2

Odp: ATARI on powerbank - SDX wont boot

Is there the same effect with another power supply (not USB)? I see you have SDX enabled on the U1MB, is it disabled on the SIDE? We need some more data than short video.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: ATARI on powerbank - SDX wont boot

czy ja dobrze widzę, że kolega na włączonym zasilaniu podłączył Side3? :)

Szacunek.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: ATARI on powerbank - SDX wont boot

wszystko idzie dobrze z klasycznym zasilaczem.
Tak, podłączyłem Side3 przy włączonym zasilaniu :D

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

5

Odp: ATARI on powerbank - SDX wont boot

Mi na zasilaczu impulsowym nie chciał działać fujinet, więc strzelam, że przetwornica sieje zakłóceniami.

6

Odp: ATARI on powerbank - SDX wont boot

Zgrd napisał/a:

Mi na zasilaczu impulsowym nie chciał działać fujinet, więc strzelam, że przetwornica sieje zakłóceniami.

Jakim zasilaczu impulsowym?

7

Odp: ATARI on powerbank - SDX wont boot

Sprawdzałem na 3, z czego 1 to od dysku zewnętrznego, a pozostałe diabli wiedzą od czego.
Sam komputer bezproblemowo, sio2pc na usb bezproblemowo, a FN strzela focha i wisi na ładowaniu.

W sumie nie sprawdzałem jeszcze na ładowarce od telefonu i zasilaczu od PC.
Trzeba będzie z ciekawości zerknąć.