Temat: Falcon z dodatkami do kupienia

Sprzedam falcona z dodatkami... komputer działa po włączeniu ładuje się TOS, pokazuje skróty ze stacji dyskietek, ale nie czyta dysków ani podłączonej karty CF... wymieniłem taśmę od stacji dyskietek... chyba padnięta jest stacja ale to wymaga sprawdzenia. Komputer został uruchomiony po po raz pierwszy po ok. 10 latach.

do kompletu dołączam 1: 2 pamięci firmowe 4MB i 14MB RAM od Paskuda, 2: taśmę z adapterem do podłączenia karty pamięci CF, 3: oryginalny atarowski adapter VGA 4:  mysz, 5: SPDIF do Falcona Soundpola, 6: no i samego falcona, ale niestety jest bez oryginalnej obudowy - jest w obudowie Atari ST przeróbka i to w dodatku u góry pęknięta (stary plastik). Wypadałoby przełożyć go do jakiejś lepszej typu desktop. Wstawiony ma mocniejszy zasilacz od oryginalnego. Mogę załączyć zdjęcia na życzenie.

2

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

Pominięto istotny element. Cena. Patrz pkt. 11 regulaminu.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

3

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

A za ile go chcesz sprzedać?

4

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

erOS napisał/a:

Pominięto istotny element. Cena. Patrz pkt. 11 regulaminu.

ups... nie doczytałem... sorry... No właśnie nie mam zielonego pojęcia jaka ma być cena tego. Ciężko się zorientować w tej kwestii ceny. Przeczytam regulamin najpierw bo dałem babola... może lepiej to wstawię na allegrobo naprawdę nie mam teraz żadnego odniesienia.

5

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

jer napisał/a:

A za ile go chcesz sprzedać?

Zwykle takich rzeczy nie napisałbym, ale nie mam zielonego pojęcia ile to obecnie kosztuje. Z tego co przeczytałem w 11 pkt regulaminu jak klient bez krawata awanturujący się i nie poda wartości to jest ona dyskutowana w wątku. Nie wiem za ile go chce sprzedać bo nie wiem ile jest warte. Kiedyś wiedziałem teraz nie wiem.

6

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

Falkonetti napisał/a:

. może lepiej to wstawię na allegrobo naprawdę nie mam teraz żadnego odniesienia.

to sie pan zdecyduj...

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

stryker napisał/a:

to sie pan zdecyduj...

:-) Ok całość sprzedam za 1800 zł.

8

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

stryker napisał/a:

to sie pan zdecyduj...

:-) Ok całość sprzedam za 1800 zł.

9

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

1800pln to za dużo za Falcona w takim stanie.


Sprawdź czy to demo przejdzie:
http://www.pouet.net/prod.php?which=1177

Bo jeśli Falcon się włącza to może wcale nie działać dobrze, jeśli ww demo przejdzie to na 99% jest sprawny.
Demo pójdzie nawet z dyskietki.

10

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

Dołączam zdjęcie....


[img]Falcon 256.JPG[/img]

Post's attachments

Falcon 256.JPG 1.52 mb, liczba pobrań: 1 (od 2014-07-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

11

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

A odniesie masz np. tu:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12192

Kompletny ładny działający Falcona  z klawiaturą qwerty i również dodatkami...za 2tyś pln


Tutaj ładny ale goły Falcon:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12273
1.5k pln.



1800pln za płytę główną od Falcona w obudowie w skatowanej obudowie od st-ka to o wiele za dużo (oraz nie wiadomo czy ta płyta działa!)... Bo to że Falcon się włączył nie znaczy nic....

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-07-04 10:25:39)

12

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

Bo jeśli Falcon się włącza to może wcale nie działać dobrze, jeśli ww demo przejdzie to na 99% jest sprawny.
Demo pójdzie nawet z dyskietki.

No właśnie problem leży w tym, że nie mogę wczytać softu. Kupiłem złącze do karty CF z zasilaniem i użyłem kartę Kingston 4GB. Podłączyłem taśmę i zasilanie przedtem sformatowałem kartę na fat 32, wrzuciłem jakiś plik żeby podglądnąć jakby co i system go nie widzi. Stacji też nie widzi a podpiąłem ich wszystkich 4 jakie mi zostały 3 pecetowe oraz 1 orginalną atarowską.... jedyne co mogę zmienić to rozdzielczość ekranu na 256 kolorów w rozdzielczości high ;-)...

Wnioski są dwa albo padła stacja i karta CF jest niekoszerna.... albo może padło coś co odpowiedzialne jest za odczyt danych z dyskietki... komputer pobieżnie sprawdził człowiek co żyje z naprawy i przeróbek syntezatorów i muzycznego sprzętu, ale na ATARi się nie zna... Wyszło mu że wszystkie układy przewodzą prąd... natomiast jeden z układów STV8438CV jest cieplejszy niż inne, ale to może norma bo to chyba odpowiada za wyświetlanie obrazu, a skoro pracowało dając obraz może ciepłe być.... w sumie układ dostępny w sprzedaży i kosztuje 60 zł, ale nie znam się na tym... może to nie jest to... trzebaby to solidnie sprawdzić a na to trzeba mieć czas i wiedzę... a u mnie z obu sprawami krucho... więc ile jest wg. ciebie wart w tym stanie?

13

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

Nie będę pisał po raz kolejny doktoratu a systemie plików Falcon-a...
Falcon nie pójdzie z fat32.
On ma swój własny system plików (poszukaj na forum było to tyle razy wałkowane).

Cena max to 1/4 Twojej ceny, gadżety sprzedać osobno.

*aby poszedł z fat32 można sobie zrobić pod hddriverem partycję "wymiany danych" ale to nie działa dobrze i długo...

14

Odp: Falcon z dodatkami do kupienia

Falkonetti napisał/a:

Wnioski są dwa albo padła stacja i karta CF jest niekoszerna

a może właśnie jest koszerna i może właśnie przez to nie działa :P

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org