1

Temat: File selector dla TOS-a

Witam,

chccialbym powrocic do tematu file selectora, przu okazji innego watku bylo powiedziane ze dla czystego TOS-a najlepszy file selector to Selectric. Tutaj chcialbym sie zwroc do uzytkownikow takze CT60, czy u siebie tez zescie zauwazyli ze niestety ale w tym trybie on sie wywala i dzieje sie tak gdy myszka probuje przesuwac na strzalkach gora, dol ?

Czy jeszcze cos byscie polecali, np co soadzicie o Boxkite ?

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: File selector dla TOS-a

Faktycznie przewijał się tutaj ten temat. 8 lat temu ;) a Sqward i Adam polecali Selectrica, chociaż nie wiem czemu nie wspomnieli nic o Boxkite.

Sam osobiście nigdy nie bawiłem się w podmianę systemowego fileselektora mimo, że ten systemowy (zwłaszcza z TOSa 1.02) potrafił irytować ;>

Co do tego Boxkite'a to ponoć jest bardzo podobny do Seletrica, ale ma parę dodanych funkcji np. jest skalowalny tj. można zmieniać wielkość jego okna, a przez to mieć więcej plików na ekranie do wyboru. Wspiera też wyświetlanie długich nazw plików (32 znaki) i coś tam jeszcze. Generalnie mówi się, że to taki Seletric, ale z lepszym wsparciem dla Minta, Magica.

Aha, na stronie http://xaaes.atariforge.org/ (XaAES pod FreeMiNTa) piszą, że zarówno Selectric jak i Boxkite potrafią się gryźć z XaAESem :>

a tutaj, gdyby ktoś potrzebował, jakieś małe porównanie selektorów - http://www.stcarchiv.de/ap/03/file-selectors

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

3

Odp: File selector dla TOS-a

Dzieki za linka porownujacego rozne file selectory. Ale jak sobe dokaldnie popatrzylem w tym linku jest screnshot z wersji Selectric-a 2.02, natomiast ja w sieci znalazlem tylko wersje 1.10, na dysku do gazety ST FOrmatu jest blad bo na stronie pisze ze jest to wersai 1.4E ale w rzeczywistosci jest to 1.10.
Jak ktos gdzies trafi to bede wdzieczny.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: File selector dla TOS-a

Jesli chodzi o Selectric-a to klopot polegal ze mialem na dysku jakas wersje ktora to byla wadliwa i powodowala zwis nawet dla trybu 030 niezaleznie czy na falconie czy na TT sprawdzalem. Sciagnalem z sieci wersje unregister 1.10E i ona juz dziala prawidlowo, takze czesciowo sam znalazlem sobie odpowiedz na moje pytanie lecz czy jest i gdzie mozna znalesc 2.02 tego nie wiem

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE