2,476

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bartek- erudycji Ci nie brakuje, ale obiektywizmu to za grosz nie masz...
Niszowe media piszesz...czy to znaczy, ze nie są rzetelne? Czy jeśli słucham niszowej muzyki (a słucham) to znaczy, ze jest kiepska? Podążając Twoim tokiem myślenia najlepsza muza to disco polo- słuchają jej miliony. Jest coś takiego jak "klub wzajemnej adoracji". I to samo dzieje się w mediach. Zapraszają siebie nawzajem, cytują, chcąc powiedzieć coś "mundrego", to wypada powołać się na GW i tym podobne. Kto się odważy publicznie powołać na wiadomość zaczerpniętą z TV Trwam, czy Tygodnika Niedziela? A jaka to demokracja była, jak umieszczano różne kanały TV na multipleksach? Co się działo z koncesją dla TV Trwam? Jakie były absurdalne motywy odmowy?

reedukacja w Toruniu...
Skoro Komorowski zawetował 4 ustawy, to jednak wetował swoich ... mało ale jednak- to jak PiS łaskawie zostawi 1% stołków dla opozycji, to też będziesz zadowolony? Mało, a jednak...

2,477

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28 napisał/a:

Niszowe media piszesz...czy to znaczy, ze nie są rzetelne

A gdzie to napisałem, skad taki wniosek ? Napisałem konkretne słowo "niszowe" czyli o małym zasięgu. Nie napisałem, że nierzetelne jak to wsadzasz w moje klawisze :). Już mi wmawiano, że niezależny = rzetelny. Bo na tej zasadzie wyciągam wniosek, że  zależny = nierzetelny. Napisałem też, że czas na skok na większe media w celu ich uzależnienia... to określiła pani Kloc po co. Tu nie ma wątpliwości.... media publiczne mają być tubą władzy ... to twierdzi obecna władza ... koniec i kropka. Zmienią się tylko adoratorzy i cytowane media. Z rzetelnością nie będzie to miało nic wspólnego. Bądź realnie obiektywny.

ravenax28 napisał/a:

Skoro Komorowski zawetował....

No właśnie pisałem wcześniej co zrobisz ... miałeś ogólną tezę i dałeś jeden szczegółowy taki argument, że potwierdzając ten fakt twoja ogólna teza staje się "bardziej prawdziwa". Ja zadałem dla równowagi obiektywizmu pytanie ile zawetował pan Duda ustaw uchwalonych przez PiS. Odpowiesz albo i nie, że 0. Ja wtedy z triumfem oznajmię ... "jaki zależny jest p. Duda....nie potrafił przeciwstawić się PiS bo jest na krótkiej smyczy a p. Komorowski jednak zawetował". A teraz z potwierdzonych 4 wet czyli 1% przeskakujesz zgrabnie na 1% stołków choć związek przyczynowo skutkowy jest żaden, za chwile spytasz czy 1% w sejmie będzie OK ? A może tylko zostawmy im 1% tlenu w powietrzu zamiast 21% ? Jakoś dadzą radę ? Negujesz zatem liczbę 0 ? Bo gdy potwierdzisz, to ja oczekuje 0% tlenu dla władzy...będzie przecież miała 78% azotu.

Polityka to szambo.

2,478

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No proszę cie, zawetowanie 4 ustaw to wg Ciebie oznaka niezależności Komorowskiego od PO? Przecież to nawet jeden procent nie jest. Nikt nie nazwie wódką wody z 0,5% alkoholu. Wypowiedz się jasno: czy wg Ciebie Komorowski był niezależny od PO. Ja nie oczekuję, żeby Duda prowadził politykę inną niż pisowska. Wybrał go pewien elektorat i z realizacji tego , co obiecał będzie w następnych wyborach rozliczany.  Duda urzęduje od sierpnia, daj mu czas na wykazanie się niezależnością.

Jesteś totalnie nieobiektywny. Ja przynajmniej nie krytykuję polityki stołkowej za czasów PO-PSL, a Ty podnosisz wielki raban, że PiS obsadza różne instytucje swoimi ludźmi. Przecież nie da się rządzić bez ludzi, którzy chcą zapowiadane zmiany wprowadzać w życie. To w ogóle śmieszne jest, żeby nad tym dyskutować.

2,479

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Problem polega na tym, że Duda zarzucał Komorowskiemu w kampanii własnie to, że realizuje program PO (a niby czyj miał realizować?), a sam robi dokładnie to samo, mimo że zapowiadał co innego.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,480

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Spieranie się w chwili obecnej, kto ile ustaw zawetował jest pozbawione sensu. Duda jest prezydentem dopiero pół roku. Po tym okresie Komorowski również miał czyste konto odnośnie wetowania ustaw. Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja po zakończeniu sprawowania prezydentury przez Dudę. Lech Kaczyński po 2 latach swoje prezydentury (czyli podczas rządów PiSu) zawetował 2 ustawy.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2015-12-31 14:04:42)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

2,481

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Spokojnie ... ja nie podnoszę rabanu jak sugerujesz. Ja tylko wyrażam swoje zdanie. Mamy dyskutować o twoich "histerycznych" wypowiedziach ? Bądźmy poważni i nie stosuj takich banalnych zagrywek ... ja nie jestem politykiem ani z PiS i PO aby tak pogrywać.
Ja wyrażam zdanie nie o tym, że są obsadzani tylko o fałszywe argumenty, które maja to uzasadnić.
Niech jawnie mówią: "Bierzemy nasze bo wygraliśmy i cmoknijcie nas w ...". Nie ma problemu ... taki life. Ale to trzeba było mówić też w wyborach.

Ale teksty o "wprowadzaniu normalności ", "dobrej zmianie", "rzetelności i fachowości" a zwłaszcza o tym, że za PO to dopiero było źle .... no proszę Cię ... wierzysz w to ? Czarno na białym mówią Ci, że media maja być tubą rządu i jakoś nie reagujesz choć jednocześnie te same osoby mówią, że TVP za czasów PO to koszmarna tuba propagandowa była/jest i taka sytuacja to samo zło, które trzeba najlepiej ogniem wyplenić.

Co do Komorowskiego: nie nie był zupełnie niezależny. I co z tego wynika dla obecnej sytuacji ? Że teraz można ? Tobie nie przeszkadza zależność Dudy, to czemu innym ma przeszkadzać zależność Komorowskiego ? Skoro Ty krytykujesz tą zależność to zaakceptuj krytykę obecnej smyczy. A argument o sprawowaniu urzędu od sierpnia ... no tak ... nie do podważenia. Wystarczy jednak, że zupełnie zignorował postanowienia TK w sposób PORAŻAJACY jak na doktora prawa a zwłaszcza na stanowisko Prezydenta RP. Można było poczekać parę godzin na wyniki orzeczeń i je wykonać. To wystarczy aby móc przewidywać co będzie dalej.

2,482

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przecież ja od momentu, kiedy włączyłem się w dyskusję jasno napisałem: PO obsadzała swoimi ludźmi stołki i obecna władza robi to samo, bo taka jest nasza POLSKA RZECZYWISTOŚĆ, takie obowiązują u nas standardy. Tylko obecne obsadzanie przez PiS stołków swoimi ludźmi jest tak strasznie nagłaśniane. Dlaczego? Bo, jak to powiedział trafnie Max Kolonko- peowcy i peeselowcy są wyjątkowo uzależnieni od władzy.

I jakie histeryczne wypowiedzi? Fałszywe argumenty?
Co do wyroków TK: przecież wiadomo, że sędziowie TK są posadzeni na stołkach przez polityków i ich wyroki są i zawsze będą polityczne, koniec kropka.
To samo z TV publiczną: była, jest i pewnie zawsze będzie obsadzana z klucza partyjnego. Każdy tak robił i obecni robią to samo. Tylko dlaczego jednym było wolno, a innym nie i wrzaski o łamaniu demokracji.

2,483

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28 napisał/a:

I jakie histeryczne wypowiedzi?

No właśnie. A jaki raban ? :) :)

ravenax28 napisał/a:

Tylko dlaczego jednym było wolno, a innym nie i wrzaski o łamaniu demokracji.

No właśnie o to chodzi ...
Naczelnym hasłem obecnej władzy jest "My trzymamy standard moralny i nie będziemy łamać prawa jak poprzednia władza a w ogóle diament przy naszej czystości moralnej to wypaprana w błocie cegłówka" .... trochę ubarwiłem ...
I co się dzieje ? To widać gołym okiem ... skok na stanowiska, media, urzędy ... dokładnie to czego miało nie być ... dokładnie to o co sami robili "wrzaski" przez ostatnie 8 lat.

[EDIT]
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … omosc.html

Ten artykuł jest z 11.38 a ja o 10.45 chyba wykrakałem o "wprowadzeniu normalności" w tych złych "polskojęzycznych mediach".

Jarosław K. napisał/a:

Po pierwsze, są tu istotne kwestie własnościowe. Większość naszych mediów jest w rękach niemieckich - to musi mieć wpływ na ich postawę. Natomiast w wypadku innych mediów, jest to obrona przywilejów systemu, w którym te media mogły funkcjonować oraz wywierać bardzo duży wpływ na życie publiczne. Dobra zmiana, o której mówimy, ten wpływ ograniczy, sprowadzi do właściwych wymiarów - powiedział Kaczyński

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-12-31 15:00:04)

2,484

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://teleshow.wp.pl/title,Wiadomosci- … aid=116378

Aż mnie z żalu w gardle ścisnęło :) Pa pa Panie Kraśko. Pewnie jak ex prezydent był Pan przekonany, że ta sielanka będzie trwać w nieskończoność.

Rydzykowa uczelnia dostarczy nam na Pana miejsce godnych następców :)

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2015-12-31 15:15:16)

2,485

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ravenax28: nie doczytałeś do końca. Kraśko pożegnał się z widzami: "... Widzimy się po raz ostatni... ", ale później dodał: "... w tym roku ...".
A szkoda, już myślałem, że ten beznadziejny prowadzący zniknie na zawsze z moich oczu.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

2,486

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No proszę Cie. Jeśli będą zwolnienia, a będą, to wymienieni w tej wiadomości są pierwszymi, którzy "polecą". Kraśko jeszcze ujdzie, bo mimo jawnie peowskich poglądów, nie można mu odmówić kultury osobistej, ale Lewicka, Tadla i Lis... szkoda gadać. Płakać po nich nie będę.

Może jak dobrze pogadają z Durczokiem, to się zgodzi poprowadzić wiadomości, tylko dobrze by musieli mu stół czyścić.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2015-12-31 15:35:28)

2,487

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kraśko poleciał bo stał się niewygodny m.in. podczas słynnego wywiadu z kłamcą prof. Rońdą z AGH !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,488

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:
ravenax28 napisał/a:

Niszowe media piszesz...czy to znaczy, ze nie są rzetelne

A gdzie to napisałem, skad taki wniosek ? Napisałem konkretne słowo "niszowe" czyli o małym zasięgu. Nie napisałem, że nierzetelne jak to wsadzasz w moje klawisze :). Już mi wmawiano, że niezależny = rzetelny. Bo na tej zasadzie wyciągam wniosek, że  zależny = nierzetelny.



Ja nieśmiało tylko zauważę, że nie ma w przyrodzie czegoś takiego jak obiektywne i niezależne media. No chyba, że redakcja =właściciel i jest jednoosobowa, a owo medium realizowane jest wyłącznie za prywatne pieniądze właściciela, na zasadzie kaprysu lub poczucia misji, wtedy jest najwyżej niezależne (od reklam, nacisków, słupków i wysokości sprzedaży, zależności, znajomości, koligacji rodzinnych i wszelkich innych), ale nadal nie będzie obiektywne ;) pewną niezależność może również ułatwiać działalność jedynie w Internecie ale też nie zupełną...

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

2,489

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ravenax28: eh, chyba tym razem ja nie doczytałem. :) A już miałem nadzieję, że nie zobaczę więcej Kraśki i prawdopodobnie tak będzie, ale jeszcze nie teraz.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2015-12-31 18:52:02)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

2,490

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rastan, dzisiaj trochę o klanie Kraśków poczytałem w necie. Podobno są mocno zakorzenieni  w TV polskiej :) a Piotr Kraśko posiada niesamowitą umiejętność dostosowywania się do nowej sytuacji politycznej, wiec możliwe, ze zostanie.

2,491

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2015-12-31 20:57:42)

2,492

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sorki. Znowu kilka razy się wysłało. Nie mam pojęcia co to powoduje...

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2015-12-31 20:56:36)

2,493

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

– Zniknięcie tych parówek spowodowało niemały zamęt. To fakt...
– ... Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi...
– ... Dlatego też, te zniknięte parówki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi...
– To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo...
– ... parówkowym skrytożercom mówimy NIE!

:) :)

2,494

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.... Lepszego Nowego Roku!

Tylko nie lepszej zmiany!

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2016-01-01 00:37:48)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,495

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_2f27hKbYwnjDOYDIudYlAfD8hAo2dH6f.jpg

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2,496

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ślicznie :)

Uwaga:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, … 07089.html

PiS: +1

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,497

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink, to się cieszysz ze zmiany? PiS zaplusował? Ja ten problem znam dość dobrze, bo odroczyłem pójście do pierwszej klasy mojej córki. Z jej grupy zerówkowej (26 osób), tylko 5 poszło do pierwszej klasy od września. Mocno trzeba było się starać, żeby uzyskać z poradni odroczenie, a teraz rodzice będą sami decydować. Tak powinno zawsze być.

2,498

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Widzisz a ja swojego syna posłałem w wieku lat 6 (nie miałem z tym problemu, bo widziałem przygotowanie szkoły) i radzi sobie bardzo dobrze (teraz 2 klasa).

Pytanie brzmi,a dlaczego dajemy rodzicom prawo decydowania tylko o dzieciach w wieku 6-7 lat ???? A może moje dziecko w wieku lat 9 też jeszcze nie powinno iść do szkoły?

Argument o decydowaniu przez rodziców jest akurat wzięty z sufitu.

Obecna zmiana jest w stylu "Tamci jak tu mieszkali pozmniejszali okna, to my, jak teraz tu mieszkamy na złość im je powybijamy.".

Zero jakiegokolwiek przygotowania, pomysłu, planu co zrobić z programami nauczania itp. po prostu aby zmienić.
Poprzednia zmiana była przygotowywana kilka lat, a teraz z dnia na dzień odwracamy.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2,499

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ravenax28

Tak, to jest dobra decyzja. I PiS ma plusa.

Podobnie jak Ty odroczyłem córkę. Zajęło to trochę czasu i zachodu, ale udało się.
Znajomi też odraczali ale później - i ku mojemu zdumieniu mieli z tym straszne kłopoty.
Okazało się, że z MEN wyszło poufne zalecenie, żeby dzieci nie odraczać (!)

I też uważam, że to rodzice powinni decydować a nie urzędnicy.

A prawdziwe kłopoty dzieci, które poszły do 1 klasy jak sześciolatki, zaczynają się w 4 klasie.

Pecus napisał/a:

Argument o decydowaniu przez rodziców jest akurat wzięty z sufitu.

W przedszkolu, w grupie mojej córki jest chłopczyk, który został cofnięty ze szkoły do przedszkola.
Rodzice próbowali go odroczyć ale im się nie udało,.
Okazało się, że dziecko w szkole zupełnie nie daje sobie rady....

Nie zgadzam się z Twoją opinią.

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2016-01-01 14:42:26)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,500

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oczywiście, zawsze znajdą się dzieci, które radzą sobie gorzej i nie przeczę, że powinny być wyjątki. Ja sam akurat poszedłem (wieeele lat temu) do szkoły w wieku lat 6. Ale pamiętam, że miałem jakieś rozmowy z psychologiem (czy kimśtam ;) ), fajne testy (fajne , bo niefajnych bym nie zapamiętał) itp. Tak więc są procedury i metody na ogarnięcie tych wyjątków.

Nie zmienia to jednak faktu, że w systemie obowiązkowego szkolnictwa, nie powinno się dawać takiego wyboru rodzicom - niestety.

Bo jeśli dajemy wybór, to dlaczego dotyczyć ma on tylko jednego przedziału wiekowego (dość wąskiego) i tylko jednej decyzji?

Dlaczego odmawia się decydowania o tym czy mają iść do szkoły rodzicom dzieci w wieku lat 7, 8 czy 9 ???

Jeśli nie byłoby obowiązku szkolnego, miałbyś wybór absolutny i mógłbyś nie kształcić dziecka zupełnie, bo dla rodzica dziecko zawsze będzie maluchem, który wymaga szczególnego traktowania....

A decyzja jest zła, bo zupełnie nieprzygotowana.

Pamiętajcie, że w związku z wprowadzeniem 6cio latków do szkoły podjęto decyzję o zapewnieniu miejsc w przedszkolach publicznych wszystkim 5cio latkom, a następnie 4ro latkom.

Powiedz teraz rodzicom tych maluchów (którzy liczyli na miejsca w przedszkolach publicznych), że w tym roku mogą sobie pomarzyć o tym. A takich dodatkowych skutków jest znacznie więcej.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2016-01-01 15:05:07)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.