1

Temat: Maksymalna liczba partycji

Witam,

byc moze byla o tym mowa juz wielekrotnie ale przegladajac archiwum nie moglem znalesc odpowiedzi na to pytanie. Jaka jest max liczba partycji, mowie o systemie Mint I Magic. Oczywiscie pod TOSem to literki od C do P. Ale nurtuja mnie pozostale systemy, pod Mintem zauwazylem ze napewno do Z. Mam dwa dyski w falconie i partcje do literki Y. Ponadto mam dwa zewnetrzne napedy Syquesta 230 MB oraz naped MO Fujitsu. Automatycznie przxypisal mi dla pierwszego z nich Z: natomiast dla drugiego zauwazylem ze 1:. Oczywiscie dajac Mount pod Thingiem na desktopie nie pojawia sie ikona z tym dyskiem lecz zauwazylem go i mam dostep wywolujac partycje U: ze tam jest odnosnik do 1: i klikajac odczytuje mi katalog na dyskietce MO. Czyli wyglada na to ze formalnie pod Mintem jest dostep partycji z: ?

A jak sie ma to pod Magiciem zdaje sie ze tam moze byc wiecej ?

Druga kwiesta dotyczy podobnego problemu nie chca poruszac nowego watku opisze go ponizej.

Mam dwa dyski IDE na pierwszym partycje od C do M (dysk startowy) oraz na SCSI napedy CDRW, DVD-ROM oraz wspomniane Syquesta i Fujitsu. Napedom CD i DVD przypisalem w Extendosie literki O i P zeby byly widoczne takze w TOSie. specjalnie zostawilem wolna literke N zeby przypisac jednemu z pozostalych napedow (dla TOSa). Na drugim dysku IDE mam kilka partycji od R do Y, Z miala byc w zamysle wolna dla drugiego napedu MO. W HDD Util ustawilem zeby pierwsza partycja dla drugiego dysku byla literka R. I tak dokladnie jest.
Natomiast problem jest ze nie chce automatycznie ani wymuszajac w HDD-Util pierwszemu z pozostalych napedow przypisac N: a zL dla drugiego.
Ponadto zauwazylem ze partycja N jest nieaktywna tak jakby gdzies cos mial zapisane, poprostu ja pomija. Czy ktos wie gdzie to moze byc ponadto zapisane ?
Czy kolejnosc bootowania napedow SCSI w Hddriverze moze miec znaczenie ?

Mam nadzieje ze opisalem to dosc jasno

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Maksymalna liczba partycji

Pod TOSem możesz mieć 16 literek dysków, czyli 14 partycji (bo A: i B: są zarezerwowane dla stacji)

Pod MiNTem i Magicem możesz mieć 32 literki dysków, czyli 29 partycji (bo A: i B: sa zarezerwowane dla stacji, a U: na potrzeby systemu). Po dysku Z: jest dysk 1:. dalej 2: itd.

Dodatkowo, pod TOSem można uzyskać dostęp do 'dysku' c: (tak, małe c) który jest na cartridge (o ile go masz), z nieznanych mi przyczyn, pod Hatari jest to zawsze dostępne. Nie wiem też jak ten dysk działa.

W HddrUtil można sobie poprzydzielać literki do dysków w miarę dokładnie. Czemu Ci to nie działa, nie wiem, może napisz do Uwe Sweimta.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2014-07-16 08:27:18)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Maksymalna liczba partycji

Witam,

Adam wlasnie wiem i mi to dziala tzn drugiemu dyskowi przypisalem, ze pierwsza partycja to R i tak jest, jakiemus napedowi przypisalem Z: i tak jest tylko zauwazylem ze ignoruje mi N: chociaz napewno partycje na pierwszym dysku IDE sa do M: potem w extendosie O: i P: to CD i DVD, stad moje pytanie ona poprostu jest nieaktywna.

Czy jest takze mozliwe ze w extendosie przypisze napedom CD DVD litery np Y i Z to mimo tego  TOS bedzie je widzial ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Maksymalna liczba partycji

W Extendosie jest to prawdopodobnie możliwe, ale będziesz miał problem ze standardowym fileselectorem, gdzie literki kończą się na P.
Meta/Beta/Exten-dos omija trochę ten mechanizm.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Maksymalna liczba partycji

Witam,

otoz jak to zwykle blad lezal po mojej stronie, jak pisalem uzywam dwoch dyskow i proble polegal na tym ze hddrivera miale takze na nim a on bylustawiony jako master mimo tego ze ustawilem bootowanie z dysku slave ale zle poustawiane litery partycji krzyzowaly sie i dlatego np partycja N yla niewidoczna. Pozienialem teraz jest juz OK, dzieki AdamK
Czyli na drugim dysku partycje zaczynaja sie od R i jest widoczny tylko pod Mintem a partycja N jest na dysku MO, partycje O: i P: odpowiadaja napedom Cd i DVD

pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Maksymalna liczba partycji

Kroll napisał/a:

Jaka jest max liczba partycji, mowie o systemie Mint I Magic.

Wszystko jest opisane w pomocy Hddrivera, wystarczy chwile poczytać...

Post's attachments

grab0019.png 8.58 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...