Temat: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Mam na karcie katalog ATARI, mam SIO2SD.BIN - plik do upgrade'u z karty (nie "all"). Wchodze do config menu, potem shift+k3 (upgrade) i wyskakuje mi komunikat "firmware update not available". Probowalem z roznymi wersjami firmware, to samo. Karta 8 GB, plik SIO2SD.BIN jest oczywiscie na roocie. Co z tym zrobic?

Obecnie mam wersje 3.1 (wydaje mi sie, choc nie jestem pewnien, ze zaraz po zakupie zrobilem upgrade firmware, chyba do wersji rc2, ale nie jestem pewien, bo SIO2SD pokazuje tylko 3.1). Pisalem juz do Lotharka (urzadzenie jego) ale nie wie co z tym zrobic. Wszystko inne z karty dziala (loader, gry, etc.). Wychodzi n to ze urzadzenie nie widzi sio2sd.bin, bo taki sam komunikat jest jak tego pliku w ogole na karcie nie ma.

Z góry dzieki za pomoc!

EDIT: Problem rozwiązany - znalazłem kartę 2 GB, z niej działa!

Ostatnio edytowany przez kris2222 (2015-09-06 20:40:04)

2

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Tak na przyszłość.....

W celu uproszczenia codu softu, do upgrade/downgrade używamy tego samego typu karty (SD lub SDHC)... tak to tłumaczył Acid.

3

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Czy mógłbyś dokładniej to wyjaśnić?

4

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

To chyba jest tak:
Update firmware-u za pomocą karty pamięci nie obejmuje wszystkiego (stąd 2 pliki binarne: sio2sd.bin i sio2sd_all.bin).
Ten drugi (większy) plik wgrywamy za pomocą programatora i wtedy aktualizujemy całość.
Po takim przeprogramowaniu SIO2SD (do aktualnej wersji) można używać kart SDHC również do aktualizacji firmware-u.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

5

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

hmmm. A tak dla przeciętnego usera?
A to nie chodzi o to:
Wspierane typy kart pamięci:

    wers. <= 2.5 : MMC/SDSC

    wers. >= 3.0 : MMC/SDSC/SDHC (oraz prawdopodobnie SDXC pod warunkiem sformatowania na FAT32)

6

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Jedno nie kłóci się z drugim.
Mnie chodziło o to, że aktualizując firmware za pomocą karty SD, aktualizujemy tylko jego część
(bootloader, zawierający kod do aktualizacji firmware-u nie jest w tym procesie aktualizowany).
Robi się tak, żeby urządzenie nie umarło, jeśli wydarzy się błąd w trakcie update-u.
Żeby zaktualizować bootloader musimy użyć zewnętrznego programatora.
Możliwa jest więc konfiguracja: najnowszy firmware wgrany za pomocą karty SD + starsza wersja bootloadera (nie wspierająca kart SDHC).

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

7

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

pajero napisał/a:

W celu uproszczenia codu softu, do upgrade/downgrade używamy tego samego typu karty (SD lub SDHC)... tak to tłumaczył Acid.

Wypowiedziałby się może Acid, acz..  wg mnie bootloader wgrywając coś z SDHC zostawia sobie ustawienia tej karty na później.... i potem już upgrade można robić tylko z tego typu karty. Nie mam najnowszych źródeł softu więc to tylko teoria.

8

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Aha, czyli to nic pewnego z tymi kartami SD i SDHC.

9

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Nowe sio2sd od Lotharka, które podejrzewam, że jest programowane "fabrycznie" programatorem też nie upgradowuje się z karty SDHC i musiałem to robić z 2 gigowej karty SD.

10

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Ale Lotharek programuje wsadem bodajże 2.5, który nie obsługuje SDHC.

11

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

hmm..nic mi o tym nie wiadomo..3.1

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

To źle przeczytałem.
A może z 3.5 mi się pomyliło? Że nie ono.
Zwracam honor.

13

Odp: SIO2SD - problem z upgradem firmware - "firmware update not available"

Sio2SD od Lotharka ma najnowszy firmware i obsługuje karty SDHC bez najmniejszego problemu. Jednak próba zmiany oprogramowania z karty SDHC nigdy mi się nie udała, za to z karty SD upgrade działa.