3,201

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bartosz ja osmieszam ciebie :-)


A tu masz panie miszczu od googla informacje o kotrych pisalem wczesniej ( łoooooo ale ze mnie jak to napisałeś demagog łoooooo)

"PAS apeluje o wprowadzenie norm jakości węgla sprzedawanego do gospodarstw domowych, określenie parametrów emisyjnych dopuszczonych do sprzedaży "

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, … 21488.html

Pamietajcie Wungiel POLSKI ma jeszcze skladniki RADIOAKTYWNE
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skażenie_ … górnictwie
. I ta informacja prawdopodobnie wyplynie w przeciagu tygodnia :-)
Bo KAZDY WARSZAWIAK PALI W DOMU WUNGLEM ZWLASZCZA ŁYNTELYGENCI - odkrecajac kurek(termostat) :-)


a to pomysly tej YYYYYYntelygentniejszej  wysztalconej czesci spoleczenstwa "
Pomysły na walkę ze smogiem wpływają także do prezydent Warszawy. Informacje o stanie powietrza w komunikacji miejskiej, częstsze mycie ulic czy współpraca z mediami, które publikowałyby smogowe prognozy - t"

Czestsze MYCIE ULIC HAHAHAHAHAHAH ale reczne czy samochodami ktore beda zmywaly ulice HAHAHAHAAH( i generowaly smog)  czy bedziemy uzywali srodkow chemicznych(samo zdrowie kto to dostarczy i za ile $$$) ? a co bedzie jak te srodki  dostana sie do wod gruntowych  :-)( bedziemy modernizowali filtry w) co na to zieloni
widze tu  cale szerokie pole do GOLENIA FRAJEROW

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-01-11 23:37:14)

3,202

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hahahahahaaaaa ... o mało zajadów ze śmiechu nie dostałem.
Właśnie udowodniłeś tylko tyle, że czytasz TVN24 i jest to miarodajne wg. Ciebie źródło informacji. Nic więcej.

kosa0 napisał/a:

Ja wiem co mowie ....
"jak  setru dzisaij tak jutro inaczej , to nie moja reka a wogole nie byo mnie w tym samolocie"

Faktycznie. Tylko Ty wiesz co mówisz.

Próbuj zaklinać rzeczywistość dalej ...

3,203

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bartosz na zajady sa dobre masci
Wlasnie udowodnilem i tu masz 100% racji ze ogladam TVN  i zaskocze cie  bo czytam tez GW czasami :-) i stad wiem jakie bzdury wypisuja i  glosza :-)
.Co do miarodajnosci ;-) umowmy sie  chce wiedziec  za co jutro bedziesz bił i protestowal na ulicy :-)


Wiesz to jest to czego ty nie robisz zbieram informacje z wielu zrodel i wyciagam SAMODZIELNE  wnioski. I wlasnie dlatego ja WIEM CO MOWIE  a ty mowisz co wiesz :-) ,

Jestescie tak glupi ze az zal was ie wykorzystywac :-) Ja bym to zrobil tak na szybko
1)Zakladamy stowarzyszenie ZDROWE pUCA POLSKI ( ALBO PODOBNY BELKOT) MUSI BYC PLUCO I ZDROWIE
2) ZACZYNAMY Publikatoram nadawac ze polski wegiel jest radioaktywny
3)Publikatorzy zaczynaja nawijac ze  ma  to zwiazek z nowotworami
4)Organizujemy pikiety  POLSKIE DZICI ZDROWE :-)
5)Postulujemy zrobienie  jak to nazwales korytarza   SZEROKOSCI 20 KILOMETROW A DLUGOSCI DO MORZA :-)
6)Korytarz puscimy przez mazury :-) wycinka lasow itp :-)
7)publikatorzy musza pokazac jakas tragedia - bo jawiem serie artykulow o czarnobylu i smierci dzieci na nowotwory

8) forsujemy obywatelski projekt  polskie pluca - bo jod  bedzie nawiewany korytarzam :-)

Frajerstwo to kupi i bedzie za to  umieralo na barykadach a my :-)  My opier... drewno za 1/3 cene wartosci ruzkim albo do ikei albo niemiec gdziekolwiek
Wezmiemy lapuwki od firm robiacych wycinke
oraz $$$ od  firm energetycznych

BO bedziemy frosowali zwiekszenie wydatkow na  zdatnianie wegla

Kto w to wchodzi kodziarzy mozna golic :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-01-12 00:08:26)

3,204

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Widać, że wiesz co piszesz. I tylko Ty wiesz. Jeszcze musisz się postarać aby to miało odrobinę sensu.

Czekam niecierpliwie na kolejne twoje wpisy. Ostatnio nie ma lepszego pasma kabaretowego niż te twoje analizy polityczno-naukowo-ekonomiczne.
A poprzedni wpis jest tak odkrywczy, że powinieneś pomyśleć czy nie jest to dobry plan na jakąś pracę doktorską. Twoje nowatorskie podejście do spraw architektury krajobrazu i kwestii ekologii zasługuje na docenienie. Minister Szyszko będzie Ci wdzięczny za wsparcie w kwestii wycinki Puszczy Białowieskiej.

3,205

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0, mam prośbę o mniej emocjonalne wpisy bez wycieczek personalnych i jednak o przestrzeganie elementarnych zasad ortografii. Inni użytkownicy mimo odmiennego albo zgodnego od Ciebie zdania potrafią zachować spokój. Dziękuję w imieniu swoim i raportujących Twoje posty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3,206

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 jest na forum zarejestrowany od 2005-11-28, ale pierwszy post wygenerował 2015-10-22 21:00:52. Podejrzane...
To jest forum użytkowników Atari, ale żaden z jego postów nie dotyczył Atari. Podejrzane...
Bardzo podejrzane...

3,207

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 uważaj bo jesteś pierwszy do zbanowania, jak taka zapadnie decyzja w głębokim gardle. Oczywiście mówie o ortografii :) To takie straszne przewinienie.

Ostatnio edytowany przez syscall (2017-01-12 19:30:25)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,208

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I syscall go ostrzega. Podejrzane...

3,209

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Moderacja nie reaguje na użytkowników - źle. Moderacja reaguje na zgłoszenia użytkowników - źle. To ja już nie wiem ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3,210

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak moim skromnym zdaniem: moderacja powinna usunąć ten wątek i nie dopuszczać do rozwijania innych tego typu. Nie dość, że nie ma żadnego związku z Atari, to w praktyce prowadzi do skłócania ze sobą użytkowników. Od polityki są różne onety-srety.

3,211

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Kto mi odpowie skad wzioł sie smog w  CALEJ polsce w zaledwie ciagu  tygodnia ? Przybylo miliony samochodow ? Przybylo miliony fabryk ? Siekierki sie rozkrecily ? :-)

Spróbuję Ci na to pytanie odpowiedzieć, mając jako przykład Kraków.
Mieszkam tu ponad 40 lat i tak koszmarnego powietrza jak wczoraj nie pamiętam. Naprawdę.

Zastanówmy się, co takiego się zmieniło w Krakowie przez ostatnie powiedzmy 20 lat?

Przybyło samochodów, to oczywiste. I na pewno powodują zanieczyszczenie powietrza.
Ale - zastanówmy się, czy 15- 20 lat temu nie było tylu aut? No, może mniej, ale na pewno smrodziły bardziej niż te, co jeżdżą teraz. Nie ma już starych trabantów, wartburgów, maluchów, polonezów, kanciaków.... po mieście nie jeżdżą smrodzące Ikarusy i Berliety....   ale smogu w tych czasach nie było! Serio!

Przybyło pieców w centrum? Nie, są sukcesywnie od lat wymieniane na mniej "trujące". Poza tym 40 lat temu prawie w każdym mieszkaniu był piec kaflowy (czasem nawet więcej - w trzypokojowym mieszkaniu w centrum piec mógł być w każdym pokoju) i jakoś nie pamiętam smogu.

Ludzie palą syfem? No tak, ale ZAWSZE palili, nawet 20 lat temu!

To skąd taki koszmarny smog jak wczoraj?

Mam na ten temat swoją teorię.

Główną przyczyną w przypadku Krakowa jest - moim zdaniem - dzika zabudowa miasta.
Gdzie się da powstają bloki i biurowce. Gdzie tylko jest mała "dziura" między budynkami wpycha się kolejne,
a w wolnych miejscach buduje się całe osiedla, gdzie odległość między budynkami jest coraz mniejsza. Przykład?
Osiedle Avia, cały nowy Ruczaj, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Felińskiego.....

W efekcie zabudowane zostały korytarze powietrzne i w mieście nie ma "przeciągu" - co powoduje smog.
Dodatkowo Kraków jest w zagłębieniu terenu, co jeszcze pogarsza sytuację.....

Ostatnio było na ten temat, ale w kontekście Warszawy:

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowar … alone.html

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

3,212

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink,

Mimo, że wniosek wyciągasz analogiczny do jednego z moich i w sumie nie mam co się spierać, to muszę jednak odnieść się do twoich tez, że 20-30 lat temu smogu nie było. Smog był ale:

0. To, że o czymś kiedyś nie wiedzieliśmy albo się nie przejmowaliśmy nie oznacza, że to nie istniało

1. było go mniej bo nie zdążył przez 20-30 lat zgęstnieć
2. nikt aż tego nie mierzył bo nie było takiej świadomości problemu
3. przez te lata zmieniły się normy i to co kiedyś było dopuszczalne teraz już nie jest
4. normy obejmują obecnie pomiary tego czego kiedyś nie uznawano za szkodliwe
5. samochody może kopcą mniej ale nie są to samochody z normą Euro 5 czy 6
6. spora cześć albo nawet większość obecnych samochodów, to 10 - 15 letnie pojazdy
7. wzrost ilości samochodów nie idzie w parze z ich młodnieniem
8. wg. GUS w 1989 było w Polsce 327 tys. samochodów, teraz 19 mln. czyli wzrost jest o 5800%
9. Było więcej pieców węglowych a teraz jest po prostu więcej pieców
10. Kiedyś paliło się węglem czy drewnem a teraz palą tzw. mułem i innym badziewiem
11. 30 lat temu napoje kupowałeś w szklanych butelkach i ich nie spalałeś w piecach
12. obecnie ludzie palą wszystko co da się spalić
13. nawet jeśli palą tylko część tego co mogą to szkodliwość tego jest wielokrotnie większa niż dawniej
14. kiedyś dominowały osiedla ogrzewane z jednej elektrociepłowni
15. obecnie spora część to tzw. niska zabudowa z osobnymi paleniskami
16. Kraków był ze 2 x albo więcej razy mniejszy powierzchniowo więc i palenisk było mniej
17. Kiedyś normą była jazda komunikacją miejską czyli jeden smrodliwy autobus przypadał na setki osób
18. teraz ten współczynnik spadł kilkudziesiątkrotnie
19. Łęg dostarczał wielokrotnie mniej energii potrzebnej miastu niż obecnie
20. .... i tu można by przytoczyć więcej innych uwag.

[EDIT]
A. Poprawiłem literówki
B. Wiem jak było kiedyś w Krakowie bo studiowałem w nim.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2017-01-12 21:57:05)

3,213

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bluki napisał/a:

Tak moim skromnym zdaniem: moderacja powinna usunąć ten wątek i nie dopuszczać do rozwijania innych tego typu. Nie dość, że nie ma żadnego związku z Atari, to w praktyce prowadzi do skłócania ze sobą użytkowników. Od polityki są różne onety-srety.

Usuwać może nie, cenzurować wskazane. Rażące błędy ortograficzne i obrażanie innych nie powinno być tolerowane. To co się tu dzieje kwestia kultury osobistej a jak ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego, że pisze głupoty to jego sprawa. Przypomniało mi się, jak kiedyś rozmawiając ze znajomym, chwalił to forum min za kulturę w przeciwieństwie do amigowych, aż mi się miło zrobiło, choć szczególnie się tu nie udzielam. Tego się Panowie trzymajmy i proponuję nie odpowiadać na głupie zaczepki ludzi, którzy sieją jakąkolwiek propagandę.

Odnośnie smogu jeszcze. Mam w mieszkaniu filtry powietrza, zakupione ze względu na choroby dzieci a i miło się siedzi w świeżym, czystym powietrzu. Filtry mają czujniki zanieczyszczeń i automatycznie przechodzą w wydajniejszy tryb pracy przy wykryciu świństw w powietrzu. Przez ostatnie kilka dni podczas wietrzenia wszystko piszczało i mrugało zniechęcająco na czerwono. Dziś lepiej, niebiesko i lekko fioletowo czyli nie jest źle. Nie zmienia to faktu, że zaczynamy z Szanowną poważnie myśleć o opuszczeniu królewskiego miasta.

JiL Fan.

3,214

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dely napisał/a:

Moderacja nie reaguje na użytkowników - źle. Moderacja reaguje na zgłoszenia użytkowników - źle. To ja już nie wiem ;)

Wiesz wiesz...

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,215

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bluki napisał/a:

Tak moim skromnym zdaniem: moderacja powinna usunąć ten wątek i nie dopuszczać do rozwijania innych tego typu. Nie dość, że nie ma żadnego związku z Atari, to w praktyce prowadzi do skłócania ze sobą użytkowników. Od polityki są różne onety-srety.

To zacytuję ci (luźnie z pamięci) moderatora: "Każdy ma prawo pisać na forum. Jeżeli ci się coś nie podoba to nie czytaj"

Edit: aha, zapomniałem - usunięcie tego i innych wątków nieatarowych znacząco obniży liczbe klików i wejść :) Bo o atari tu jest 20% postów. Są całe miesiące gdzie w wątkach atarowych nie ma nowych postów albo są jakieś popierdułki, za to kwitnie życie w 'nielegalu' - czyli bałaganie.

Ostatnio edytowany przez syscall (2017-01-12 22:27:15)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,216

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Aby stwierdzić, że coś się nie podoba i nie chcemy tego czytać konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z tym czyli przeczytanie.

3,217

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jeszcze jeden cytat: 'Nie ma obowiązku czytać atari.area' :)

ps. to wszystko można znaleźć w archiwalnych postach ... to kopalnia wiedzy :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2017-01-12 22:31:48)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,218

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Inny cytat: "Co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

3,219

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:

A co powinienem powiedzieć? Ludzkość przetrwała tysiące lat bez socjalizmu, choć istniało naturalne bezrobocie, niezdolność do pracy, emeryci, osoby zarabiające poniżej średniej krajowej i wielodzietni.


Fantastyczny argument, żółwie przetrwały jeszcze więcej, a rozmaite pierwotniaki czy wirusy to w ogóle poza zasięgiem... Tylko czy miarą życia człowieka jest czy przetrwa, czy jednak jak przetrwa...? I czy od czasów "walki o ogień" - a więc wprost o przetrwanie - coś się zmieniło? Wybacz ten patetyczny styl, ale naprawdę nie mogę uwierzyć, że możesz tak myśleć - że nie jest to tylko próba trwania za wszelką cenę przy "korwinowskich wypaczeniach"...

Naprawdę będziesz zadowolony z tego, że Ty przetrwasz bez względu na to, co się dzieje wokół Ciebie?

Ja kogoś wykluczam? Ludzie umierają na całym świecie z różnych powodów. Jeśli uważasz, że trzeba im pomóc, to im pomagaj. Z własnej kieszeni, nie z mojej. Ja Ci w tym przeszkadzać nie zamierzam.

Ponownie będzie cholernie patetycznie, ale innych słów nie znajdę...
Rozumiem, że dla Ciebie nie ma to żadnego znaczenia, czy, dlaczego i w jakich warunkach ludzie umierają? Rozumiem, że tylko do czasu, gdy nie dotyczy to Ciebie lub kogoś z Twojego otoczenia... Bo rozumiem, że w sytuacji, gdy (oczywiście- nie życzę!) Ty będziesz potrzebował np. skomplikowanej opieki zdrowotnej  czy długotrwałej rehabilitacji - to już system powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych będzie ok?

To właśnie socjalizm sprawia, że ludzie zazwyczaj kupują tylko to, co potrzebują w pierwszej kolejności. Bo na drugą już im pieniędzy nie wystarcza. Bez socjalizmu kupią sobie piec nawet, jak będzie w trzeciej. I nie ze względu na jakąś popieprzoną "ekologię", tylko, co chyba za małą czcionką napisałem, bo przeoczyłeś, WYGODĘ. Czyli KOMFORT ŻYCIA. Bo brak konieczności latania z wiaderkiem po węgiel to właśnie komfort życia.

Wyjaśniam na wstępie - nie jestem socjalistą, jestem ekonomistą, przedsiębiorcą, zatrudniam kilkanaście osób i mam się za liberała i zwolennika swobody gospodarczej...
A teraz do meritum - jakoś nie widzę negatywnego związku pomiędzy "socjalizmem" rozumianym jak mniemam jako kapitalizm w wydaniu europejskim, a ilością niech będzie WYGODNYCH pieców...

Jest dokładnie odwrotnie - wraz ze zmniejszeniem stopnia redystrybucji dóbr (we wszelakiej postaci - od ubezpieczeń, przez edukację po socjal) rośnie rozwarstwienie społeczne (tu chyba się zgodzisz!). W konsekwencji im mniej państwa w gospodarce tym większe nierówności dochodowe i poziomu życia i w długim okresie dochodzimy do sytuacji, że kilkanaście procent zamożnych ma ultra WYGODNE piece, pozostałe 80% używa najtańszych opałów i zdezelowanych pieców. Dlaczego - no bo przecież muszą proporcjonalnie większą część swoich dochodów przeznaczać na np. opiekę zdrowotną, edukację itp
Co miało zostać udowodnione... :-)

Skoro sam przyznajesz, że socjalizm nie działa, to dlaczego go popierasz? Co to znaczy według Ciebie "skrajny liberalizm" i dlaczego miałby nie działać? Czy także "skrajna sprawiedliwość" albo "skrajna uczciwość" nie mają prawa działać, bo tak całkiem nie kraść się nie da?

Nigdzie nie napisałem, że popieram socjalizm. Wprost piszę przecież, że nie działa - chyba nie zarzucasz mi, że popieram coś, o czym sam piszę, że nie działa...:-) Co to jest skrajny liberalizm - to są poglądy, które pojawiają się w tej dyskusji - egoizm, darwinizm społeczny itp. (bynajmniej nie są to epitety tylko neutralne emocjonalnie nazwy postaw)... i obok których nie mogę przechodzić obojętnie, bo nie dość, że nie działają w praktyce, to jeszcze w moim odczuciu są groźne z punktu widzenia gospodarki, społeczeństwa, państwa, Narodu (i znowu niezły patos ;-)).


I przypominam - zgodnie z jeszcze obowiązującą konstytucją w Polsce obowiązuje "społeczna gospodarka rynkowa".

Co jest dętą bzdurą, jakich zresztą w obecnej konstytucji więcej. Bo nie ma u nas żadnej "gospodarki rynkowej", tylko socjalistyczna, w której o dostępie do rynku decyduje urzędnik.

Socjalistyczna gospodarka w Polsce AD 2017? No tej tezy to ani Ty nie zamierzasz zapewne udowadniać, ani ja nie mogę się odnosić na poważnie...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3,220

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:
bart napisał/a:

... bo są ludźmi - niestety nie racjonalnymi ...

to wiele wyjasnia

Cieszę się, że być może w końcu zgodziłeś się, że teoretyczne modele w praktyce nie mogą działać, bo ludzie są tylko ludźmi... Im wcześniej się z tym pogodzisz, tym szybciej pozbędziesz się złudzeń ;-)

Gwoli wyjaśnienia - stwierdzenie, że ludzie nie są racjonalni (dotyczy to każdego z nas - Ciebie, mnie również) jest "oczywistą oczywistością", a koncepcje oparte na "racjonalnym konsumencie" działają na papierze - i dlatego pisałem, że zarówno socjalizm jak i skrajny liberalizm w praktyce nie działają, bo oparte są na fałszywych założeniach...
I nie przekonuj mnie proszę, że Ty jesteś tym wzorcem racjonalności, i gdyby wszyscy byli tacy jak Ty, to "korwinowski raj" ziścił by się na Ziemi... Ludzie zawsze śnili o różnych utopiach - tych na prawo i tych na lewo, co samo w sobie nie jest niczym złym :-)

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3,221

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@syscall
1. Tylko, jak zauważył BartoszP, aby wiedzieć, że coś mi się nie podoba, muszę to przeczytać…
2. „Usunięcie tego i innych wątków nieatarowych znacząco obniży liczbe klików i wejść. Bo o atari tu jest 20% postów”. A może widząc, że dominują tu dyskusje o „dupie Maryni”, wielu atarowców nie udziela się aktywnie?

Poza tym każdy świadomy admin/moderator wie, że strona, portal, pełni funkcję usługową wobec użytkowników i gości, a więc powinien w jakiś sposób zachęcać do pozostania na dłużej. Ani bałagan, ani fakt, że kluczowe dyskusje toczą się niejako poza profilem strony, a tym bardziej stwierdzenie, że „nie ma obowiązku czytania Atari.area”, co tu dużo gadać – nie służą temu. Nikt nie lubi wchodzić do chlewu. Aby było jasne, nie twierdzę, że na Atari area panuje chlew, jeszcze daleko, ale momentami… jakby to ująć… robi się ślisko i pojawia się obawa, aby człowiek nie poślizgnął się na jakimś g… eee… no dobrze, skórce banana ;) . Na pocieszenie dodam, że moim skromnym zdaniem kultura dyskusji i poziom merytoryczny (no może poza Bałaganem) jest i tak wyższy niż na konkurencyjnym forum zwanym w skrócie AOL. Przynajmniej na razie ;)

3,222

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono napisał/a:
bart napisał/a:

Łączny przychód NFZ ze składek na 2017 r. wynosi 73,8 mld PLN. Przyjmijmy, że w Polsce mamy 35 mln użytkowników systemu - tj. na osobę 2108 PLN rocznie (176 PLN miesięcznie).

Ustalając jednolita daninę/osobę uznajemy, że wieloosobowa rodzina (np. 2 rodziców + 5 dzieci) miesięcznie płaci 1232 zł, co przy dochodzie np. na poziomie 3000 PLN wynosi ponad 40% dochodu. U emeryta ten wskaźnik będzie wynosił ok. 20%.

Singiel pracujący w Wawie zarabiając np. 6000 PLN wyda 3% dochodu na tę samą usługę publiczną.

W moim przekonaniu nie można tego uznać za sprawiedliwe rozwiązanie.

A niby czym to się różni leczenie singla, a ojca wielodzietnej rodziny? Skoro sam napisałeś, że leczenie kosztuje tyle samo, to dlaczego uważasz za niesprawiedliwe, że te 176 zł miesięcznie, czyli 20% dla emeryta, 40% dla ojca wielodzietnej rodziny, a 3% dla singla jest niesprawiedliwe? Wolałbyś pewnie, żeby singiel płacił 40% swojego dochodu, bo to wtedy byłoby sprawiedliwe?
Piękna sprawiedliwość. Socjalistyczne pojmowanie świata w domu i w zagrodzie.

Zakładam, że dostrzegasz różnicę pomiędzy dobrami publicznymi a konsumenckimi. Zakładam również, że dobrem publicznym określisz również np. bezpieczeństwo Państwa czy ład wewnętrzny... Jak rozumiem zgodnie z Twoim postrzeganiem per analogia siedmioosobowa rodzina o niższym dochodzie powinna płacić siedem razy więcej na wojsko, policję itp niż singiel w Warszawie o znacznie wyższym dochodzie? To będzie sprawiedliwość?
Jak rozumiem, sprawiedliwość to w Twoim mniemaniu praktyczny brak Państwa i redystrybucji dochodu narodowego. Co to oznacza - indywidualnie płatne szkolnictwo, ochrona osobista, ochrona zdrowia, dostęp do dóbr kultury itp.
W praktyce oznacza to również rozwarstwienie społeczne i loterię w dniu narodzin - czy udało mi się urodzić w rodzinie, która mnie wykarmi, wyedukuje, zadba o moje zdrowie itp. czy też miałem pecha (a raczej nie miałem szczęścia, bo zdecydowana większość osób będzie "pod kreską") i niezależnie od tego jaki mam potencjał osobisty - jestem naznaczony...
To nie jest socjalizm - to jest elementarna sprawiedliwość.

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3,223

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono napisał/a:

Innymi słowy - idąc do salonu po samochód powinieneś tam zapłacić powiedzmy 1000% swojej miesięcznej pensji, tak jak i każdy inny człowiek. Szczegół, że od singla to byłoby powiedzmy 600kzł, od emeryta 20kzł, a od ojca wielodzietnej rodziny powiedzmy 50kzł. Wtedy działaby się sprawiedliwość. Prawdziwie społeczna.

Mono - proszę, nie trywializuj, nie widzisz różnicy pomiędzy ochroną zdrowia a zakupem dóbr takich jak samochód, telewizor itp.? Naprawdę jest to w Twoim przekonaniu taki sam towar i ma prawo do leczenia tylko ten, kogo na to stać?

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3,224

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:
bart napisał/a:

Singiel pracujący w Wawie zarabiając np. 6000 PLN wyda 3% dochodu na tę samą usługę publiczną.
W moim przekonaniu nie można tego uznać za sprawiedliwe rozwiązanie.

Czy to sprawiedliwe, że chleb w sklepie kosztuje tyle samo dla każdego? Dlaczego osoba na minimalnej emeryturze ma nań wydawać miesięcznie np. 5% dochodu, a prezes banku tylko 0,0005%? Co to za sprawiedliwość? Może niech prezes płaci za bochenek 5000zł?

Zerknij proszę na moją odpowiedź na posta @mono...
Proszę Ciebie o to samo...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3,225

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bart ... chyba dopadł Cię gwałtowny zimowy brak witaminy D3 :) :) :)
A tak na serio ... Mono i Simius może trywializują twym zdaniem ale można by to też określić, że po prostu są konsekwentni.
Można by powiedzieć, że korwinizują temat. Ty z kolei swoim podejściem prezentujesz poglądy emocjonalne i empatyczne wobec innego człowieka. I chwała Ci za to doktorze Judymie.
Oczywiste jest to, że i Oni i Ty  prezentujecie na potrzeby "sporu" argumenty krańcowe, z którymi nie sposób racjonalnie dyskutować bo ich przekaz jest oczywisty: jesteś barbarzyńsko nieczuły lub jesteś granicznie naiwny w swoich poglądach.

A consensus leży gdzieś po środku.