2,726

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Kłamiesz, bo dziś kolejność jest taka:

a)oplacic panstwo
b)zarobic
c)oplacic ich prace !!!

I gdyby nie to podejście to 8k nie było by problemem.

To nie jest kolejność, tylko coś co musi wystąpić jednocześnie i bez któregokolwiek z tych elementów układanka nie ma sensu. Jeśli nie starcza na a) + b) + c) to się zamyka biznes (albo w ogóle go nie otwiera) i wtedy figa z makiem a nie 8K. Pracownik to taki sam koszt jak każdy inny i musi się bilansować. Jak się nie bilansuje tzn. że to nie jest dobry pomysł na biznes. Otwierasz firmę czy organizację dobroczynną?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2,727

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

A. To  nie ja stosuję... to SDP tak twierdzi ... bądź konsekwentny .. w poście 2697 użyłeś tylko określenia "w mediach" czyli we wszystkich a nie konkretnych. Teraz aby udowodnić swoją tezę zmieniasz zdanie i zawężasz wypowiedź.
B. Co Ty masz na myśli to twoja sprawa ...

I tak jak można było przewidzieć ... takiego walnąłeś "babola" z tym obrażaniem, że wstydzisz się komentować swoje słowa ... no i nie wmawiam Ci ... sam piszesz i odwracasz potem kota ogonem

"Beznadziejnie" sie po prostu zachowujesz.

To nie ja stosuję...to SDP tak twierdzi :) ale cytując definicję tego stowarzyszenia zgadzasz się z nią. Znowu, podobnie jak z określeniem "leming"  próbujesz definiować inaczej niż większość ludzi.
Posłuchaj, czym "media publiczne" są w praktyce". W każdym momencie wypowiedzi tej pięknej pani, media publiczne są kontrastowane z "mediami komercyjnymi". Kompletnie nie zgadzam się z tym co mówi, ale chodzi jedynie o zrozumienie okreslenia "media publiczne"

http://polska.newsweek.pl/co-to-sa-medi … 76902.html

2,728

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A Ty swoje ... napisałeś "w mediach" ... nie w "mediach publicznych" i teraz próbujesz się z tego wywinąć...
Ciągle czekam na odpowiedź o poście 2709 .... teraz Ty się wykaż "w temacie" swoich tez ...
Nie zgadzam się z tą definicją ... ale to nie ma znaczenia bo nie muszę nic Ci udowadniać ... patrz do pierwszego zdania.

2,729

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jesteś tak "beznadziejnie upierdliwy" w swoich dociekaniach, ze już nie wiem o co Ci chodzi. Skoro tak drążymy temat mediów, to krótko:
Nie interesuje mnie, jakie poglądy prezentują media komercyjne. Wszelkie media, poza tymi, które wymieniłeś w tym długim cytacie ze strony SDP, to są moim zdaniem szmatławce. Jedynie, co mnie interesuje, to media publiczne (te opłacane przez Państwo) i z całego serca pragnę, żeby się "odpeowały" i zaczęły być obiektywne.

typowy leming to wyznawca peowskich, czyli politycznie poprawnych poglądów, bezkrytycznie "łykający" wszystko co usłyszy w mediach (mam tutaj na myśli media, w które zaślepione są lemingi, np. GW, TVN, Polsat itp. itd, czyli zdecydowana większość mediów w PL, łącznie z mediami publicznymi)
Oczywiście nie jesteś usatysfakcjonowany tym wyjaśnieniem, więc też już nie zamierzam Ci nic udowadniać.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-14 16:18:06)

2,730

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W tym rzecz, ze nie rozumiesz co sam napisałeś.

Mnie nie musi interesować, że Ty sobie teraz zawężasz definicje i to coś co Ci mam udowodnić do "mediów publicznych" ... najpierw twierdzisz jedno a potem oczekujesz czegoś innego tak aby pasowało do twojej tezy.
Jedyne na co Cie stać to obrazić .... prościej "odpełować" .... nieprawdaż  ? .... jakież to proste .... to kolejny dowód na twe powtarzanie prawd a'la PiS .... chciałeś dowodu, że sam jesteś takim "lemingiem", to masz przykład. To proste jak konstrukcja kamertonu.

Ja wiem, że nie masz zamiaru mi nic udowodnić ... bez argumentów a tylko inwektywami nic nie udowodnisz.

EDIT

typowy leming to wyznawca peowskich, czyli politycznie poprawnych poglądów, bezkrytycznie "łykający" wszystko co usłyszy w mediach (mam tutaj na myśli media, w które zaślepione są lemingi, np. GW, TVN, Polsat itp. itd, czyli zdecydowana większość mediów w PL, łącznie z mediami publicznymi)

Noooo.... brawo .... a teraz pogadajmy o konkretach:
Wskaż w tej wypowiedzi coś co pochodzi od ciebie i jakieś fakty a nie tylko kłamstwa, półprawdy i inne pomówienia. Coś takiego co jesteś w stanie poprzeć argumentem. Zwłaszcza to "itp. itd." mnie interesuje.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-14 16:33:37)

2,731

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ty już chyba sam nie wiesz co piszesz... Dajmy już spokój tej jałowej dyskusji, bo jej wątek już dawno został zatracony. Cokolwiek napiszę, to do Ciebie nie dociera....i ja nie rozumiem co sam napisałem...szkoda gadać.

2,732

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartekP

Panie argument:
Zacznij czytać ze zrozumieniem:
napisałem przecież "Dajmy już spokój tej jałowej dyskusji, bo jej wątek już dawno został zatracony. ", "więc też już nie zamierzam Ci nic udowadniać"
ale po raz ostatni...

"itp. itd."- czy mam ci wypisać kilkadziesiąt mediów liżących 4 litery poprzedniej władzy? Doskonale wiesz, co mam na myśli, bo zapewne zaczytujesz się tym.

1. Wskaż w tej wypowiedzi.... :) Czy ty przypadkiem nie jesteś belfrem? :)
2. Coś, co pochodzi od ciebie... :) Spójrz na swoje posty. Wszędzie jakieś linki. Potrafisz napisać coś od siebie?
3. Kłamstwa, półprawdy i inne pomówienia... :)- skoro usłyszałem to od "leminga", przyjmę to jako komplement. Dziękuję
4. Wcześniej napisałeś: "w poście 2697 użyłeś tylko określenia "w mediach" czyli we wszystkich a nie konkretnych." To ja na to: Jeśli by ktoś powiedział: "Kiedyś, za PRLu ciężko było o kawę. Teraz jest łatwo dostać ją w sklepach "
Ty oczywiście zrozumiałbyś "sklepach" jako "wszystkich sklepach". Człowiek inteligentny zaś: "w sklepach spożywczych".

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-14 18:59:19)

2,733

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przypominam, że znajdujemy się w dziale: BAŁAGAN ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,734

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W dodatku ten wątek już daaaawno zatracił pierwotny sens. Polecam przeczytać pierwszy post :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,735

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Polecam przeczytać pierwszy post"
A ja drugi ;-)
Właśnie teraz w sejmie idą w piz...u nasze swobody obywatelskie. Ale co tam... Kogo to obchodzi...
Edit: Warto posłuchac: (był link do "na żywo", ale już po...) :-)
Edit2: I żeby nie było, że PiS. Wszyscy to mają w d...e. I to od dawna. Teraz się tylko _polepsza_  :-(
Edit3: Wyciąłem link i wstawiam nowy: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ … i/23594007
Przy takich ustawach to wszyscy rządzący, od czerwonych po czarnych są zawsze tacy "zakłopotani bezpieczeństwem obywateli"...
Najgorsze, że obywatelom to "zakłopotanie" zupełnie nie przeszkadza i zgadzają się na wszystko jak leci... Może faktycznie demokracja już się kończy, obywatele potrzebują silnego państwa które pokaże co dobre a co złe. Da etat, pieniążki, emeryturę, pokaże wroga, uchroni przed obcymi... I w końcu powie co wolno pisać i mówić, a co nie - dla jego własnego dobra :-(

Ostatnio edytowany przez marekp (2016-01-14 19:31:04)

2,736

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to Ravenaxie:

ravenax28 #2716 napisał/a:

2. PiS zwalcza GW, TVN i inne media- przykłady

BartoszP #2717 napisał/a:

2. ....Tu moje 3 przykłady.

ravenax28 #2718 napisał/a:

2. może coś od siebie, a nie ciągle jakieś linki i dlaczego wg Ciebie zwalcza=krytykuje i od kiedy Warzecha=PiS

Zdecyduj się ... dwa twoje posty o totalnie przeciwnych oczekiwaniach .... trudno Ci dogodzić ... to przykłady czy nie przykłady ? A czemu ja mam teraz Ci tłumaczyć dlaczego zwalcza=krytykuje ? Dla Ciebie zapewne krytykuje=chwali ? Inteligentny człowiek wie dlaczego zwalcza=krytykuje i potrafi to zrozumieć....nieprawdaż ?

ravenax28 napisał/a:

skoro usłyszałem to od "leminga", przyjmę to jako komplement.

Noooo .... ale mi dowaliłeś ... po prostu czas na harakiri ... i to twoje a nie moje ..... jak w ogóle Ty z kimś takim jak ja dyskutujesz ... nie boisz się zarażenia "lemingoliozą" ? Czas na pokutę ..... czytanie GW czy obejrzenie filmu w TVN ? Co wybierasz ?

2,737

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tymczasem w publicznej TV...

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rewolucj … sci/nmrb5y

"Klaudiusz Pobudzin

Prowadził w Telewizji Trwam program publicystyczny "Polski punkt widzenia". Wcześniej reporter w tej samej stacji."

:(

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,738

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Straszny pisowski reżim dołączył kolejnego funkcjonariusza przeciwko thepinkowi :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,739

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ale przecież nie tylko tego .... tego "chu..." też ... będzie wesoło ... już nie  mogę się doczekać nowych relacji
http://polska.newsweek.pl/michal-rachon … 251,1.html
Chyba zmienię ulubiony kanał na TVP Info :)

2,740

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Straszny pisowski reżim dołączył kolejnego funkcjonariusza przeciwko thepinkowi :)

A thePink obawia się, że będzie ich więcej :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,741

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pink ... ważny jesteś ... tyle luda na jednego ... coś Ty przeskrobał ? :)

2,742

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W sumie, to czytam co 4 post i ubaw mam po (coś tam) ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,743

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czytaj co 3 :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,744

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie mogę, bo to już za dużo polityki jest ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,745

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartekP

https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ

2,746

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A działa ? Sprawdziłeś już skoro polecasz ?

2,747

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

A działa ? Sprawdziłeś już skoro polecasz ?

A w którym miejscu napisałem "polecam" ?

Talk to the hand

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-15 00:15:05)

2,748

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

wieczor napisał/a:
grzeniu napisał/a:

Kłamiesz, bo dziś kolejność jest taka:

a)oplacic panstwo
b)zarobic
c)oplacic ich prace !!!

I gdyby nie to podejście to 8k nie było by problemem.

To nie jest kolejność, tylko coś co musi wystąpić jednocześnie i bez któregokolwiek z tych elementów układanka nie ma sensu. Jeśli nie starcza na a) + b) + c) to się zamyka biznes (albo w ogóle go nie otwiera) i wtedy figa z makiem a nie 8K. Pracownik to taki sam koszt jak każdy inny i musi się bilansować. Jak się nie bilansuje tzn. że to nie jest dobry pomysł na biznes. Otwierasz firmę czy organizację dobroczynną?

Najlepiej to podbijmy dziki ląd złapmy autochtonów i pogońmy ich do roboty..... to z historii znamy. Wtedy zrobimy biznes pełną gębą ! Zarobić dużo w krótkim czasie i niskim kosztem (pracownicy zatrudniani są na czarno, 5/6 etatu, Prawo Pracy ich nie obejmuje, etc.).

aha...

wieczor napisał/a:

Jeśli nie starcza na a) + b) + c) to się zamyka biznes (albo w ogóle go nie otwiera)

Tak, ale właśnie biznes otwiera bo z c) jakoś to zawsze będzie (czyt. rozwinięty rynek naiwnych niewolników).

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2016-01-15 10:38:06)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,749

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Grzeniu, proszę Ciebie... Otwórz firmę, zatrudnij pracowników i pokaż nam wszystkim jak to się powinno robić...

Mi osobiście taki etacik się przyda, więc chętnie znajdę zatrudnienie u Ciebie :-)

Oczywiście - o ile dostanę 8 tys na rękę na umowę o pracę na czas nieokreślony, najlepiej od pierwszego dnia zatrudnienia... Trzymam kciuki!

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

2,750

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

w socjalizmie nie oplaca sie pracowac, socjalizm kara za prace, wiecej (lepszej wydajniejszej) pracy, wieksza kara. pracodawca musialby panstwu za Ciebie zaplacic dodatkowo z 70% tego co dostaniesz Ty do reki... chcesz 8k ? zaloz "firme" i podzielcie sie obciazeniem wzgledem panstwa z pracodawca, pracodawca bedzie sumarycznie placil mniej, ty sumarycznie dostaniesz wiecej... kto straci? system ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.