26

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Nie +2A tylko +2 bez literek. Szary. +2A i +2B są czarne. Na zdjęciach z niejasną kolorystyką (bo czasem trudno stwierdzić czy to ciemne szare czy czarne dobrze oświetlone) najłatwiej +2 poznać po tym, że symbole klawiszy magnetofonu są NA NICH, w następnych modelach są NAD nimi.

Jest postrzegany jako najlepszy do dem, gdyż pewna ilość dem bazuje na specyficznych timingach układu ULA, który w późniejszych został zastąpiony układem ASIC. Teoretycznie w pełni kompatybilnym, jednak mającym trochę inne timingi co powoduje, że pewne efekty muszą być dla niego zaimplementowane osobno, uwzględniając je (np. te na ramkach, Spectrum nie ma DLI), czego oczywiście prawie nikt nie robi (chociaż parę dem doczekało się osobnych wersji) a jako standard przyjmuje się ULA właśnie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

27

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Uuu a tego nie wiedziałem: Ja ogólnie szukam sprzętu do grania. Zawsze chciałem sprawdzić te mitycznie wyraźnie grafiki na Speccym. Szczegółowe postacie etc. Dla większej wczówki będę grał na monitorze - GreenColor ;)
ps. czy ktoś podłączał inne kompy do tego zielonego monitora od Amstrada ?

ps.2 - do jakiego monitora podłaczyć Elwro 800 jr - mam na stanie wersję nauczycielska z 2 stacjami 5,25 i drukarka, ale nie wiem pod co to podłączyć.

Ostatnio edytowany przez Hospes (2015-01-15 12:23:53)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

28

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

@wieczor: no i to jest to, o czym ja wiem. Dlatego się zdziwiłem, że +2A ma być niby lepszy.
@Hospes: Ten monitor Amstrada ma na jednym z pinów sygnał Composite, więc da się podłączyć teoretycznie wszystko, co ma ten sygnał.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

29

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

@Duddie: Fotki pstryknę jutro jak będę w "Secret room" w biurze. /pokój z kompami retro, który każdy kosztował max 20 zł - czyli wersja dla żony :)/
Teraz siedzę i reanimuje Serwera Dedyka, jeb%^%^%y OVH nie polecam. Po 10 latach taki numer... Ale do rzeczy...
Mamy czyścic styropiana bo taki szarawy jest? Ale bez ubytków i ładny. Obwoluta papierowa też jest, niestety troche styrana po tylu latach. Na Timexie była jakaś folia naklejona, także klawisze i podpisy ładnie zachowane, poza kierunkami, ktoś widać że tylko grał;)
Od zasilacza dorabiany jest styk do Timexa, to robiłem już we własnym zakresie bo stary wydawał się nie kontaktować po tylu latach. Jak chcesz stary wtyk też mam, będę mogł podesłać jak jesteś purystom sprzętowym;) Sam trzymam wymontowane stare TOSy z Megi;)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

30

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Zrób tak jak jest.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Hospesa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

32

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Zastanawia mnie nagminne tutaj łamanie Zasady 6 Regulaminu i to również przez Moderatora ;)
Dely, Miker - da radę jakiś ruch offtopów  we właściwe miejsce?

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.