Temat: Przewód DIN13-SCART

Posiadam przewód DIN13-SCART, działam na nim juz ponad rok z mega4 i 1040STF. Monitor posiadam LCD17 i wszystko ładnie działa. Obraz stabilny nie ma żadnych problemów, ale ostatnio podłączyłem STE i obraz cały drży, pomyślałem że to wina STE, ale również to samo się dzieje z ST z modulatorami.

Czy ktoś zna rozwiązanie?, jakiś poprawny schemat przewodu lub co należy zmienić (dodać) w istniejącym

2

Odp: Przewód DIN13-SCART

Kondensator 100uF między nóżkę 16 w Scart a masę. Ewentualnie wymiana rezystora w STE, tego który idzie do nóżki 8. Jest 1.2k, dać np. 330 om.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: Przewód DIN13-SCART

@Duddie bardzo dziękuje, pomogło. Obraz stabilny

4

Odp: Przewód DIN13-SCART

a konkretnie który sposób?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Przewód DIN13-SCART

Jeden i drugi jest skuteczny :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Przewód DIN13-SCART

Sprawdziłem oba sposoby. I oba działają.