Temat: android i vpn

czolem,

nie smiac sie - to moj pierwszt kontakt z androidem.

wiec po kolei :

uzywam himedia q10 pro jako media center z kodi.

kodi ma zainstalowanego wrappera ( alternatywny player wykorzystujacy główne układy urzadzenia do dekodowania obrazu i przekazywania dzwieku RAW do amplitunera)

ma jedna zasadnicza wade : widzi tylko pliki w sieci lokalnej.

Jako ze moj NAS (synology) jest kilka kilometrow ode mnie, na routerze ASUSA mam ustawionego clienta OpenVPN i zdalne zasoby widzę w sieci lokalnej jako \\lotharek\xxxx

W sumie działa...wiec do czego zmierzam ?

chcialbym zeby sam android box łączył sie przy starcie z moim NASem z pominięciem routera. jakiej aplikacji użyć ? co polecacie ? najelpiej zeby startowalo to automatycznie...


ps. dlaczego chce zmian - mam vdsl z orange (ktory o dziwo dziala na moim zadupi 60Mb/7Mb) ... i dostalem gownianego funboxa z orange. podlaczylem go z moim asusem ( LAN --> WAN) a sam asus dostal WAN IP z DHCP funboxa. poza tym siedzi w jego DMZ. niby ok, ale jak to wyglada...

ps.2 . dlaczego te cholerstwo z orange nie ma trybu BRIDGE ? porazka jakas i myide demo...wiocha..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2016-05-17 09:26:19)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: android i vpn

Generalnie zawsze sprzęt z Orange'a czy dawniej TPSA jest do d*py. Ktoś pamięta może Neostradę i modemy ADSL USB ;). Sam mam teraz Orange'owy net i nie jestem zadowolony z ich FunBoxa. Mam chociaż zapas przepustowości. Mam 600 MBits po światłowodzie :).
Jeśli chodzi o klienta VPN, to może spróbuj oficjalnego:

https://play.google.com/store/apps/deta … &hl=pl

3

Odp: android i vpn

Wiem, że nie w temacie, ale od dłuższego czasu szukam czegoś co zastąpi mi PopcornHour A300. Niby działają jakoś te wynalazki na Androidzie, ale zawsze (mimo deklaracji producenta) nie przepuszczały mi DTS-HD po HDMI (passthrough).
Ten Himedia powinien (dzięki wrapperowi omijającemu androida ;) ), ale potrzebna mi się dość szczególna funkcjonalność obecna w popcornach od zawsze i chyba nigdzie indziej, czyli jednoczesny passthrough na HDMI i dekodowanie do analogowego stereo na wyjściach chinch.

Mógłbyś o sprawdzić???

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: android i vpn

Przecież w Androidzie jest opcja łączenia urządzenia przez VPN-a.
https://www.youtube.com/watch?v=bFeJZKX4O3A

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: android i vpn

Tak, ale to jest tylko podsystem dla aplikacji firm trzecich, które mogą się pod to wpinać z dostarczaniem własnych rozwiązań VPN, żeby nie robić "na dziko" (OpenVPN, L2TP, IPSec, Stunnel). Domyślnie w systemie jest chyba tylko IPSec, a wątpię czy ktokolwiek na tym forum ma serwer IPSec'a w domu.

.: miejsce na twoją reklamę :.

6

Odp: android i vpn

skrzyp napisał/a:

Domyślnie w systemie jest chyba tylko IPSec, a wątpię czy ktokolwiek na tym forum ma serwer IPSec'a w domu.

Wątpić jest rzeczą ludzką ... mógłbyś być zaskoczony.

7

Odp: android i vpn

Ale że w 100% pewny jestem to też nie napisałem, zawsze jest jakiś "disclaimer" :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

8

Odp: android i vpn

To może Plex?
Chociaż ja wole jednak Kodi i pendrive ale to lokalnie.

9

Odp: android i vpn

Pecus napisał/a:

Mógłbyś o sprawdzić???

sprawdze ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: android i vpn

sqward napisał/a:

Przecież w Androidzie jest opcja łączenia urządzenia przez VPN-a.
https://www.youtube.com/watch?v=bFeJZKX4O3A

ppoe - nie ma mozliwosci autostartu z systemem...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey