Temat: Martwe Atari 600XL

Witam,
po dwóch (udanych) reanimacjach 800xl-ek próbuje pozbierać do kupy ładny egzemplarz 600xl.  Niestety nie mogę sobie poradzić :(
Objawy:
Po włączeniu czarny ekran (tak samo na RF i na Monitor). Od czasu do czasu po włączeniu pojawiają się ukośne białe pasy. Nie wydaje żadnych dźwieków. Poza tym dotykając układ CD4050BCN na ekranie pojawiaja się na chwile białe pionowe pasy.
Co udało sie sprawdzić:
Zasilacz, układy ANTIC, GTIA, 6502, POKEY sa sprawne (włożone do sprawnej płyty 800XL i uruchomione).

I tu się kończą moje pomysły. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie lub pomoc bezpośrednią od osób z Wrocławia lub okolic.

Z góry dziękuję i korzystając z okazji życzę wszystkim wielu odratowanych Atarynek w 2015 roku!

2

Odp: Martwe Atari 600XL

Sprawdź jeszcze ram, MMU oraz rom z systemem. Te układy lubią się częściej wysypywać od tych, które sprawdziłeś.
Z ramem możesz mieć problem, bo nie przełożysz go do 800XL, by sprawdzić czy działa. Zawsze można na szybko wrzucić do tej 600XL kości z jakiegoś XE.

W razie czego służę ewentualną pomocą we Wrocku (Wojnów).

3

Odp: Martwe Atari 600XL

Możesz też wyjąć BASIC, bez tej kości komputer się uruchomi (jeżeli to ona), ale jak napisał pasiu - w pierwszej kolejności RAM i MMU.

4

Odp: Martwe Atari 600XL

Mały update:
wylutowałem MMU z padniętej 800xl i nadal nie działa (niestety nie wiem, czy to MMU jest ok). pozostał RAM...w środę będę miał kostki, to sie okaże.
Póki co dziękuje za pomoc i "do poczytania" w środę.

5

Odp: Martwe Atari 600XL

zacznij od podstaw - masz 1,7xxMHZ na 39 pinie cpu ?

pozniej ram

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: Martwe Atari 600XL

Miałem kiedyś podobny problem z Atari 600XL wersje NTSC  kupiłem bardzo tanio na allegro i informacją ze jest uszkodzone.
Tez walczyłem z pamięcią, a okazała się być niesprawna linia linia opóźniająca tj. układ o nazwie C060472-D.