Temat: [K] Kupię konsole Atari 7800

Chciałbym nabyć za rozsądne pieniążki konsole Atari 7800...
Prosiłbym też o poradę co najlepiej do tego cudeńka mieć/dokupić... z czym to najbardziej smakuje

Przyznam szczerze że interesują mnie najbardziej gry wydane w wersji pod tą konsole... czy jest jakiś jeden cart ..np 100 w 1 ??

.

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Żadna z dostępnych obecnie w sieci kompletnych kolekcji (GoodTools, No-Intro, TOSEC, trurip) ROM-ów dla tej konsoli takowego carta nie zawiera, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, iż ów zestaw nie istnieje. Zresztą nawet nie wydano na nią aż tylu gier - jest ich około 50, nie licząc tony rozmaitych homebrew.

Ostatnio edytowany przez cpt. Misumaru Tenchi (2015-06-10 14:52:57)

Sore wa chigau yo!
Emulation power forever!

3

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

a jak te 50 gier najlepiej "zdobyc" dla konsoli  ,  żeby nie kupować carta jednego za 100 zł na allegro ??

.

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Cały ROMset waży zaledwie kilka MB, więc mógłbym ci go wysłać choćby mailem lub wkleić tutaj jako załącznik do posta. :) Większy problem to zmuszenie konsoli do odczytania zawartych w nim obrazów - przypuszczam, że byłoby potrzebne coś takiego. Pytanie, czy poczciwy ProSystem nie będzie miał żadnych problemów z obsługą tego cudeńka... No ale z tym to już ci niestety wiele nie doradzę, bo sam korzystam z emulatora.

Ostatnio edytowany przez cpt. Misumaru Tenchi (2015-06-10 15:10:52)

Sore wa chigau yo!
Emulation power forever!

5

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

zastanawiam się nad tym
http://allegro.pl/atari-7800-zestaw-2-p … 03703.html

.

6

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

@Tenchi podeślij mi ta paczke :))  pawel[MAŁPA]zbydniowski[kropka]pl

.

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Mail wysłany.

Edit: ...ale się odbił od twoich zabezpieczeń. :( Zrobimy inaczej. Targaj. :)

Ostatnio edytowany przez cpt. Misumaru Tenchi (2015-06-10 15:30:10)

Sore wa chigau yo!
Emulation power forever!

8

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

dzięki już zassałem :))))

.

9

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Ja bym radził polować na carty. Da się niedrogo kupić na Allegro - 10-20zł od sztuki, trzeba tylko trochę cierpliwości. Karatekę wyjąłem za 7 zł, a Jinksa chyba za 5 czy 8. Pudełkowy w folii zresztą dość często się pojawia za małe pieniądze (20-30zł).

10

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

przeszedłem właśnie commando na MESSi-e   ( atari7800)   :)))   teraz to musze miec ta konsole na bank....dzięki Tnchi :)

.

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Owszem, to całkiem udana konwersja - właśnie dzięki niej zainteresowałem się tą platformą. Cała przyjemność po mojej stronie, polecam się na przyszłość. :)

Ostatnio edytowany przez cpt. Misumaru Tenchi (2015-06-10 18:39:46)

Sore wa chigau yo!
Emulation power forever!

12

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

W planach (niby na ten rok) jest Harmony 2 (inaczej Concerto), który umożliwiłby obsługę obrazów gier na prawdziwej konsoli. Zasada działania dokładnie taka sama jak w Harmony dla Atari VCS.
Kiedyś ktoś zrobił Cuttle Cart 2 ale dorwanie tego graniczy z cudem i z pewnością mocno uderzy po kieszeni. Raz widziałem to na ebay'u.
Przy kupnie cartów trzeba uważać na system PAL/NTSC bo nie jest tu tak kolorowo jak przy Jaguarze i spora część gier pójdzie tylko na jednym systemie. Faktycznie potrzeba tu dużo cierpliwości, ja zbieram od 2 lat i mam już ponad połowę kolekcji. Tu lista http://www.atari7800.org/7800list.htm

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Jednak jest tam jakaś składanka 32 in 1. Biorąc pod uwagę brak dumpa, albo musi być pierońsko rzadka, albo po prostu nikomu nie chciało się zaprzątać sobie nią głowy. Ciekawe jakie gry zawiera...

Sore wa chigau yo!
Emulation power forever!

14

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

To składanka 32 gier na Atari 2600, z którą 7800 jest zgodne w dół i chyba jest jej najwięcej na europejskim rynku. Stawiam na drugą ewentualność, choć faktycznie jest to dosyć dziwne. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Po co dumpować składanki, skoro to z czego się składają jest już zdumpowane?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Zazwyczaj grupy dumpujące robią to po prostu dla kompletności zestawu oraz żeby absolutnie wszystko, co kiedykolwiek się ukazało (w tym także rozmaite piraty i bootlegi), było zachowane w postaci cyfrowej kopii.
Dzięki Voy za wyjaśnienie - teraz już wiadomo, że obrazu tego carta trzeba szukać w secie do Atari 2600.

Ostatnio edytowany przez cpt. Misumaru Tenchi (2015-06-10 21:45:42)

Sore wa chigau yo!
Emulation power forever!

17

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

moi mili da się przerobić 7800 na svideo ???  jak tak , to kto to wogóle robi ?

.

18

Odp: [K] Kupię konsole Atari 7800

Pytałem 4 lata wcześniej: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=8599

A kupiłeś już konsolę? Bo rozważam pozbycie się jednej swojej w wersji NTSC.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.