26

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

O. I taka obudowa, w stylu serii XL jak u ohmbu to jest to. Nawet mógłbym 50zł dać bez namysłu za zbliżoną. Szły by jak świeże bułki - hit allegro.

27

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

To kup. Link jest i cena 50... funtów.

28

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

To zrób wpierw. Potem pomyślimy o cenie.

29

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Nie mam ani wtryskarki ani formy. To musisz zagadać do Lotharka...

30

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Rufus napisał/a:

Willy ładny projekt i tyle. Jakoś nie ma zdjęć jak to wyszło z formy

Ależ są: http://atariage.com/forums/topic/187776 … sed/page-4

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

31

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Jaka wtryskarka? Jaka Forma?

O ile mi wiadomo to SHAPEWAYS jest firmą świadczącą usługi druku 3D.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

32

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Najbardziej wywalona wersja to chyba ta z atariage o nazwie "atari 1065". Wzorowana na module ram do 600xl. Albo z obudowy od niego wykonana, mam nadzieję, że jednak wydruk. Wcześniej nie widziałem tego, ale mnie wgniata w fotel.

33

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Zrobiłem obudowę jaką widać. Ktoś taką chce niech pisze na PW a jak chce coś innego niech sobie kupuje gdzie chce. Więcej nie mam zamiaru z nikim się przekomarzać.

34

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Nie przesadzajcie, gdyby nie przyciski, to całkiem spoko wygląda. Może wykorzystać jakieś gotowe, dostępne w sklepach i dostosować ew. obudowę?

Natomiast PR Rufusa poniżej krytyki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

35

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Nie przesadzaj ;) PR Rufusa nie rozni sie PRu Lotharka kiedy tutaj zaczynal :) Nawet mial gorzej bo dema o nim pisali ;)
Takze Rufus nap-i-eraj, chociaz masz gorzej ;) i nie masz wsparcia $wiadomokogo. :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-11-18 20:05:37)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

36

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Wydaje mi się, że łatwo dałoby się urozmaicić górę, nadrukowując kolejną warstwę plastiku z ukosowaniem à la XE i "wklęsłym polem logo" - jako emboss - na wcześniej wykonaną płaską górę obudowy z otworem na wyświetlacz.

Na kolanie w fotoszopie zarysowałem o co mi chodzi. Tak, wiem że krzywe i do d... itp, ale to tylko rysunek poglądowy na szybko. Podroży druk o jedną warstwę czy 2 warstwy, a będzie sto razy atrakcyjniejsze.

Post's attachments

SAM_8282.jpg 19.5 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

37

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Co chcecie od tej obudowy. Jest OK. Klawisze takie małe się ciężko drukuje, ładniejsze byłyby okrągłe. Komentarze "z plasteliny" są nie na miejscu, zdjęcia wydruków (a nawet wyprasek) w powiększeniu ZAWSZE wyglądają beznadziejnie, a w praktyce są OK. Ale nawiasem mówiąc w 230 stopniach ABS to nawet ciecz jest a nie plastelina.

Wzorniczo nie ma szału, ale źle też nie jest.

Co do płytki to ta płytka powstała 100 lat temu. A dokładnie 15(!) Pierwsze wzmianki o SIO2SD pochodzą z 2001r!

Także @Rufus, miej trochę szacunu dla pracy innych, również dla _naszego_ guru. Bez tego guru bylibyśmy w Cz. D.

Jako, że ta pytka jest dostępna jako open source, każdy może sobie ją zrobić, to i robi. Bez SIO2SD  też bylibyśmy w Cz. D. A znając JKZ (twórcę SIO2SD i jego oprogramowania) tak mogło by być.

-----------------------
Co prawda jest jescze interfejs Rastera, ale znacznie prostszy.

-----------------------
@Laborant, w standardowym podejściu jedna powierzchnia wydruku jest gładka. Jak szyba, na której jest drukowana. Jak chcesz tam takie skosy poumieszczać? Można też od drugiej strony, gładkie pod spód, ale wtedy nie mamy gładkiej górnej powierzchni, za to możemy w niej rzeźbić.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2015-11-18 21:21:51)

38

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Qbahusak:

drukujesz górę obudowy spodem do dołu na szybie. Czyli jakby do góry nogami. Na spodzie wychodzi płaska powierzchnia z otworem na wyświetlacz, która potem jest "górą".
Potem wyjmujesz ten element i odwracasz go do góry nogami, czyli tak naprawdę do pozycji, w której robione były zdjęcia obudowy i w której jest użytkowany. Wkładasz znowu go do drukarki w tej pozycji, pozycjonujesz i dodrukowujesz na tej płaskiej powierzchni kolejne warstwy - ukosy i embosowane logo.

Wydruk jakby dwuetapowy.

39

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Wydruk był z PLA (nie ABS) a to ma jeszcze niższe temperatury druku.

laborant napisał/a:

Qbahusak:

drukujesz górę obudowy spodem do dołu na szybie. Czyli jakby do góry nogami. Na spodzie wychodzi płaska powierzchnia z otworem na wyświetlacz, która potem jest "górą".
Potem wyjmujesz ten element i odwracasz go do góry nogami, czyli tak naprawdę do pozycji, w której robione były zdjęcia obudowy i w której jest użytkowany. Wkładasz znowu go do drukarki w tej pozycji, pozycjonujesz i dodrukowujesz na tej płaskiej powierzchni kolejne warstwy - ukosy i embosowane logo.

Wydruk jakby dwuetapowy.

Kolega nie wie o czym pisze. Jak wspomniał Kolega qbahusak wydruk jest z jednej strony gładki bo jest na szybie. To jednak nie jest istotne. Ważniejsze jest to że pierwsza warstwa musi się porządnie przykleić. Nie tylko szyba jest używana do przyklejania się wydruku, ale również taśma malarska, kapton czy różnej maści podkładki.

Przechodząc do meritum jak Kolega ma zamiar taki wydruk ponownie przykleić? W żaden sposób nie jest to możliwe zwłaszcza że druga strona (góra) jest bardzo niejednolita (chropowata). Do tego dochodzi bardzo precyzyjne określenie wysokości. 0,1mm za nisko i dysza będzie ryła. 0,1mm za wysoko i się nie będzie przyklejać. Dla tych co nie wiedzą jej temperatura to ponad 200*C. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać co się stanie wtedy z wydrukiem?

Zanim ktoś wpadnie na genialny pomysł proszę wcześniej zapoznać się z tematem druku 3d.

Istnieje możliwość dodrukowania napisów czy emblematów i przyklejenia na górę obudowy.

40

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Dla chcącego nic trudnego. Jeśli nie da się dodrukować to
chwila pomyślunku i robimy inaczej.

Proszę, oto przepis:

drukujesz spód obudowy cały. Masz jedną powierzchnię gładką jak lustro.  Robisz drugi element w postaci płytki - drukujesz emboss i ukosy. Płytka jest na lustrze, więc spód jest idealnie gładki.

Smarujesz rozpuszczalnikiem lub klejem cienko obie gładkie powierzchnie, po czym dociskasz je do siebie. Zlewa się to w jedną całość. Ja tu nie widzę nic trudnego, poza sztucznymi problemami, które wymyślasz i piętrzysz.

Proste? :)

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-11-18 22:49:54)

41

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Problemem nie jest to że piętrzę problemy ale cena. Dasz za taką obudowę 100 zł? Za mniej mi się nie opłaca tego robić.

42

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Nie mam nic do obudowy ... ale zróbmy demo ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

43

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Skleić górę z dołem można już samodzielnie. Ja myślę, że jak obudowa była za 35 zeta, to płytka z embosem i ukosami jest warta powiedzmy połowę tej całości za materiał i czas pracy maszyny - wyjdzie więc łącznie około 52,5 PLN. Dajmy więc nawet te 60zł i to by była sensowna cena proporcjonalna, bazująca na cenie pierwotnego projektu.

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-11-18 22:58:40)

44

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

syscall napisał/a:

PR Rufusa nie rozni sie PRu Lotharka kiedy tutaj zaczynal


tak..10 lat temu

aczkolwiek nie pamietam prywatnych wycieczek do kogokolwiek..

ps. szczegolnie do pracoholików, z zamiłowaniem do 8bit, dobrej wodki i sztuk walki...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

45

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Myślę, że zamiłowanie do sztuk walki może mieć pewien wpływ na PR :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-11-19 04:53:45)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

46

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Ale tylko POZYTYWNY.

Każda _sztuka_ walki uczy, jak szanować i doceniać przeciwnika.
I każda mówi, że jak nie doceniasz przeciwnika, to już przegrałeś.

A patent ze sklejaniem jest dość powszechnie stosowany, jednak głównie jako ostateczność.

O. Teraz załapałem, o co chodzi.
@laborant, chodzi Ci o to, że na połowę gładkiej powierzchni naklejasz "fakturę żeberek" i doklejasz wypukły napis, a reszta pozostaje gładka...

Wierz mi, nie będzie to estetyczne.

Lepiej (wizualnie) jest wydrukować w jednym przebiegu wszystko, gładkim do spodu, tylko w dobrej jakości i ustawić spowolniony wydruk ostatniej warstwy.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2015-11-24 18:13:52)

47

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Częściowo o to mi chodziło. Drukujesz obudowę tak jak jest. Do tego drukujesz osobny element - litą płytkę - no nie wiem, grubości powiedzmy 1mm i na niej kolejne warstwy ozdobne - emboss z logiem i żeberka. To jest cała jednolita płyta o wielkości góry obudowy i ma tylko i wyłącznie otwór pod wyświetlacz, oraz motywy ozdobne. Nazwijmy to po samochodziarsku grill, ale lity. Nie jakieś detale luzem, paski, czy napisy. Potem sklejasz obudowę z płytką, gładkimi stronami, które były na szkle (czyli w czasie wydruku spodami). Wychodzi ozdobiona obudowa z odpowiednio grubszą górą.

I teraz: jak ktoś chce bez ozdób, to ma za 35 PLN, a jak chce dokleić grill, to stosownie więcej. I jest dwa w jednym, budowa modułowa.

BTW. Dalej zastanawiam się nad możliwością późniejszego dodruku na plastikowej płaszczyźnie (na gładkiej powierzchni 1 warstwy, tej, która dotykała szkła w pierwszej fazie druku). Kłopot z powtórnym pozycjonowaniem elementu z żądaną dokładnością 0,1mm - powinno dać się uzyskać taką dokładność w domowych warunkach używając suwmiarki (oś x,y), szczelinomierza (z) i choćby plasteliny dla zafiksowania położenia elementu na czas druku. Zależnie od kształtu samej drukarki będzie to łatwiejsze lub trudniejsze, ale sądzę, że osiągalne. Wykonując narzędzie pomocnicze z liniałami regulowanymi śrubowo można by mieć coś w rodzaju stolika pozycjonującego o dużej dokładności i powtarzalności ustawień - do druku masowego. 

4 pomiary suwmiarką i 4 szczelinomierzem (minimum) powinny umożliwić powtórne ręczne spozycjonowanie elementu z dokładnością do 0,1mm pod głowicą i dodruk. Zakładając, że po tych zabiegach głowica będzie na właściwej wysokości, to kolejne warstwy gorącego plastiku wtopią się w gładką powierzchnię uprzednio wydrukowanego elementu, tworząc litą całość.

Czasochłonne, ale sądzę, że możliwe do wykonania z - po iluś próbach i dopracowaniu technologii - akceptowalną jakością.

Zaznaczam, że teoretyzuję, bo nie mam drukarki by to sprawdzić, ale na logikę nie widzę istotnych przeszkód.

48

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Jest coś takiego jak drukarka z dwoma, trzema czy czterema ekstruderami, więc da się na raz drukować w odpowiednio dwóch, trzech czy czterech kolorach.
Niestety mam drukarkę z jednym ekstruderem :(

49

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

lotharek napisał/a:

aczkolwiek nie pamietam prywatnych wycieczek do kogokolwiek..

Ja nie widze w tym watku zadnych osobistych wycieczek, no ale moze jestem malo wrazliwy ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

50

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

qbahusak napisał/a:

Ale tylko POZYTYWNY.

Każda _sztuka_ walki uczy, jak szanować i doceniać przeciwnika.
I każda mówi, że jak nie doceniasz przeciwnika, to już przegrałeś.

Ale ja o tym wiem - chodziło mi tu o PR, czy szacunek ze strony innych :) Wiedząc, że jesteś miłośnikiem sztuk walki będą odpowiednio łagodzić swoje opinie - dla własnego dobra :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem