Temat: Amiga 500+ - faktyczny pobór mocy

Sorry że tutaj, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi, a wiem, że nasi elektronicy Amigą też się bawią :) Chodzi mi o to, jaki jest rzeczywisty pobór mocy tego modelu. Oryginalny zasilacz opiewał na +5V - 4.5A , +12V - 1A, -12V - 1A i bodajże 30W.

Ja mam do dyspozycji taki 25W , chyba od A600, który może dać +5V - 3A, +12V - 0.5A, -12V - 0.1A. Ma to prawo pójść czy nie bardzo? Trudno mi sprawdzić, bo gdzieś coś nie kontaktuje i generalnie nie wiem czy przyczyny to nie za mała wydajność. Wydaje mi się, że kiedyś ruszało, ale zasilaczy miałem kilka i mogę się mylić.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Amiga 500+ - faktyczny pobór mocy

EEVBlog #438 - Amiga 500 Retro Computer Teardown: http://youtu.be/HKNVIgsbYrA


Przewin do 31 min

Ostatnio edytowany przez sq7bti (2014-06-07 08:00:37)

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

3

Odp: Amiga 500+ - faktyczny pobór mocy

Dup

Ostatnio edytowany przez sq7bti (2014-06-07 07:57:07)

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

4

Odp: Amiga 500+ - faktyczny pobór mocy

No faktycznie trzeba się przyjrzeć, nie przemyśleli tego :) Ale stwierdziłem, że coś nie styka w samym zasilaczu bo napięcia na samej wtyczce się pojawiają jak go rozkręcam. I zastanawiam się co za geniusz wpadł na to żeby komputer poskręcać torxami :)

Tam na 12 pojawia się 0.7, ale to chyba nie problem żeby sam komp ruszył. A objaw mam mniej więcej tak jak on na początku - przy włączeniu (jak już zasilacz jest rozebrany) ekran jest czarny i coś mrugnie tylko w momencie włączania.

Edit: Gniazdo zasilania w porządku - ale widać że luty już nie są fabryczne, ktoś niwelował problem i przy okazji przykleił gniazdo do płyty aby się nie powtórzył ;)

Edit: Jakby ktoś chciał wiedzieć  z ciekawości - działa. Oczywiście komp jest nieobciążony, ma tylko dodatkowy moduł z pamięcią i modulator, RSa raczej już nie sprawdzę ale działa. A nie stykał kabel 220 przy połączeniu z płytką zasilacza - pomimo zalania miejsc łączenia jakimś klejem i tak te żyłki się ponadłamywały.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-06-08 13:50:07)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Amiga 500+ - faktyczny pobór mocy

Ja, to jak Amigę włączam, to sąsiadowi światło przygasa ... ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Amiga 500+ - faktyczny pobór mocy

Myślę o kupieniu sobie takiego watomierza cyfrowego.

Też mnie ciekawi pobór mocy, ale przez Amigę 1200 z BlizzardPPC 603e i MC68060 oraz z BVisionPPC na pokładzie. Co ciekawe, chodzi takowa na zwykłym zasilaczu od niemieckiej A500 (model PSM-500-2) z 4,3 A na +5 V. Chciałbym wiedzieć, ile jest jeszcze zapasu mocy.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

7

Odp: Amiga 500+ - faktyczny pobór mocy

W  ten sposób nic sie nie dowiesz.

Trzeba by pomierzyć ile prądu żre na poszczególnych napięciach.
Jest to stary zasilacz, więc pobiera (to co zmierzysz) sporo więcej niż daje.
Potrafi dać zazwyczaj więcej niż napisano - czego o wspólczesnych nie da się powiedzieć .)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477