1

Temat: UKMail i problem z dostawą

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą? Zakupiłem na allegro GX'a 4000. Wysyłka z UK na adres w Polsce. Otrzymałem numer przesyłki i czekałem... miesiąc. Przesyłka wróciła do sprzedawcy, podobno nie została przez nikogo odebrana.
Sprzedawca został obciążony kosztami. Oczywiście ja nic nie odebrałem bo nic nie było do odebrania, nie było kuriera ani listonosza z przesyłką z zagranicy, awizo też nie. Pytałem na poczcie - nic nie wiedzieli.
Jak to w ogóle możliwe? Z kim współpracuje UKMail w Polsce?

Kupuję trochę gratów (także z zagranicy) i nigdy nie było problemu z przesyłką.

Odp: UKMail i problem z dostawą

Po pierwsze, zamawiaj przesyłkę ze śledzeniem i śledź. W śledzeniu powinny byc próby doręczenia - jak Cię nie moga znaleźć to dzwoń i interweniuj. Ja tak miałem z przesyłką z niemiec że wróciła do nadawcy (bo firma spedycyjna nie potrafiła znaleźć mojego adresu niby). Za drugim razem też pierwsza próba doręczenia była niby nieudana, dopiero jak tam do nich zadzwoniłem i ich poustawiałem, to udało się im mnie znaleźć.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: UKMail i problem z dostawą

Z Wikipedii wynika, że UK Mail działa tylko na terenie Wielkiej Brytanii, to by wyjaśniało, dlaczego nie dostarczyli paczki do Polski...

4

Odp: UKMail i problem z dostawą

Wpółpracują z GLSem, a kurierzy GLS mają w nosie, nawet awizo im się nie chce wypisać. Miałem podobny przypadek.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: UKMail i problem z dostawą

Adam, śledziłem. Były jedynie wpisy collected, delayed, out for delivery i delivered (nie do mnie). Ani słowa o próbach doręczenia. Musiałoby być chociaż delivery attempted.
https://www.ukmail.com/docs/default-sou … f?sfvrsn=4

Bluki, z tego co widzę wysyłają na cały świat. To informacje z ich strony.

Duddie, to ciekawa informacja. Kurier powinien był jednak trafić bo zawsze ktoś w domu jest. Nigdy nie miało miejsca niedoręczenie. Ok, nie miał do mnie numeru telefonu (sprzedawca nie umieścił) ale come on, nie mieszkam w lesie w szałasie więc powinien adres namierzyć :)

Edit:

Po wpisaniu numeru przesyłki UKMail na stronie GLS, nie ma takiego w ich bazie.

Ostatnio edytowany przez stRing (2015-04-26 21:15:18)

6

Odp: UKMail i problem z dostawą

Jeśli nie ma śladu w Polsce, to do jakiego kraju paczka poszła? Może sprzedawca coś pokręcił.

7

Odp: UKMail i problem z dostawą

Może wysłali do Holland zamiast do Poland? :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

8

Odp: UKMail i problem z dostawą

@skrzyp: a sprawdź no robaczku, jak jest Holandia po angielsku :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: UKMail i problem z dostawą

wieczor napisał/a:

jak jest Holandia

Luźne skojarzenie:

"Audiencja przeciągnęła się nad miarę, na koniec stała się dla Forgella kłopotliwą i trudną, bo wesołość poczynała ogarniać obecnych. Coraz to częściej padało jakieś słowo, jakieś szyderstwo to z ust Zagłoby, to z innych, po którym przytłumione śmiechy odzywały się w sali. Spostrzegł wreszcie Forgell, że trzeba ostatecznych chwycić się sposobów, więc i rozwinął pergamin z pieczęciami, który trzymał w ręku, a na który nikt dotąd nie zwracał uwagi, i powstawszy rzekł uroczystym, dobitnym głosem:

- Za otwarcie bram twierdzy jego królewska mość (tu znów długo wymieniał tytuły) ofiaruje waszej książęcej mości województwo lubelskie w dziedziczne władanie!

Zdumieli się słysząc to wszyscy, zdumiał się na chwilę i pan starosta. Już Forgell począł toczyć tryumfującym wzrokiem dokoła, gdy nagle wśród ciszy głuchej ozwał się po polsku do starosty stojący tuż za nim pan Zagłoba:

- Ofiaruj, wasza dostojność, królowi szwedzkiemu w zamian Niderlandy.

Pan starosta nie namyślał się długo, uderzył się rękoma w boki i palnął na całą salę po łacinie:

- A ja ofiaruję jego szwedzkiej jasności Niderlandy!"

MSPANC ;)

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: UKMail i problem z dostawą

wieczor napisał/a:

@skrzyp: a sprawdź no robaczku, jak jest Holandia po angielsku :)

Ja wiem, ale to był tylko biedny przykład :>

.: miejsce na twoją reklamę :.

11

Odp: UKMail i problem z dostawą

Spoko, nie byłaby to pierwsza taka pomyłka. Jakiś czas temu ktoś ją również popełnił, wie o kim mówię, a nie będę upubliczniał ;) Wówczas próbował wybrnąć zgrabnie wykazując, że Holland istnieje i jest tam gdzie trzeba ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Holland

Wracając do tematu - dziki kraj w którym mieszkam, nauczył mnie aby wszystkie przesyłki zamawiać jako polecone i prosić o numer po wysłaniu. Czasem jest to jedyna metoda aby się dowiedzieć, że przesyłka doszła i czeka na odbiór - listonosze nie dość, że ich nie biorą, to czasem się nie fatygują aby wypełnić awizo (tudzież pieprzną je gdzieś w kącie gdzie oczywiście zaginie). Ale co się dziwić jak w XXI wieku Irlandia przygotowuje się (!) do wprowadzenia kodów pocztowych :D To tak jakby ktoś chciał narzekać na Pocztę Polską  ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: UKMail i problem z dostawą

stRing napisał/a:

Kupuję trochę gratów (także z zagranicy) i nigdy nie było problemu z przesyłką.

A z SIO2BT?
Sledzenie przesylki pokazalo kilka prob doreczenia, a u Ciebie nikogo nie bylo, ani nie dostales zadnego awiza.
Skonczylo sie dobrze, bo sam poszedles na poczte :)
Cos ta Twoja poczta chyba nawala...

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

13

Odp: UKMail i problem z dostawą

No tak :) o tym już zapomniałem. Ale to szło z Niemiec i przez Pocztę Polską, gdzie można było monitorować, ewentualnie pójść i zapytać. Z UKMail to już nie jest takie proste, jak pokazało życie.