Temat: BBC Micro B dla początkujących

Może ktoś z forumowiczów posiada takowy sprzęt? Jak zacząć z tym działać? Gdzie kupić MMC turbo z przygotowaną do działania kartą? A może na początek popróbować ładować jakieś gierki w MP3/wav. Za wszelkie info będę wdzięczny.

2

Odp: BBC Micro B dla początkujących

ravenax28 napisał/a:

Może ktoś z forumowiczów posiada takowy sprzęt? Jak zacząć z tym działać? Gdzie kupić MMC turbo z przygotowaną do działania kartą? ....

Widze, ze kolega kupil ten BBC Micro Model B 32k którego aukcja skoczyla sie 26 kwietnia czyli wczoraj.
Spod znaku żołędzia mam cztery komputerki:
- Electron
- BBC Micro model B 32k
- BBC Master 128 + karta sprzetowa z procesorem 80186
- BBC Master Compact
Oprocz tego mam oryginalny monitor, który byl sprzedawany z Master Compact System , dwie stacje FDD 5.25 cala do BBC Master 128  oraz sporo dyskietek 5.25'' z programami na te komputerki no i na dyskietkach  3,5 ''.
Jak w koncu dojdzie do mnie Turbo MMC to sie pochwale.
Turbo MMC mam obiecane od kolegi z U.K., i czekam cierpliwie.
W Polsce najprawdopodobniej nikt sie tym nie zajmuje, mam na mysli turbo mmc.
W tych komputerkach bylo fajne to ze programy np. narzędziowe mozna zaprogramować w EPROM-ie, po włożeniu do gniazda na  płycie , a potem  z tego epromu je uruchamiać.

Ostatnio edytowany przez JLS (2015-04-28 06:26:15)

3

Odp: BBC Micro B dla początkujących

Też mam Master Compact złożony z dwóch konsol, bo jedną ktoś spalił, ale Epromy ocalały i kilka innych scalaków. Mam więc jeden kompletny z dwoma flopkami 3,5" i zasilaczem w oryginalnej budzie, ale leży, bo nie wiem jak tego używać. Parę czerstwych gierek nie zachęca do działania. Jakiś eprom dodatkowy też jest, może nawet dwa.

4

Odp: BBC Micro B dla początkujących

Zgadza się. To ja wyrwałem to bbc na allegro :) Ciekawe, czy zadziała, bo opis zawierał groźny wyraz "nietestowany". Cena ostateczna wyszła atrakcyjnie, bo i kabel AV i kabelek do magnetofonu. Jak sprzęt zadziała, to również będę szukał mmc turbo i może ktoś z forum pomoże mi w zakupie w UK, bo tylko tam jest możliwość zdobycia tego interface.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2015-04-27 20:51:43)