2,701

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Trzeba się nad tym zastanowić, bo może prawdziwym wrogiem są pecetowcy?

2,702

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:
thePink napisał/a:

Co najmniej 8000 netto /msc, żeby żyć na już w miarę dobrym poziomie.

Bez fajerwerków :D

Żadne fajerwerki.

Podstawowe koszty

Kredyt - 1500
Czynsz za mieszkanie - 500
Prąd - 200
Telefony, internet, TV - 200

Dwoje dzieci?

Jeżeli oboje w przedszkolu państwowym - 500
Jeżeli prywatnym - 1000
Jeżeli opiekunka - min 1600


Auto - koszt miesięczny (całość, razem z ubezpieczeniami), zakładamy, że nowe i się nie psuje:
(200 paliwa, 150 ubezpieczenia) - 350 jedno, a mają 2 bo muszą

I okazuje się, że 8k PLN to wcale nie takie fajerwerki......

tP


8000 to wcale nie są fajerwerki....

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,703

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

200pln koszty paliwa ;)- ehhh, chciałbym tak.

Osobiście wydaję 1/4 wypłaty na PALIWO, przepraszam - gaz LPG i zastanawiam się, czy to normalne jest ;) Choć okaże się, bo uwaga - w pracy pracodawca sam od siebie zaproponował mi podwyżkę :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,704

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Chcecie zarabiać 8K PLN ?  A niby kto wam zaplaci ? - i to nie jest zlosliwe pytanie.

Jesli ja mam firme i zatrudniam pracownikow to najpierw musze sprzedac ich prace aby
a)oplacic panstwo
b)oplacic ich prace
c)zarobic

Skoro Polacy kupuja wszystko made in china , indie , pakistan itp itk itd . To
a)Gdzie chca pracowac ?
b)Kto ich ma zatrudnic
c)Z czego ma im zaplacic pracodawca ?

2,705

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@thePink
Przepraszam za złośliwośc ale jesli masz 8 K to juz jesteś bogaty i  idac tokiem myslenia niektorych trzeba cie opodatkowac minimum 75 procent - patrz pan Goldenberg z partii razem

2,706

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:

200pln koszty paliwa ;)- ehhh, chciałbym tak.

Osobiście wydaję 1/4 wypłaty na PALIWO, przepraszam - gaz LPG i zastanawiam się, czy to normalne jest ;) Choć okaże się, bo uwaga - w pracy pracodawca sam od siebie zaproponował mi podwyżkę :D

Zakładam, że nasz hipotetyczny Polak ma głowę na karku i zainwestował w LPG.
200zł =100l LPG = około 800km przy zużyciu 12l/100. Powinno wystarczyć.

Jeżeli nie - to koszt wzrasta do około 400 zł.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,707

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ravenax28
To jest fascynujące ile w jednym akapicie można wpleść przekłamań i inwektyw .... aż prosi się zacytować Cumę z filmu Vinci ... "wprowadźmy trochę logiki do Pana wypowiedzi"

"haha :) no ja raczej przychylam się do opinii większości..."...czyli konkretnie kogo ? bo wydaje mi się, że "większość" w twoim rozumieniu to zwolennicy PiS"..., że typowy leming to wyznawca peowskich"... to akurat nie dziwi bo to żywcem wyjęte i bezmyslnie powtarzane z czarnoPiaRowego słownika PiS....", czyli politycznie poprawnych poglądów,..."....kolejny cytat powtarzany bezrefleksyjnie .... co oznaczaja te "politycznie poprawne" poglądy ?... bezkrytycznie "łykający" wszystko co usłyszy w mediach... znowu powtórzenie prostej retoryki PiS czyli głupi ten co słuch mediów...chyba, że są to niezależne sprzyjające PiS....przy okazji tu jest sugestia, że niezależny to znaczy rzetelny i że media PiSowskie sa zupełnie niezależne od kogokolwiek i na dodatek obiektywne ...po co PiS sięga zatem po TVP i resztę mediów i tak zwalcza GW, TVN i inne media .... myśląc, że w ten sposób przynależy do tzw. elity (czyt. elyty)....... w tym fragmencie znowu mamy wzorcowe obrażanie "językiem miłości" i wmawianie przynależenia "onych" do mitycznego układu, który jest naturalnym bliżej nieznanym wrogiem, z którym należy walczyć z sugestią, że kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam i udowodnij, że nie jesteś wielbłądem z układu........Naturalnym wrogiem leminga podlegającego powyższej definicji jest "pisior".......tu wmawiamy ludziom, kto to jest ten zły bo przecież "pisior" to samo prawo i sprawiedliwość społeczna, który dba o dobro kraju, nic dla siebie i ogólnie czysty jest jak łza anielska ..., do którego to miana jest mi o wiele bliżej, niż do leminga.tu mamy mieszankę znowu obrażenia połączonego z definowaniem wroga ale do tego chyba jedno prawdziwe stwierdzenie, że o wiele Ci bliżej do PiS

Poniżej mamy wyimek z twoich tekstów pokazujacych jak prosto jak jednooki minionek  patrzysz na świat powtarzając i wierząc we wszystko co Ci  PiSowscy spindoktorzy wmawiają. Choć widać, że czasami zapędzasz sie w niebezpieczne rejony... i niby czym różnisz sie od tych "lemingów" o których piszesz ?

ravenax28 napisał/a:

Przeczytałem smile doborowe towarzycho smile
Z ich mądrych twarzy aż bije troską o demokrację. Cóż za wspaniali ludzie z tego Komitetu Obrony Dup oderwanych od wygodnych i cieplutkich stołeczków.

ravenax28 napisał/a:

Brawa dla naszych kibiców! Nie ma to jak dokopać helmutom smile

ravenax28 napisał/a:

Bronek był na smyczy Tuska. Mnie to nie dziwi i nie zdziwi, jak Duda będzie podpisywał ustawy proponowane przez PiS- bo Duda to pisior.

EDIT
@Pin

Pin napisał/a:

200pln koszty paliwa ;)- ehhh, chciałbym tak.

Osobiście wydaję 1/4 wypłaty na PALIWO, przepraszam - gaz LPG i zastanawiam się, czy to normalne jest ;) Choć okaże się, bo uwaga - w pracy pracodawca sam od siebie zaproponował mi podwyżkę :D

Całkiem normalne ... i nie ma się co wstydzić ... LPG to raczej przejaw gospodarności i rozsądku ... 200 zł to i tak mało bo jeszcze trzeba doliczyć benzynę a w zimie to może być cały bak do tego czyli jakieś 200 zł .. zależy od auta .. w efekcie mamy 400 zł dla auta LPG a dla samej etyliny to i z 500 zł przy dwóch tankowaniach

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-13 22:12:12)

2,708

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Całkiem normalne ... i nie ma się co wstydzić ... LPG to raczej przejaw gospodarności i rozsądku .

Pewnie ze normalne co bedziesz sobie niszczyl silnik 98 albo  premium . Jazda Struclem 16 letnim to tez normalna sprawa  to przejaw gospodarnosci i rozsadku  - po co bedziesz jezdzil nowym wozem

Ah ci  angole, niemcy i amerykanie tacy niegospodarni taki brak rozsadku

Heheheheheh

A zapomnialem  opony 10 letnie to tez przejaw rozsadku :-) bedziesz dawal korporacjom  zarobic ;-)

2,709

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP:
Czuję się niezmiernie doceniony, że tak "wybitna" osoba poświęciła tyle cennego miejsca, na tak zacnym forum, szczegółowej analizie moich wypowiedzi.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-16 19:20:45)

2,710

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Chcecie zarabiać 8K PLN ?  A niby kto wam zaplaci ? - i to nie jest zlosliwe pytanie.

Jesli ja mam firme i zatrudniam pracownikow to najpierw musze sprzedac ich prace aby

Wiem ile zarabiam na firmę, wiem ile dostaje wypłaty i orientacyjnie mam pojęcie ile minimalnie ma z tego "szef". To jest tak, że najczęściej desperaci dojeżdżający do miast zaniżają realne płace podejmując się pracy za bezcen. Szczęśliwym trafem od jakiegoś czasu się do zmienia, głównie chyba za sprawą emigracji i braku ludzi z pojęciem tu, w tej oto cudownej krainie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,711

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Kosa0:

A tak w ogóle, to co chciałeś tym tekstem przekazać ? Jakaś myśl przewodnia czy tylko piszesz dla pisania ?

Może oprzesz się na jakichś faktach ?
Czemu Amerykanie badają efektywność napędu CNG http://ngvamerica.org/pdfs/CNG%20Transi … Survey.pdf
Na złość komuś czy z powodu sensowności  rozwiązania ?
EDIT...specjalnie dla Ciebie... 35% transportu autobusowego używa alternatywnych paliw http://www.apta.com/mediacenter/pressre … h-Day.aspx
EDIT 2 ... nawet 41% w 2015 http://www.apta.com/mediacenter/pressre … vings.aspx
EDIT 3 ... Niemiecki autobus to autobus roku http://www.bus.man.eu/de/de/stadtbusse/ … -2015.html
EDIT 4 ... stacje LPG w Niemczech pewno tylko dla idiotów http://www.gas24.de/cms/291-0-erdgastan … hland.html
EDIT 5 ... Nawet Toyota wybrała LPG w Anglii http://www.drivelpg.co.uk/news/toyotas- … o-in-2018/

A popularne w USA samochody na prąd to przejaw czego ? Rozsądku czy głupoty ?
Co do opon, to ktoś tu pisał o 10-cio letnich oponach czy tylko opowiadasz o swoich oszczędnościach ?

Dalej taki jesteś pewny co do bezsensowności LPG i niszczenia silników ?

@Ravenax28

Czego można się było spodziewać ...  szukam jakichś argumentów w tej  odpowiedzi i nie znajduję ...

Ja wiem, ze Ty znasz polskie warunki lepiej ... bardziej mieszkasz w Polsce niż ja....bardziej znasz sprawy od podszewki...twoje argumenty są tylko prawdą bo Ty tak piszesz ... w ogóle jesteś bardziej "cool i trendy" a zwłaszcza jesteś bardziej Polakiem. Co ja tam wiem przecież o  prawdziwej prawdzie ?

Tak właśnie jak z tobą wygląda próba dyskusji z tymi, którym bliżej do PiS.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-13 23:33:48)

2,712

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartekP:
To, co napisałeś powyżej, to bez obrazy, jakieś bzdury. Każde słowo, które napisałeś ma się nijak do mnie. Chcę tylko w dziale "bałagan" mieć prawo do swobodnej wypowiedzi bez takich beznadziejnych komentarzy, jakimi mnie częstujesz.

2,713

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie do ciebie ? A do kogo ? Kto napisał tekst kto to jest "leming"  i że czujesz się bliżej PiS ?
No chyba żartujesz, ze wypierasz się swoich słów ? Komentarzy też nie zauważyłeś i nie wiesz co możesz skomentować ?

Prawo swobodnych wypowiedzi przecież masz ... nawet takich jak twoje.
Ktoś Ci broni ? Konkretnie kto i gdzie ... fakt kontra wymyślone pomówienie.
Ja nie mogę swobodnie komentować ?

Zauważ, że to Ty skupiasz się od razu na "beznadziejnych komentarzach", że "to bzdury" i inne takie.
Krótko mówiąc w twoim wydaniu:
inwektywy vs argumenty to na razie jakieś 3:0 tylko w ostatnich paru postach. I tendencja jest stała.

2,714

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"lemingi" ponoć używają pojęcia "zielonej wyspy"- nie bezpośrednio, ale jednak jako pierwszy- użyłeś tego określenia w stosunku do mnie.
Nie zaprzeczysz, że określenie to w zdecydowanej większości, używane jest do określenia raczej zwolenników PO niż PiS. Zdecydowana większość- mam tutaj na myśli np. użytkowników internetu, a nie jak mi zarzucałeś -"wydaje mi się, że "większość" w twoim rozumieniu to zwolennicy PiS"
Skoro jesteś sędzią w meczu, w którym sam grasz, to ja pozwolę sobie na to samo, tylko w odwrotną stronę- 0:3. No i tak sobie myślę, ze bardzo subiektywnie podchodzisz do określania, co jest inwektywą, a co argumentem.

2,715

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To Ty użyłeś pierwszy, wraz z dobitnym podkreśleniem,  słów "Zielona wyspa ! Naprawdę...to nie żart.." ... zapomniałeś ?
Nie...nie zaprzeczę, że jest używane ... po prostu wzorcowa robota speców PiS od czarnego PR ... już po prostu nie musisz myśleć sam ... powtarzasz to określenie jak ten "leming" ? I co, to jest OK ? Nie czujesz, że postępujesz identycznie ? Propaganda cie dopadła .....

Ja podchodze subiektywnie a Ty obiektywnie  ? Pokaż w poście 2,709 swoje argumenty.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-13 23:43:24)

2,716

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To moze daj przykład argumentowania jako pierwszy:
1. media "niezależne sprzyjające PiS"- wymień takowe, ale publiczne media poprosze, bo prywatne mnie nie obchodzą
2. PiS zwalcza GW, TVN i inne media- przykłady
3. jak jednooki minionek  patrzysz na świat powtarzając i wierząc we wszystko co Ci  PiSowscy spindoktorzy wmawiają

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-14 00:02:13)

2,717

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ot i cały Ty ... samemu coś zrobić to nie ale wzywać do tablicy inna osobę to już tak.
Miałeś po prostu...przepraszam chciałem abyś udowodnił, ze nie kłamiesz w poście 2714 pisząc o poście 2709 .... brak reakcji ... to takie proste przecież ...

Ponawiam prośbę o wskazanie argumentów w poście 2709

Ale ja jestem inny niż Ty i od razu odpowiem na twoje 3 "prośby"

1. sam napisałeś "w mediach" ... nie pisałeś o publicznych więc nie muszę wskazywać publicznych ... w poście 2299 prosiłem abyś podał jakieś dobre niezależne media ... nie doczekałem się ... ciekawe dlaczego ? Bo ich brak czy co ?
2. To jest żart roku ... dostajesz złotą statuetkę ..... nawet dwie na raz .... chyba sam czujesz że walnąłeś sobie w stopę jednocześnie strzelając przez kolano .... nawet w obie stopy... jak to było ? "koniecznie przeczytaj to" ...  "doborowe towarzycho" pisze .... aż wstyd dawać takie linki:
http://wpolityce.pl/polityka/278047-kom … cje-iii-rp
http://wpolityce.pl/media/196840-warzec … jac-prawdy
http://www.stefczyk.info/publicystyka/o … 5885057489
3.  http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 84#p214984
no i na dodatek cymesik czyli twój post 2300 http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 35#p215035

Teraz Ty.

P.S.
Tak przy okazji w linku 3 z pkt. 2 widać, że mamy już miarodajniejsze źródła danych statystycznych niż GUS ... poszukajcie w ostatnim akapicie bo to bardzo ciekawe źródło jest. A niby to służby bezpieczeństwa wiedziały wszystko o wszystkich i miały pełne ewidencje ... oj to cienkie w uszach chłopaki byli przy tych nowych wiarygodnych źródłach

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-14 01:02:23)

2,718

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

1. ale miałeś wymienić, przepraszam, prosiłem o przykłady mediów publicznych
2. może coś od siebie, a nie ciągle jakieś linki i dlaczego wg Ciebie zwalcza=krytykuje i od kiedy Warzecha=PiS?
3. ???

Argumenty odrzucone. Nie przekonałeś mnie, tylko po raz kolejny mnie obraziłeś

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-14 01:02:50)

2,719

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28 napisał/a:

1. ale miałeś wymienić, przepraszam, prosiłem o przykłady mediów publicznych
2. może coś od siebie, a nie ciągle jakieś linki i dlaczego wg Ciebie zwalcza+krytykuje
3. ???

Argumenty odrzucone. Nie przekonałeś mnie, tylko po raz kolejny mnie obraziłeś

1. Jeszcze raz:

ravenax28 napisał/a:

bezkrytycznie "łykający" wszystko co usłyszy w mediach

... gdzie tam jest słowo "publiczne" ?
2. Bądź poważny ... chciałeś przykładu .... nie rozumiesz swoich słów ? Masz przykład to mam pisać od siebie, pisze od siebie ma być przykład ? Zdecyduj się .... moze teraz mam film o tym nakręcić ?
3. Ponownie ... dostałeś przykłady ... czego nie rozumiesz ?

Czujesz się obrażony ? .... no widzę, że "szczelasz focha" ...

Teraz Ty .... post 2709 ... ja odpowiedziałem i nie ważne czy Ci się to podoba czy nie ....

2,720

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A ja prosiłem o przykłady mediów publicznych sprzyjających PiSowi. Nie podasz przykładów, bo takich mediów nie ma :) Nie przekonałeś mnie "miszczu argumentacji" . Przykro mi, nie chce mi się nawet delikatnie kiwnąć palcem, aby cokolwiek argumentować.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-14 01:22:44)

2,721

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bo Ty chcesz ? Bo zmieniasz zdanie co chwilę i Ty nie musisz odpowiadać .... bo sam wepchnąłeś się w ślepą dróżkę ?
Nie ... teraz Ty odpowiedz... post 2709

Ale niech będzie .... skoro chcesz to proszę:
Czy w Polsce są media publiczne? Są. Żeby było zabawniej, są to niektóre… media prywatne! Za takie z pewnością uznać można Telewizję TRWAM, Telewizję Republika, Radio Maryja, Radio WNET, a z mediów „papierowych” - „Nasz Dziennik”, „DoRzeczy”, „wSieci”, obie „Gazety Polskie”, „Naszą Polskę”, „Warszawską Gazetę”. Wymieniam te największe, najważniejsze, mające największy zasięg. Prócz tego są dziesiątki gazet lokalnych niezależnych od lokalnej władzy, a piszących prawdę; są małe stacje radiowe i telewizyjne, broniące społecznego interesu na różnych poziomach. Nie można też nie wspomnieć o pewnych segmentach państwowego rynku medialnego – np. o lokalnych rozgłośniach Polskiego Radia, dobrze służących interesowi publicznemu, jak Lublin, Białystok czy Wrocław (pokazał to rozstrzygnięty waśnie XXII konkurs SDP). I tyle.

Dlaczego te ? Oto argumentacja SDP : http://www.sdp.pl/felietony/10840,co-to … 1422952816

To też Ci nie odpowiada ? SDP jest rezimowe i sprzyja poprzedniej władzy ? Znowu czujesz się urażony ?
Jakieś kolejne życzenie ? Herbatka ? Czochranie za uszkiem ?

Powtarzam: post 2709 ... ale czego można się od Ciebie spodziewać ... nawet do własnych słów się nie przyznajesz.

2,722

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/transpar … ono/b68ec6

"Andrzej Duda został przywitany w Szczecinie wieloma transparentami. Jeden z nich był szczególny. Widniał na nim napis nawiązujący do słów Ewangelii. "Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło" - można było przeczytać. Zdjęcia i napis obiegły internet i stały się powodem wielu kpin internautów."

Sekta swoje zrobiła.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,723

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Chcecie zarabiać 8K PLN ?  A niby kto wam zaplaci ? - i to nie jest zlosliwe pytanie.

Jesli ja mam firme i zatrudniam pracownikow to najpierw musze sprzedac ich prace aby
a)oplacic panstwo
b)oplacic ich prace
c)zarobic

Kłamiesz, bo dziś kolejność jest taka:

a)oplacic panstwo
b)zarobic
c)oplacic ich prace !!!

I gdyby nie to podejście to 8k nie było by problemem.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,724

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartekP
Kiedy używam określenia "media publiczne" mam na myśli np. TVP
Telewizja Polska (TVP) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wiesz o tym doskonale i wypisujesz tutaj przeróżne (BTW- bardzo porządne gazety i programy TV) i stosujesz jakąś dziwną definicję mediów publicznych.
Do reszty nie mam zamiaru się odnosić. Wmawiasz mi przeróżne rzeczy, o których nawet nie pomyślałem.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-14 09:19:46)

2,725

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A. To  nie ja stosuję... to SDP tak twierdzi ... bądź konsekwentny .. w poście 2697 użyłeś tylko określenia "w mediach" czyli we wszystkich a nie konkretnych. Teraz aby udowodnić swoją tezę zmieniasz zdanie i zawężasz wypowiedź.
B. Co Ty masz na myśli to twoja sprawa ...

I tak jak można było przewidzieć ... takiego walnąłeś "babola" z tym obrażaniem, że wstydzisz się komentować swoje słowa ... no i nie wmawiam Ci ... sam piszesz i odwracasz potem kota ogonem

"Beznadziejnie" sie po prostu zachowujesz.