Temat: Roland Wacławek

Czy ktoś wie co się dzieje z tym gościem ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Roland Wacławek

podobniez zmarlo mu sie. gdzies czytalem na sieci. chodzi o tego z "Komputer" i z bajtka (c64) ?

3

Odp: Roland Wacławek

podobniez zmarlo mu sie. gdzies czytalem na sieci. chodzi o tego z "Komputer" i z bajtka (c64) ?

:cry: uuu. tak, o tego człowieka chodzi :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Roland Wacławek

tzn, moge sie mylic, ale jakos tak na 80% jestem pewien ze gdzies o tym czytalem notke na jakims portalu technologicznym. Tak wiec jesli pan Waclawek zyje to prosze mnie nie linczowac.

5

Odp: Roland Wacławek

guglając znalazłem taki kawałek z Enter'a 92.04

Przetłumaczone, lub częściowo spolszczone (-ane) są Lotus 1-2-3, AmiPro, dBase IV, WordPerfect 5.1, w kolejce czekają Windows i zapewne parę jeszcze innych wiodących programów. Pominiemy tu oczywiście nieślubne dzieci starszych wersji kilku standardów, których samotnym ojcem i opiekunem był Roland Wacławek...

Hmm... to może znaczyć, że już wtedy mogło być po gościu, ale mogę się jednak mylić. A może gostek dał sobie po prostu spokój z maszynami cyfrowymi... ;)

A tu jest cały text: http://www.pckurier.pl/inetools/wimmer/enter9204.html

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Roland Wacławek

A może to ten

http://www.komtech.pl/podstrona.php4?me … _partnerow


Pana Rolanda bardzo cenię za ksiązkę "Windows od kuchni" jak ktoś miał z nią do czynienia - dzieki niej nauczyłem się programowac dla windy kilka lat wstecz - teraz co prawda to zabytek -bo juz obiekty , klasy itd - ale wszystkie początki to ta książka :-)

7

Odp: Roland Wacławek

Pan Wacławek napisał też kiedyś książkę o programowaniu w Basicu. Była taka ogólna (bez wnikania w różne modyfikacje na konkretne komputery), ale to był mój pierwszy kontaktz Basicem. Po niej napisałen swój pierwszy program (na papierze, nie miałem jeszcze komputera :D).

Imię co najmniej rzadkie a i nazwisko niezbyt częste, więc myślę, że to ten?

8

Odp: Roland Wacławek

Pan Wacławek prowadził kiedyś dział "InforMik" w "Młodym Techniku" i pisywał też (chyba) w "Mikroklanie"  :D ...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie