1

Temat: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Witam,

mimo tego ze dokladnie przejrzalem dokmentacje to jednak mam problem z odpowiednia konfiguracja ST-GUIDE albo hypview do przegladania plikow HYP. Chce to sobie ustawic pod MiNTem 1.19 z Xaaesem i desktopem jako Thing.

ST-guide jest na dysku c:\ a pelna sciezka to

C:\UTIL\ST-GUIDE\ST-GUIDE.APP

albo Hypvie

C:\UTILITY\HYPVIEW\HYP_VIEW.APP

Chodzi mi o to ze w wielu programach nacisniecie klawiasza help powinno wywolac HYP, Pliki umieszczam na dysku C:\GUIDES\

Prosze o pomoc gdzie co i jak poustawiac, zmienna srodowiskowa czy jako ACC uruchamiac ST-guide

Pozdro

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-02-03 23:33:20)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

A nie musisz czasem ustawić dodatkowej zmiennej środowiskowej ST-GUIDE (jeśli dobrze pamiętam)?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Musi, musi. Tu ma przykład jak to ustawić:

http://wiki.sparemint.org/index.php/XaAES#Programs

4

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Witam,

jesli dobrze was zrozumial i wyczytalem w infie od jurego to wystarczy ze np w pliku mint.cnf ustawie zmienna

setenv ST-GUIDE u:\C\UTIL\ST-GUIDE\ST-GUIDE.APP

i tyle, na 99% tak wczoraj ustawilem ale nadal dostawalem inforamcje po kliknieciu np klawisze HELP nie moge otworzyc thing.hyp

w pliku xaaes.cnf jest jeszcze zmienna helpserver i tam wskazuje mi np na Hypview, jak jet roznica ?

w odnosniku ktory podal mi jury jest tam odnosnik do helpserver = HYP,ST-GUIDE,c:\st-guide.acc
czyli bezposrednio do acc, z tego mozna odczytac ze jest st-guide ladowane w akcesorium
Ponadto w zakladce aplikacje w thingu mam ustawione zeby np po kliknieciu w desktopie na plik HYP otwieral mi go w HYpview, tam tez jest cos takiego jak environmenet

wieczorem dokladnie moge wam podeslac jak to mam po ustawiane i jakie so efekty nacisniecia klawisza HELP w roznych aplikacjach

Ponadto czy gdzies nie trzeba podac tez sciezki ze wszystkie pliki HYP mam zgromadzone na C:\GUIDES\

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Witam,

przesylam dokladnie jak mam poustawiona zmienne srodowiskowe i efekty jak nacisne klawisz HELP

W pliku MINT.CNF mam ustawiona

setenv ST-GUIDE=u:/c/util/st-guide/st-guide.app

natomiast w xaaes.cnf mam cos takiego

helpserver =HYP,ST-GUIDE,c:\util\st-guide\st-guide.app

ponadto w Thingu w zakladce Extra Applications ustawilem do St-guide aby otwieraj pliki HYP jak dwukretnie klikne w Thingu

Efekt nacisniecia klawisza HELP jest nastepujacy na biurku Thing pojawia sie komuniakt
"ST-GUIDE is not installed"
w edytorze QED natomiast pisze ST-GUIDE:<qed.hyp> could not be opened
natomiast w Litchi czy w Trollu tez komunikat ze nie znalazl ST-GUIDE, wniosek jest taki ze jednak nie jest zainstalowany

Ponadto nie laduje ST-guide w ACC oraz napewno wszystkie te HYP sa w na dysku C:\GUIDES\

Jakies sugestie ?

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-02-04 20:55:37)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Pierwsza, to zamiast ST-Guide użyj HYP-View.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Kroll napisał/a:

Ponadto nie laduje ST-guide w ACC oraz napewno wszystkie te HYP sa w na dysku C:\GUIDES\

Hmm, co znaczy "nie ładuje ST-guide w ACC"? Znaczy się w ogóle to acc st-guide'owe nie montuje się w systemie? Jeśli tak, to tu zapewne byłby pierwszy problem.
Rozumiem, że takich podstaw jak to że *.acc musi być bezpośrednio na partycji boot'ującej nie zapomniałeś? Jeśli nie, to jeśli nie ma jakiegoś  komunikatu błędu przy próbie załadowania tego acc przy uruchamianiu systemu ( zapewne jeśli jest komunikat, to musisz być szybki przy odczytywaniu ;) ) to jedynym rozsądnym wytłumaczeniem jest lipne stguide.acc.
Druga sprawa, to nawet jak to acc już się zamontuje w systemie, to pozostaje jeszcze kwestia tych hyp'ow na c:\guides. Nie mam stguide pod ręką ( ani w sumie nigdy nie ustawiałem go w ten sposób przez przycisk Help ) ale pewnie gdzieś tam jest jakiś plik konfiguracyjny gdzie musisz tą ścieżkę podać.

Ostatnio edytowany przez jury (2015-02-04 22:30:21)

8

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Jury:


nieladuje st-guide.acc rozumialem ze poprostu nie mam w xbocie go ustawionego do uruchamiania podczas statu systemu, bo jesli ustawiam zmienna srodowiskowa to myslalem ze nie potrzeba go ladowac w akcesoriach.

AdamK: rozumiem ze wystarczy ze podmienie st-guide.app nahyp_view.app w zmiennych srodowiskowych

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Edit: dobra, nieważne, chyba przekombinowałem :)

Ostatnio edytowany przez jury (2015-02-04 22:55:38)

10

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Jury:
jak go ustawie w xbocie zeby ladowal to oczywiscie wtedy go mam w akcesoriach, ale chyba zeby to dzialalo to nie jest wymagane ladowanie do akcesoriow, tym bardziej ze AdamK poleca uzywaie HYP_View, zreszta on mi sie bardziej podoba i zamierzam pozmieniac teraz na Hyp view

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

11

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

WItam,

pisze bo moze sie komus przydac.
Wlasnie dzieki autorowi np programu Litchi, zostal rozwiazany problem konfiguracji wystarczy w pliku np xaaes.cnf dodac linie

setenv STGUIDE C:\UTILITY\HYPVIEW\HYP_VIEW.APP

i to wystarczy, nie potrzeba uruchamiac w akcesorium i nacisniecie klawisza HELP powoduje bezposrednie uruchomienie pliku HYP

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Takie pytanko z ciekawości. A ten katalog z wszystkimi hyp'ami to gdzie się konfiguruje? No chyba, że przeglądarka hyp'ów jednak inaczej się dostaje do danego hyp'a?

13

Odp: ST-GUIDE konfigurajca pod Mintem

Jury:

W przypadku Hyp View ktorego uzywam to masz plik HYP_VIEW.CFG gdzie ustawiasz sciezke np C:\Guides

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE