Temat: "czysta dyskietka/kaseta"

jak można utworzyć wirtualną "czysta dyskietkę/kasetę"?próbowałem w opcji "disk drive" i utworzył się plik .atr  o rozmiarze 130kb,przy próbie zapisu programu z pamięci na tę dyskietkę pojawia sie komunikat "000free sectors",natomiast przy próbie zapisu na obraz .cas utworzony w analogiczny sposób po podwójnym sygnale nic sie nie dzieje...cześć

2

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Dyskietkę po utworzeniu trzeba jeszcze sformatować. Atari 800 Win nie robi tego automatycznie. I słusznie, bo skąd ma wiedzieć, czy będzie tam DOS 2.5, DOS II+/D, MyDOS, SpartaDOS, czy całodysk. Jeśli chcesz utworzyć sformatowana dyskiekę skorzystaj z makeATR.

Tasiemek nie użuwam, więc cisza w tym temacie z mojej strony.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

dzięki Lizard(Lizard King by Morrison?) za szybką reakcję.Pobrałem już makeATR i będę sie dalej bawił.Mam kasetowy rodowód i wielu rzeczy za bardzo nie kumam  :lol:

4

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Ja, z kolei mam rodowód od razu dyskietkowy i też nie wszystko z taśmami związane kumam. 8)

Lizard King by Morrison?

Nie do końca. Ja tak po prostu wyglądam. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

jesli uzywasz Total Commandera (Windows Commandera) to sprawe zalatwi plugin

http://atariarea.histeria.pl/pliki.php? … amp;id=481

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

kryptoreklama

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

eee ... tebe != pajero ;)

8

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

ja tam ich nie rozróżniam... ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Pewnie zona Pajero ich rozroznia ;)

10

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Dziwne, ale dawniej ja też miałem kłopoty z ich odróżnieniem. Ale mam dla innych gotowy algorytm: jak widzisz ich dwóch, to pogadaj. Ten mniej marudny to Pajero. :F

11

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

A tak wracając do tematu:po umieszczeniu w wirtualnej stacji obrazu .atr utworzonego w makeATR i sformatowanego dla np.atari dos-a pojawia sie "boot error".....co jeszcze powinienem zrobić by móc cos na tym zapisać?Działam pod emulatorem.

12

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Zapisac plik DOS.SYS. W DOS II+/D robisz to piszac IN#, w MyDos - Initialize itp.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Niestety dely nie wyczerpałes pokładu mojej ciekawości-dalej nie wiem jak to zrobić ,próbowałem chyba wszystkiego... ;)

14

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

1. Bootujesz dysk na którym jest np DOS II+/D.
2. Instalujesz w dowolnej stacji utworzony czysty dysk.
3. Przechodzisz w dosie do wybranej stacji (poleceniem "Dx:", gdzie x to numer stacji.
4. Używasz komendy "IN#". Czekasz ze dwie sekundy (na emulu chyba mniej?).
5. Już możesz z dyskietki bootować

Inne DOSy sam rozszyfruj?

15

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Dzięki wielkie Jurgi2,właśnie brakowało mi tego jednego elementu-teraz nastanie jasność -na razie,cześć :D

16

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Inne DOSy sam rozszyfruj?

Polecam SpartaDOS we wszystkich odmianach. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

A ja tobie polecam DOS 2.0f (koniecznie f!). :F

18

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Jurgi: make me understand, co takiego ma w sobie 2.0f czego nie ma 2.0, że go tak bardzo polecasz?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

19

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

Jest o 1 bajt dłuższy niż wersja 2.0  :mrgreen:

KMK
? HEX$(6670358)

20

Odp: "czysta dyskietka/kaseta"

1. Bootujesz dysk na którym jest np DOS II+/D.
2. Instalujesz w dowolnej stacji utworzony czysty dysk.
3. Przechodzisz w dosie do wybranej stacji (poleceniem "Dx:", gdzie x to numer stacji.
4. Używasz komendy "IN#". Czekasz ze dwie sekundy (na emulu chyba mniej?).
5. Już możesz z dyskietki bootować

Brakuje mi w tym opisie jednego kroku, miedzy 3 a 4 punktem.
Jesli dos nie rozpoznaje ATR'ki (wyswietla po komendzie "/" liczbe wolnych sektorow rowna 0), trzeba dysk sformatowac pod kontrola dosa komenda FS# (dla ATR'a 90kb - single density), lub FD# (g. podwojna - ok. 180kb).
W punkcie 3. wkradl sie maly blad - przechodzi sie do wybranej stacji komenda x: (bez D).