Temat: Znalazłem Falcona

Witam! Jestem tutaj nowicjuszem więc proszę o wyrozumiałość kiedy zdarzy mi się jak niejakiemu czeskiemu leśnemu bandite Rumcajsowi jakaś "obraza starościńskiej nogi"...

W zeszłym stuleciu zakupiłem falcona i robiłem sobie muzyczkę w midi dodając ślady audio, ale po jakimś czasie dysk mi padł. Później z różnych powodów osobistych, częstej zmiany miejsca zamieszkania itp, itd... ataryna poszła w kąt, ale ostatnio po odwiedzinach domu rodzinnego wykopałem falcona z gratów w improwizowanym studiu na poddaszu... podłączyłem do prundu i działa oczywiście bez dysku... nie działa chyba również stacja dysków, albo dyskietki odmówiły posługi... anyway jak mawiają Rosjanie...

podłączyłem to to do monitora LCD i świeci, ma 64 mb ramu od niejakiego Paskuda... gdzieś jest jescze kość 4 mb... do tego mam FDI Steinberga... i tak się zastanawiam co z tym teraz zrobić... z jednej strony widzę, że niedobitki starożytnego plemienia Atari trwają na wysuniętych posterunkach cyfrowych ostępów... widzę, że może moduł z tego warto zrobić i ACE ze Szwecyji zakupić stawiając to na nogi, a z drugiej tako sobie myślę, że bez sensu może na ten koń siadać, szablę znowu w dłoń chwytać i tatarzyna po dzikich polach ganiać... Co też myślicie Waszeci? Jakąż radę mi dacie? Przedać może za talary dobra te, ale wiela to kosztuje i kto kupi technologiję takową przed potopem szwedzkim.... ???

Odp: Znalazłem Falcona

1. Od Paskuda masz raczej 14MB RAM
2. Na dzien dzisiejszy, najlepsza opcja to przejsciowka na karte CF i karta zamiast dysku
3. Zrobic na tym mozna jeszcze sporo, alleluja i do przozdu! ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Znalazłem Falcona

Adam Klobukowski napisał/a:

1. Od Paskuda masz raczej 14MB RAM
2. Na dzien dzisiejszy, najlepsza opcja to przejsciowka na karte CF i karta zamiast dysku
3. Zrobic na tym mozna jeszcze sporo, alleluja i do przozdu! ;)

Szybka odpowiedź. Dzięki. Dokładnie 14MB RAM. Tak trochę poczytałem właśnie na forum, że można to rozbudować. Zakupię chyba kartę, żeby sprawdzić ten sprzęt, bo mi się młodość przypomniała. Mam trochę softu na płytach więc grzech byłoby nie przypomnieć sobie... Tylko czy dam radę uruchomić Falcona bez stacji dysków z samej tylko karty CF? Póki co zakładam, że jest zepsuta... skoro nie czyta...

Odp: Znalazłem Falcona

Stacje dyskow mozna wziac z PC, lub zakupic emulator (www.lotharek.pl). Co do rozbudowy samego Falcona, to najlepszym rozwiazaniem jest karta CT60/CT63, ale z jej dostepnoscia jest obecnie krucho, tylko na aukcjach i to zazwyczaj drogo. Mozliwe ze za jakis czas bedzie produkowana nowa partia, co z pewnoscia bedzie ogloszone na tym forum.

Jesli mozesz, to zgraj zawartosc plyt i gdzies wrzuc - zobaczymy - moze masz cos unikalnego :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Znalazłem Falcona

Mam kartę flash CF od aparatu Kingston 4GB nada się? Co do softu to pewnie nie zaskoczę starych wyjadaczy tutaj. Głównie jechałem na Cubase. Trochę pisałem w Calamusie... jakiś pamiętam generator głosu ala robot, który mi się spodobał. Programy głównie na dyskietkach były... potem ściągnąłem jakieś archiva z sieci jak internet nastał, ale to chyba wszystko znane. Gracz ze mnie słaby był... głównie muzyka... i mnie nęci idea zrobienia z Falcona modułu dźwiękowego...

Odp: Znalazłem Falcona

4GB się nada, ale na dzisiejsze czasy to troche malo, sa dostepne obrazy kary dla Falcona do nagrania i te maja min 8gb. O - w ten sposób (nagrywajac obraz na PC) mozesz sobie na razie dac rade bez stacji.

Jak uda Ci sie to ogarnąc, zapraszam http://sillyventure.eu/ Jak mieszkasz w Trójmieście bądź w Warszawie to w tych miastach Atarowcy spotykają sie w miarę regularnie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Znalazłem Falcona

Adam Klobukowski napisał/a:

4GB się nada, ale na dzisiejsze czasy to troche malo, sa dostepne obrazy kary dla Falcona do nagrania i te maja min 8gb. O - w ten sposób (nagrywajac obraz na PC) mozesz sobie na razie dac rade bez stacji.

Jak uda Ci sie to ogarnąc, zapraszam http://sillyventure.eu/ Jak mieszkasz w Trójmieście bądź w Warszawie to w tych miastach Atarowcy spotykają sie w miarę regularnie.

Boże drogi 8GB!? To chyba jakaś wszystkomająca karta do Falcona łącznie ze sterownikami tarczy antyrakietowej dla środkowej Europy ;-) Serio aż tyle? W sumie nie martwi mnie to, a jestem raczej pozytywnie zaskoczony. No kupię jaką będzie trzeba może być nawet w wersji maksimum, a nie minimum. Nawet wolę taką w wersji max XXL. Tylko jaką konkretnie skoro te najlepsiejsze są nieosiągalne?

Najbliżej mi do Warszawki i pewnie za jakiś czas tam zawitam jak sobie odświeżę temat... aż jestem ciekaw jak to teraz wygląda, a pamiętam jeszcze czasy wojny klanów Atari, Amigi i PC... i nastroje jak u kibiców :-D

8

Odp: Znalazłem Falcona

Tak potwierdzam mój piracki 8gb image sam skasowałem z sieci :( ale zawsze służę pomocą.
I nie ma tam wszystkiego... Jest prawie wszystko :)

Ale będzie :) ... :
Kolejne 1gb softu czeka na przeprowadzkę (mnóstwo gier z st/ste + full programów na Falcon-a działających)
Ale aby mieć dostęp do tego image przydało by się zakupić hddriver-a :)
Bo to chyba obecnie jedyny program na większe Atari rozwijany (wiem pewnie są inne o których nie wiem)..

9

Odp: Znalazłem Falcona

A po co zakup Hddriver-a ? ICD też działa bardzo dobrze i jest już darmowe.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

10

Odp: Znalazłem Falcona

Na tym 8GB image'u połowę można spokojnie wyrzucić jeśli nie masz CT60 i tak tego nie użyjesz :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Znalazłem Falcona

Albo driver Petera Putnika, mam, kupiłem, cena tylko 10 juro. Dobrze działa, jest intuicyjny, a wersje mam z 2013.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

12

Odp: Znalazłem Falcona

Nie mam karty rozszerzającej do Falcona i pewnie szybko nie będę miał (o ile wogóle)... Imponująco rozszerza możliwości z tego co widzę w sieci, ale 1000 złociszy? Na razie pass... Wygląda na to, że tak czy inaczej muszę poszukać albo kupić stację dyskietek i sformatować kartę flash żeby to najpierw uruchomić i przetestować. W sumie chodzi mi głównie o muzykę, a do niej nie trzeba tyle miejsca i dopalania ataryny... Nie wiem jeszcze czy sobie zostawię ten sprzęt czy się go pozbędę więc póki co nie zamierzam za bardzo wchodzić w koszty...

13

Odp: Znalazłem Falcona

O jakich rozszerzeniach piszesz??

14

Odp: Znalazłem Falcona

Falkonetti napisał/a:

Nie wiem jeszcze czy sobie zostawię ten sprzęt czy się go pozbędę więc póki co nie zamierzam za bardzo wchodzić w koszty...

Hehe zdecyduj się lepiej bo idę o zakład, że ileś tam osób już przebiera nogami czekając na Twoją decyzję :)
A poważniej: jeżeli masz ochotę lub potrzebę tworzenia muzyki na Atari to wszyscy Cię chętnie powitają i wielu pewnie w tym pomoże. Jeżeli zaś zdecydujesz się pozbyć maszyny to wielu też się pewnie ucieszy i będzie wniebowziętych mogąc nabyć tę niezłą, ale jakże trudnodostępną maszynę.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

15

Odp: Znalazłem Falcona

AS... napisał/a:

O jakich rozszerzeniach piszesz??

CT60/CT63 czyli karty rozszerzeń jak zdążyłem się zorientować, które fajne aczkolwiek drogie...

16

Odp: Znalazłem Falcona

erOS napisał/a:

Hehe zdecyduj się lepiej bo idę o zakład, że ileś tam osób już przebiera nogami czekając na Twoją decyzję :)
A poważniej: jeżeli masz ochotę lub potrzebę tworzenia muzyki na Atari to wszyscy Cię chętnie powitają i wielu pewnie w tym pomoże. Jeżeli zaś zdecydujesz się pozbyć maszyny to wielu też się pewnie ucieszy i będzie wniebowziętych mogąc nabyć tę niezłą, ale jakże trudnodostępną maszynę.

Póki co muszę niestety być niezdecydowany/a jak Conchita Wurst ;-) Nie umierają mi z głodu dzieci i nie jestem zdeterminowany żeby to sprzedać na gwałt. Mam trochę instrumentów i zawsze jeden niecodzienny się przyda. Jakby się sprawdziło w charakterze muzycznym i mi się spodoba to pewnie włączę do instrumentarium bo się bawię amatorsko na syntezatorach od ładnych kilkudziesięciu już lat.. jak nie spodoba się to sprzedam.... w obu przypadkach muszę to uruchomić na dobre i sprawdzić czy wszystko jest ok.... przed ostatnim załączeniem ostatni raz dotykałem to urządzenie w 1986 roku... zapomniałem, że to wogóle mam, bo to było już ze 20 komputerów temu... jestem już stary dziad :-D ... zdziwiłem się że jeszcze chodzi... dlatego się tu zalogowałem bo widzę, że kumate i zorientowane towarzystwo..

17

Odp: Znalazłem Falcona

oczywiście w 1996 roku... a nie w 1986... mam dzisiaj międzynarodowy dzień pomyłek liczbowych... sorry

18

Odp: Znalazłem Falcona

erOS napisał/a:

Hehe zdecyduj się lepiej...

oki zdecydowałem się i sprzedaję bo nie mam czasu na zgłębianie tego urządzenia, a mam za mało wiedzy...z tego co widzę to przy takim sprzęcie trzeba się mocno znać na elektronice.... Więc tak komputer działa po włączeniu ładuje się TOS, pokazuje skróty ze stacji dyskietek, ale nie czyta dysków ani podłączonej karty CF... wymieniłem taśmę od stacji dyskietek... do kompletu dołączam 1: 2 pamięci 4MB i 14MB RAM od Paskuda, 2: taśmę z adapterem do podłączenia karty pamięci CF, 3: oryginalny atarowski adapter do monitora PC, 4:  oryginalna mysz, 5: SPDIF do Falcona Soundpola, 6: no i samego falcona, ale niestety jest bez oryginalnej obudowy - jest w obudowie Atari ST przeróbka i to w dodatku u góry pęknięta (stary plastik). Mogę załączyć zdjęcia na życzenie.