1

Temat: Windows 7 i wifi

Chcąc być na czasie w końcu zmieniłem Windows XP na 7, podczas instalacji byłem pozytywnie zaskoczony że system wykrył moją kartę WiFi na PCI, jednak radość długo nie trwała, raz działa, raz brak dostępu do internetu, raz ograniczona łączność, jak mu się podoba, stery najnowsze, pod linuxem jak to w zwyczaju, śmiga jak ta lala, sieć na 100% sprawna bo łączą się z nią 2 urządzenia na androidzie, 2 laptopy ojca również na Win 7, mój komp na linuxie i zero problemów, jedynie mój komp pod windą 7 strzela fochy, pod XP nie było problemów, gooooooglowałem, nic nie pomogło, czasami wyłączenie urządzenie w menedżerze i ponowne włączenie pomaga, czasami nie, tak samo rozłączenie z siecią, nie mam już pomysłów, ktoś coś?!

P.S. Zapomniałem dodać, IP ustawiane na sztywno czy nie, router też wałkowany na milion sposobów i też dupa, urządzenie Pentagramu na układzie RTL8185

Ostatnio edytowany przez Iron (2015-07-03 16:11:37)

2

Odp: Windows 7 i wifi

Czyżby WPA2 z AES? Tak jak WPA2 Enterprise (802.11x) chodzi pod Windowsem jak pijany zając, a czasem to nawet wcale.

Sugeruję wymienić system operacyjny na jakikolwiek inny spoza rodziny Windows, by uniknąć sobie w przyszłości bólu i cierpienia. :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

3

Odp: Windows 7 i wifi

We właściwościach karty sieciowej sprawdzić czy:
- parametry szerokości kanału uwzględniają  40MHz czy tylko 20MHz. 40MHz nie zawsze działa.
- czy wyłączenie "pozwalaj Windows wyłączać urządzenie w celu oszczędnosci" coś poprawi.
- Jeżeli sieć jest na 2.4GHz, to najlepiej wyłączyc SinyZąbek jeśli jest niepotrzebny.

4

Odp: Windows 7 i wifi

Jak karta umie N, to w przypadku gdy jakiekolwiek urzadzenie nie-N bedzie w sieci, to bedzie czkawka.(tzn N sie i tak nie zestawi ale karta glupieje)  Mialem taki problem, pomoglo wymuszenie w opcjach drivera trybu B/G i wylaczenie PowerManagement dla wifi.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

5

Odp: Windows 7 i wifi

WIFI: powinni tego zabronić :). Niby fajne, niby działa, ale są miejsca, gdzie jest 150 kompów, 70 telefonów i 30 różnych sieci... po 5 na każdym kanale. Tam zaczynają się już cuda. Resetujące się samoczynnie Mikrotiki, jak pojawi się skrzaczone urządzenie N, zamarzające bez sensownej przyczyny na parę minut ufa (Uni-fi AP). Częsta niemożność uzyskania połączenia, mimo prawidłowych ustawień. Koszmar. Ja dziwię się, że w ogóle ta technologia choć trochę działa, uwzględniając te zwały siejących zakłócenia chińskich routerów po 40zł.  Ale potwierdzam, wyłączenie całkiem standardu N gdzieniegdzie pomaga.

6

Odp: Windows 7 i wifi

skrzyp napisał/a:

Czyżby WPA2 z AES? Tak jak WPA2 Enterprise (802.11x) chodzi pod Windowsem jak pijany zając, a czasem to nawet wcale.

Masz jakieś dowody? Badania na reprezentatywnej próbce, czy tylko Tobie dwa razy nie zadziałało? Nigdy nie miałem problemów z WPA2/AES od kilku lat w Windows Vista, 7 i 8, zarówno w domu (blok z miliardem sieci), jak i kilku innych miejscach.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Windows 7 i wifi

Ja tam nie wiem jak w Win7, ale miałem zonka po upgradzie z 8 na 8.1 i wjeb... mi sieć. Okazało się, że 8.1 nie ma WPA :>

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

8

Odp: Windows 7 i wifi

Zapomniałem dodać że na tym kompie stoi Linux Mint i Windows 7, pod Linuxem jak to pod Linuxem zero problemów, przełączyłem router na B/G bez N, oszczędzanie energii ble ble czy jak to się tam zwie też wyłączone, router ustawiony tylko na 20Mhz, dalej za przeproszenie p****

P.S. Używam WEP bo mój wspaniały smartfon LG zawiesza perfidnie router jeśli jest sieć otwarta WPA etc., tylko na WEP nic się nie pier....

Ostatnio edytowany przez Iron (2015-07-04 08:28:32)

9

Odp: Windows 7 i wifi

U mnie dobrze śmigało wszystko oprócz jednego Androida, na którym co chwilę trzeba było włączać i wyłączać WiFi.

Pomogła wymiana jednego chińskiego routera za 50 zł na drugi chiński router za 50 zł.

10

Odp: Windows 7 i wifi

Iron napisał/a:

przełączyłem router na B/G bez N

Problem jest na kompie a nie w ruterze. Karte (sterownik windowsowy) masz przełączyć.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021